2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

İçimizde o korkudan hep bi parça kalacak öyleyse canım. İnsan yaşamayınca bilmiyor. Öyle yıprattı ki beni o dönem. Evlendiğime bile pişman olmuştum. Üstelik aylar sonra aştım bunu yıllarca yaşayan kadınları hele hiç düşünemiyorum, ne büyük zorluk .. Ben ebe ve doktora hiç söylememiştim çekinmiştim. Sadece doğum anında çatalda söylediğimi hatırlıyorum. Keşke en baştan söyleseymişim.
Hangimizi yıpratmadı ki...
Hepimiz aynı şeyleri yaşamışızdır. Bende hayatı hem kendime hem eşime zindan ettim. Çok yıpratıcı bir süreçti. O günler gitsin bir daha gelmesin kabus gibiydi.
Ama maşallah normal doğum yapabilmişsin. Kendini hiç kasma rahatsız olduğun yerde söyle bence.

Çok haklısın canım, netice de bebek ikimizin ve ilerde bana bu konuda kızabilir. Allah'ın izniyle yarın akşam kızım uyuduktan sonra eşime sürpriz yapıcam. Çok mutlu olacak ❤ Kızım o kadar çok kardeş istiyorki öğrenirse eee neden artık doğmuyor annecim artık doğsuuun diye hergün hergünn sorup durur. Ona karnım şişince söyleriz. Senin çocuklar biliyor mu kuzum?
Kimyasal gebelik yaşadım mayıs ayında o zaman söylemiştim ama şimdi söylemicem canım unutturana kadar neler çektim bende karnım şişince söylemeye karar verdim. Evet söyle tabi güzel bi süpriz iyi olur 🥰

Kızlar bilgisi olan varmı bilmiyorum ama aklıma birşey takılıyor. Şimdi eğer erken yumurtladıysak adet dönemi geriye geliyor mu ?? çünkü takvime baktım geçen ay yine ovülasyon yapmıştım 31 temmuzda çatlamış ve ben 17 ağustosta adet olmuşum. 😳 bu ay yine erken yumurtladım 27 ağustosta adet tarihim ne olur acaba takvim 15 Eylül gösteriyor kafam karıştı..
Uygulamada benim de 16 ağustos sat olunca yumurtlama 29 apustostu ama ben 28inde yumurtladım takvimde 28i işaretleyince 12eylülden 11 eylüle düşürdü misal çözemiyorum matematik ezelden sorunluydu benim denklem kuramıyorum😂😂

Kızlar bilgisi olan varmı bilmiyorum ama aklıma birşey takılıyor. Şimdi eğer erken yumurtladıysak adet dönemi geriye geliyor mu ?? çünkü takvime baktım geçen ay yine ovülasyon yapmıştım 31 temmuzda çatlamış ve ben 17 ağustosta adet olmuşum. 😳 bu ay yine erken yumurtladım 27 ağustosta adet tarihim ne olur acaba takvim 15 Eylül gösteriyor kafam karıştı..
Mesela 2 gün erken yumurtladıysan 2 gün erkene çek regl gününü canım

Sizlerle birşey paylaşmak istiyorum ama lütfen ricam beni kötü görmemeniz. Biz eşimle 3 sene önce sevgili döneminde alkol aldığımız bir gün ilk ilişkimize girmiştik ve geri çekilmeyle korunuyordu. Ama bir gece de 6 kez ilişki olmuştu korunduğu halde geri çekildiği halde ben o ilişki ile hamileydim ve sonlandırmak durumunda kaldım aile görüşlerimiz buna uygun değildi hem bizim birdaha bir araya gelme ihtimalimiz olmazdı hem aileler 😢 Hep içimde bir sızıdır rabbim nasip etti bir kere birdaha vermicek diye 😢 Belki çok kötü düşünüceksiniz haklısınız da ama bi hata yaptım ve devamınıda hata ile getirdim. Eşimle ikimizde onun pişmanlığını çok yaşıyoruz ve bu yüzden olmucak diye çok korkuyoruz. Kimseye anlatamadığım bir durum bu sizlerde beni hor görmeyin lütfen burası bana iyi geliyor içimdeki sıkıntıyı atmama 🙏
Bence bunun için kendini suçlama. İlişki sizin aranızdaki bir şey tercih meselesi yani. Hamilelik konusu ise belki o zaman doğursaydın hazır değilken hem sana hem bebeğe zarar olacaktı. Daha çok üzülecektin zamansız olmuş sadece. Kendini suçlama bunları aklından çıkar ve mucizeyi gör💗💗

Hangimizi yıpratmadı ki...
Hepimiz aynı şeyleri yaşamışızdır. Bende hayatı hem kendime hem eşime zindan ettim. Çok yıpratıcı bir süreçti. O günler gitsin bir daha gelmesin kabus gibiydi.
Ama maşallah normal doğum yapabilmişsin. Kendini hiç kasma rahatsız olduğun yerde söyle bence.
Evet canım zordu ama şükür ki normal doğum yapabilmiştim. Dediğin gibi o kötü günler gitsin bir daha hiç gelemesin inşallah hatırladıkça içimden birşeyler kopuyor.
Doğum zamanı yaklaşınca Bu defa daha bilinçli olucam ve doktora ebeye erken söylicem. Cevap verdiğin ve o konuda yalnız olmadığımı söylediğin için çok teşekkür ederim canım 💕keşke hiçbirimizde etkisi kalmasaydı ama en azından artık biliyorum ki yalnız ben değilmişim bunu yaşayan...
Sağ salim yavrularımıza kavuşabilmeyi nasip etsin Rabbim bizlere, içimiz çiçek açacaktır o zaman 🌺

