2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Yuhhh! Ben de vermiyorum taviz valla artık. Çünkü abartıyor durumu kadın. Kp hiç konuşmaz. Ama bu kayınvalidem beni çıldırtıyor. Oğluma yardım et peşini topla ben hep topladım diyor bana
Oğluna iş yapmayı öğretseydi o zaman peşini toplayacağına. Bizde de var erkek çocuk ama annem o erkek demedi her işi öğretti. Kimse kimsenin arkasını toplamak zorunda değil

Canım öncelikle dış gebelikte olsa bi gebelik yaşamışsın ve hamile kalabiliyorsun. Onun için lütfen üzülüp kendini yıpratma. Eninde sonunda bebeğin olacak bir sene evet uzun ama içinde bir gebelik geçirdiğim bir süreç öyle düşün. Benim 17. Aya giriyoruz artık. Rahim filmi, 3 klomen, 2 çatlatma iğnesi, 2 aşılama tecrübem var. Hiç gebe kalamadım. Benim de yumurtam oluşuyor çatlıyor bi problemim yok, en azından doktor öyle diyor (ama bence FSH değerim yüksek 11.8; o da yumurtayı kalitesiyle ilgili bi değer sanırım), eşimde de sorun yok görünüyor.

Ben takviye olarak promotil+ımpryl kullanıyorum ( bir gün biri bir gün biri olacak şekilde) ama promotil bitince sadece maxijuno kullanmayı düşünüyorum
Eşime de ımpryl+promen k içiriyorum. Onun da promen k bitince ımpryl+maxigo ya geçeceğiz.

Benim kullandığım takviyeler böyle ama burada ınofolic kullanın kızlar da var, çörek otu bal karışımı yapanlar. Merak edersen sana yardımcı olurlar ben tam bilmiyorum. Benim kullandığım promotil, ınofolic'in vitaminli hali gibi.

Ben ateşten dolayı umutluyum hala kankam lh de artmaya başlamış gıbı ben beklıyorum sabırla valla

Gebelik belirtisi mi demek için yazmıyorum rahatsız ediyor çünkü şu anda beni ama başım çok ağrıyor benim. Dün akşam 8-9dan beri. Halıya bişey dökülmüştü onu ovaladım baya, kalkmamla beraber başladı. Başımın tam üstü sağ taraf ağırlıklı. Üşütme durumum yok sinüzit mi acaba diycem de. Havalar sıcakladı ya tekrar acaba tansiyon kaynaklı mıdır? Bu arada tansiyonum yok ama genelde düşük gidiyor benim. Düşük tansiyondansa ne iyi gelir acaba?

Bilemedim ki canım uyuduğun halde geçmedi mi?

Canım gecmıs olsun basın sagolsun.arkadasımdada cok benzer bır olay oldu,tup bebek yaptılar,bebegı koymadan genetıge yolladılar 4 tane embrıyodan 1 tanesı yıne engellı cıktı onu ımha ettıler,saglıklılardan koydular 1 tane suanda hamıle bır sorunda yok.malesef genetık bır sorun oldugu ıcın down sendromu durumunuz varsa bunu arastırabılırsın,emın olarak ıcın eahat ılerlersın bu sekılde.

Canım ben bu ay inofolic kullandım pembe olandan. Eşime çörekotu bal tarçın yapmıştım, bir de o keçiboynuzu özü aldı. Çörekotu tarçın balı 2-3 günde bir yedim toplasan 4 defa falan. Eşim de öyle düzenli yemedi onu :/ benim hayatımda hareketsizlik çok fazla. Yumurtlama dönemi şehir disindaydik hep gezdik. Hareket ve inofolic etkisi diye düşünüyorum ben. Bir de dr'um bana d vitamini vermişti ben onu çok düzensiz kullandım. Burada kızlardan birisi d vit eksikliği gebeliğe engelmis demişti o yüzden onu da bu ay düzenli kullanmaya çalıştım. Çatlamadan sonra da her kahvaltıda avokado yedim

Kız sen nereye geliyorsun. Sen test yaptın mı? Bu ay hamişsin sen? Gerçi Eylül'de mi alacağız güzel haberini kuzum? teste başlamadım değil mi canım. Amin amin kuzum
Başlayamadım uyuşuk kocam kargodan alıp getiremedi testimi Yarın sabah başlıyorum ama ben ümitsizim Gerçi bugün biri daha az değenkendirdik hiç umudum yoktu demiş yine aklım gitti ama bakalımmm

Oğluna iş yapmayı öğretseydi o zaman peşini toplayacağına. Bizde de var erkek çocuk ama annem o erkek demedi her işi öğretti. Kimse kimsenin arkasını toplamak zorunda değil
Yok eşim çok şükür yapar. Bana yardım eder. Ama annesinin yanındayken suyunu bile annesinden ister. Öyle yapmış alıştırmış kadın

Kuzum ben hala d kullanıyorum. Doktor verdi. Sınırda değerim ilaçla

Kuzum ben hala d kullanıyorum. Doktor verdi. Sınırda değerim ilaçla
Ben şu an kullanmayı bıraktım canım, yarın beta baktirdiktan sonra dr'uma sorcam kullanmaya devam edeyim mi diye. Önceki gebeliğimde ebe söylemişti d kesin eksiktir zaten diye. Sanırım genel olarak hamile kadınlarda d vitamini eksik oluyor

Kuzum genel olarak d herkeste eksik oluyor. Hamilelikte de önemliymiş. Benim 2 sene önce falan 9du ilaçla 27 oldu. Şimdi hala kullanıyorum sınırlarda değerim. Öğrenince direk baktırdı doktor. D ve folik asit kullanıyorum sadece. Dün de kan değerlerim iltihap falan bakıldı problem yokmuş şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…