2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

37 yaşında , 7 yıldır vajinismusla yaşamış ve daha 3 ay önce yenmiş bir kardeşin olarak , elimden geleni yapıyorum ben de senin gibi.. her ay yeniden başlayıp yeni bilgiler katarak ilerliyorum. Şimdi önündeki aşılamayı yokmuş ya da tutmamış gibi düşünüp , teee uzaktaki tüp bebeğe odaklanma, odaklanmaki enerjin o yöne akıp çekmesin.. olumlu düşün ve kafanı rahatlat lütfen pazartesine hazırlan Hem de heyecan ve umutla

Bende 35 yaşındayım 4 ay sonra 36 olacam 6 senelik evliyim 4 senesi vajinismus kabusuydu. 1 gebelik yaşadım maalesef 8. Hafta kürtaj oldum gelişmedi. Sağlıkla alalım kucağımıza

Durmaya çalışcam

Bende 35 yaşındayım 4 ay sonra 36 olacam 6 senelik evliyim 4 senesi vajinismus kabusuydu. 1 gebelik yaşadım maalesef 8. Hafta kürtaj oldum gelişmedi. Sağlıkla alalım kucağımıza
Yaaaa yaşadıklarımız iç açıcı olmasa da yaşandı ve geçti gitti , şimdi önümüze bakma yolundayız cok şükür , her gün yeni umutlarla uyanıyoruz ve gün doğmadan neler doğuyor burada yazdıkça aslında o “yalnız değilmişim, ya da bunu yaşayan tek ben değilim” düşüncesi insana güç ve umut veriyor ..

Evet o yüzden görünce yazdım direkt

Kızlar gebelikten hariç olarak size sormak istediğim bir konu var. Benim de vajinismus geçmişim var. Öyle yıllarca sürmedi. Evlendikten 3-4 ay sonra kendi çabamla yendim. Sonra bir müddet çok rahattjm. Bir de çocuğum var. Ama sanki hala o korku var içimde. kendimi kasıyorum hala arada. Kadın doğum çatalı benim için kabus doğum yaparken bile korkudan açamıyodum bacağımı. Sizce hala benimle mi sizde de hala o etki var mı yoksa tamamen gecti mi?

Bence tamamen geçen bişey değil. Bir de derecesi var bunun. Eğer sen hafif düzeyde az dirençli bir vajinusmus hastasıysan bunu atlatman hem daha kolay hem de tekrarlama olasılığı daha düşük. Ama yıllarca bu durumu yaşamış kişiler dirençli kabul ediliyor. Her ne kadar ilişkiye girebilseler de kasılmalar zaman zaman olabiliyor. Bu durumu yaşadığınızı söylediğiniz de doktora, ebeye sizi kolay kolay alttan muayene etmiyorlar. Tabi bu konuya olan bakış açıları da önemli. Çünkü gerçekten ciddi bir durum. Ben kendimden pay biçerek söylüyorum. 100 de 100 geçmiş değil. Ara verdiğim zaman da yine kasılıyorum, zorlanıyorum.

Canım kişisel kendimce cevap vermem gerekirse ben de bazen hala kasıyorum kendimi. Oluyor ama kasıyorum ister istemez tamamen geçecek mi bilmiyorum

Canım sen çörekotu kürü yapmışmıydın ? Ben onu kullandığım ay öyle batmalar olmuştu

Canım aynı şeyi yaşadım sanıyordum ki hamileyim sık idrara çıkma dk başı çıktığım halde tekrar geliyormuş gb bir his ve sonrasında da yanma başladı. Doktora gittim toz şase verdi 1 adet içtim ve anında kesildi çok şükür. Seninde ilacı kullanmanı tavsiye ederim

İçimizde o korkudan hep bi parça kalacak öyleyse canım. İnsan yaşamayınca bilmiyor. Öyle yıprattı ki beni o dönem. Evlendiğime bile pişman olmuştum. Üstelik aylar sonra aştım bunu yıllarca yaşayan kadınları hele hiç düşünemiyorum, ne büyük zorluk .. Ben ebe ve doktora hiç söylememiştim çekinmiştim. Sadece doğum anında çatalda söylediğimi hatırlıyorum. Keşke en baştan söyleseymişim.

Aktardan nioli yağı aldim iç camasirina damlatinca iyi geliyormuş diye ve etki etti hamilelik suphesi olduğu için o toz antibiyotik şimdi kullanmak istemedim onu

Canım kişisel kendimce cevap vermem gerekirse ben de bazen hala kasıyorum kendimi. Oluyor ama kasıyorum ister istemez tamamen geçecek mi bilmiyorum
Umarım bir gün bizi tamamen terk edip defolup gider. Merak ediyodum bi tek bende mi devam ediyor diye. Sizin mesajları görmüşken sormak istedim. Yalnız değilmişim maalesef

Yarın veya öbür gün regl günüm 6 ve 4 gün kala test yapmıştım negatifti bir de yarın sabah yapar yoluma devam ederim. İki gün önceye kadar arada ve anlık batmalar oluyordu rahim ve kasıkta iki gündür onlar yok kilo almadıysam göğüslerim büyüdü biraz. Küçük göğüslü biriyim ordan ayırt edebiliyorum emzirdiğim dönemdeki halini almaya başladılar hassasiyet vardı o da kayboldu ağrı sızlama da kalmadı göğüste sizde durumlar nasıl hanımlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…