Kimyasal gebelik yaşadım mayıs ayında o zaman söylemiştim ama şimdi söylemicem canım unutturana kadar neler çektim bende karnım şişince söylemeye karar verdim. Evet söyle tabi güzel bi süpriz iyi olur 🥰
Çocuklara bazı olayları anlatamıyorsun ya da çok küçük oldukları için mantıklarına oturmuyor sorup dururlar. Allah bu defa sağsalim ilerletsin gebeliğini canım.Hele bi karnın şişsin çocuklar nasıl sevinecekler 😍 benimki ortada bişey yokke bile gelip öperdi karnımı 🤭

Evet bu gidip gelmeler endişelendiriyor beni. Çalışıyorum ve işyerinde duyulsun istemiyorum. Süreci yönetememekten de korkuyorum sanırım.. sağol kuzum sen güzel bir şekilde aktardın tecrübeni 🙏 hakkımızda hayırlısı olsun
Ben uzak bi şehirde yaptırmıstım full izin almıstım sizin aynı sehırdeyse saatlık izin bile alınabilir sadece opu ve transferde tam izin alsanız yeterli. Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşallah

Eklentiler

• D9EEC164-4626-4F61-A519-E2C62E2CFF4E.png
    D9EEC164-4626-4F61-A519-E2C62E2CFF4E.png
    185 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar ilginç birşey oldu 😅 kedim benim yanıma pek yatmıyor uzun süredir dün geldi üstüme çıktı yattı sabahtan karnıma doğru 😍gün içerisinde de hep karnıma doğru yattı yaladı sürekli kolumu falan acaba hissediyor mu anlamadım kedisi olanlar ve hamile olanlar sizinkilerde böyle yaptı mı ?

Günaydın kızlar, herkese iyi Pazarlar. Çok aranızda olamıyorum malum hemen durum özeti geçiyorum. Çok şükür her şey yolunda gidiyor şimdilik. Sadece hala iyi değilim. Ayakta 2 dk dursam hemen gözlerim kararıyo başım dönüyo. Mide bulantılarım da fena, Allahtan Prilam biraz olsun rahatlatıyor. Ama sanki hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum bu ara psikolojim bozulmaya başladı bu rahatsızlıklar yüzünden. 7+5 olduk bugün. 18 Eylül e doktor tekrar çağırdı. Şimdilik benden bu kadar 💕🙏 sizlere her gün dua ediyorum inanın. Alllahın izni ile güzel haberler alacağınız zamanlar gelecek. 🙏

💕💕💕💕Evettt sevgili kızlar, Bat tarihleriniz yaklaştı sizlerde durumlar nedir. 💕💕💕💕

Medala Medala beyons beyons N Nurrkaya pempbepsikolog pempbepsikolog B banukhurb yasemin9191 yasemin9191 Basakbasak1 Basakbasak1 cans16 cans16

Günaydın kızlar, herkese iyi Pazarlar. Çok aranızda olamıyorum malum hemen durum özeti geçiyorum. Çok şükür her şey yolunda gidiyor şimdilik. Sadece hala iyi değilim. Ayakta 2 dk dursam hemen gözlerim kararıyo başım dönüyo. Mide bulantılarım da fena, Allahtan Prilam biraz olsun rahatlatıyor. Ama sanki hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum bu ara psikolojim bozulmaya başladı bu rahatsızlıklar yüzünden. 7+5 olduk bugün. 18 Eylül e doktor tekrar çağırdı. Şimdilik benden bu kadar 💕🙏 sizlere her gün dua ediyorum inanın. Alllahın izni ile güzel haberler alacağınız zamanlar gelecek. 🙏

💕💕💕💕Evettt sevgili kızlar, Bat tarihleriniz yaklaştı sizlerde durumlar nedir. 💕💕💕💕

Medala Medala beyons beyons N Nurrkaya pempbepsikolog pempbepsikolog B banukhurb yasemin9191 yasemin9191 Basakbasak1 Basakbasak1 cans16 cans16
Kuzummm😍 çok özlemişim senii ❤️ herşeye rağmen iyi olmana çok sevindim😍 tatlı maruzatlar bunlar😍 kuzum belirtilerim var benimde sabahları midem bulanıyor başım ağrıyor ateş basıyor, akşama doğruda ayaklarım üşüyor 😅 dün akşamdan beride sağ kasığımda batmalar yaşıyorum geçen ay ki gibi biraz gerildim ondan mı bilmiyorum umarım bu kez kimyasal olmaz😢 dün test yaptım negatifti.kedişim karnıma yattı sebepsizce gelip yatmıyordu uzun süredir umarım herşey yolundadırda yatmıştır hissettmiştir🥰

Kuzummm😍 çok özlemişim senii ❤️ herşeye rağmen iyi olmana çok sevindim😍 tatlı maruzatlar bunlar😍 kuzum belirtilerim var benimde sabahları midem bulanıyor başım ağrıyor ateş basıyor, akşama doğruda ayaklarım üşüyor 😅 dün akşamdan beride sağ kasığımda batmalar yaşıyorum geçen ay ki gibi biraz gerildim ondan mı bilmiyorum umarım bu kez kimyasal olmaz😢 dün test yaptım negatifti.kedişim karnıma yattı sebepsizce gelip yatmıyordu uzun süredir umarım herşey yolundadırda yatmıştır hissettmiştir🥰
💕💕💕 Valla ben de özlüyorum. Bağlanıyor insan.

Hayırlısı senin için ne ise bu ay o olsun birtanem 🙏 inşallah bebiş vardır ve sağlıklıdır. İçini ferah tut💕💕💕

X