2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Yok eşim çok şükür yapar. Bana yardım eder. Ama annesinin yanındayken suyunu bile annesinden ister. Öyle yapmış alıştırmış kadın
Benim eşimde aynıydı. Anasının yanında erkek kesiliyordu başıma. Bende annesine normalde yemediği yemekleri ben yapınca nasıl yediğini evde bana yardım ettiğini ev işi yaptığını anlatıyorum kadın şok. Kv evindeysem ve evde temizlik olacaksa eşime sen süpür bende mutfağı toplayım diyorum yapıyor, annesi de oğlum ben yaparım diyo. Sinir tepeme çıkıyor ben yapsam gelip elimden almaz. Bende yapmıyorum başkası da benle birlikte yapmazsa. Önceden olsa salak ben evi baştan aşağıya tek başıma tertemiz yapardım. Akıllandım çok şükür 🤲🏻

Kuzum genel olarak d herkeste eksik oluyor. Hamilelikte de önemliymiş. Benim 2 sene önce falan 9du ilaçla 27 oldu. Şimdi hala kullanıyorum sınırlarda değerim. Öğrenince direk baktırdı doktor. D ve folik asit kullanıyorum sadece. Dün de kan değerlerim iltihap falan bakıldı problem yokmuş şükür
Çok sevindim canimm 🙏 böyle sıkıntısız devam etsin inşallah 🙏

Benim eşimde aynıydı. Anasının yanında erkek kesiliyordu başıma. Bende annesine normalde yemediği yemekleri ben yapınca nasıl yediğini evde bana yardım ettiğini ev işi yaptığını anlatıyorum kadın şok. Kv evindeysem ve evde temizlik olacaksa eşime sen süpür bende mutfağı toplayım diyorum yapıyor, annesi de oğlum ben yaparım diyo. Sinir tepeme çıkıyor ben yapsam gelip elimden almaz. Bende yapmıyorum başkası da benle birlikte yapmazsa. Önceden olsa salak ben evi baştan aşağıya tek başıma tertemiz yapardım. Akıllandım çok şükür 🤲🏻
Kesinlikle yapma kuzum kesinlikle. Geçen eşim çamaşırı astı evde görümcem de var. Kv diyor ki bu kadar kişinin arasında sana mı kaldı oğlum asmak. Nolcak anne dedi elime yapışmadı astım. Ben de nolcak asabilir dedim . Görümcem de çok sinirlenir böyle erkek yapmasın denmesine o da kızdı annesine. 35 yaşında adama 5 yaşında muamelesi yapıyor

Hamiş arkadaşlar bi bilgi verir misiniz acaba ? Beta kaç olunca acaba kese görebiliriz. Beklesem mi yoksa gidip kan vercem kan takibi mi yaptırsam bilemedim 6 haftalıkken gidip keseyi mi de görsem diyorum bilemedim kafam karıştı

Hamiş arkadaşlar bi bilgi verir misiniz acaba ? Beta kaç olunca acaba kese görebiliriz. Beklesem mi yoksa gidip kan vercem kan takibi mi yaptırsam bilemedim 6 haftalıkken gidip keseyi mi de görsem diyorum bilemedim kafam karıştı
Her hangi bir sıkımtı olmazsa 5 hafta bitmeden gitme kuzum

Kesinlikle yapma kuzum kesinlikle. Geçen eşim çamaşırı astı evde görümcem de var. Kv diyor ki bu kadar kişinin arasında sana mı kaldı oğlum asmak. Nolcak anne dedi elime yapışmadı astım. Ben de nolcak asabilir dedim . Görümcem de çok sinirlenir böyle erkek yapmasın denmesine o da kızdı annesine. 35 yaşında adama 5 yaşında muamelesi yapıyor
Yani bizlerde bir annenin çocuğuyuz bunu niye görmezden geliyorlar anlamıyorum ☺️ Sonrada niye böyle davranıyor oluyoruz

Canım öncelikle dış gebelikte olsa bi gebelik yaşamışsın ve hamile kalabiliyorsun. Onun için lütfen üzülüp kendini yıpratma. Eninde sonunda bebeğin olacak 🙏🙏 bir sene evet uzun ama içinde bir gebelik geçirdiğim bir süreç öyle düşün. Benim 17. Aya giriyoruz artık. Rahim filmi, 3 klomen, 2 çatlatma iğnesi, 2 aşılama tecrübem var. Hiç gebe kalamadım. Benim de yumurtam oluşuyor çatlıyor bi problemim yok, en azından doktor öyle diyor (ama bence FSH değerim yüksek 11.8; o da yumurtayı kalitesiyle ilgili bi değer sanırım), eşimde de sorun yok görünüyor.

Ben takviye olarak promotil+ımpryl kullanıyorum ( bir gün biri bir gün biri olacak şekilde) ama promotil bitince sadece maxijuno kullanmayı düşünüyorum
Eşime de ımpryl+promen k içiriyorum. Onun da promen k bitince ımpryl+maxigo ya geçeceğiz.

Benim kullandığım takviyeler böyle ama burada ınofolic kullanın kızlar da var, çörek otu bal karışımı yapanlar. Merak edersen sana yardımcı olurlar ben tam bilmiyorum. Benim kullandığım promotil, ınofolic'in vitaminli hali gibi.
Canım benim doğru soluyorsun Allah'ım sanada bir an önce evlat sahibi olmayı nasip etsin sanırım ne yaparsak yapalım zamanı var baya ağladım rahatladım biraz adet olmayı bekliyorum pazartesi eşimle değerlerimize baktircaz ona göre bı yol izliycem bende 🤲🏼🤲🏼🌹inşallah ni dahaki ay olucak seninde benimde

Aşılama 11. Gün negatif idi bugün 13. Gün karnında adet olacak gibi ağrı var göğüsün çok fena şişmiş progesteron mu yapıyor acaba yoksa gebelik belirtisi mi

X