2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Kızlar hamile kaldım ama şekerim çok yüksek çıkıyor, Mayıs ayında 10 haftalık olmasi gereken bebeğimin 8 hafta civariyken kalbinin durduğunu öğrendim, belki de şeker sebep oldu diyorum, çok dikkat etmeye çalışıyorum ama bu sabah çocuklar pişi istedi, benim de canım çekince 3 parça yedim bol su içtim ama 1 saatlik tokluk şekerim 169 çıktı 😔 açlık şekerim de genelde 100 civarlarında, yarın doktora anlatacağım durumumu. Var mı benim gibi yüksek şeker sorunu yaşayan?
Hamilelikten önce varmıydı şekerin canım hamilelikte mi ortaya çıktı , ben hiç ölçtürmedim hiç bilgim yok🤔 doktoruna mutlaka söyle bencede

Aşkolar teste baktığımda sonradan oturmuş inceden görüyorum o kadar az ki yani fotoda hiçbir şekilde çıkmıyor. Kuruma çizgisi olduğunu düşünmüyorum. Kuruma çizgisi Sapsarı değişik oluyor daha koyu oluyor. Bir de yıkadım testi zaten ona rağmen var. Ben çarşambaya kadar tekrar beklicem. Ateşim bana umut veriyor kızlar. Belki hcg değerim düşüktür sonuçta kaset test bu değil mi ama :) @melegim can melisaa93 melisaa93 A Afratafrac @edahandro @golden-snitch tweeetyyy tweeetyyy @simurgggg @IADK Merve3553 Merve3553 @TASUU @hamileyimmmm
Oyy canım vardır inşallah bebisin 🍀 yarın sabah mı gideceksin teste çarşamba resmî tatil 🥲

Arkadaşlar Merhaba, dün adetin 15. günüydü yumurta çatlamanın 3. günüydü, dünden beri bugünde dahil migren ağrısında ölüyorum, ev 27 derece ama ben yün yorgan ile yatıyorum hem terliyorum hem donuyorum. Böyle genelde adetten 2 gün önce falan olurdum, adetime 10 gün var neden böyle oldum. Buna benzer bir şey yaşayan var mı? Bu gebelik belirtisi olur mu? Bu arada bende hormonsal migren var😢
Çatlama günün kesin mi? Erken yumurtlamış olabilir misin? Öyleyse belki belirtidir, yoksa belki de hasta olacaksın sadece.
Ama inşallah belirtidir 🙏

Hamilelikten önce varmıydı şekerin canım hamilelikte mi ortaya çıktı , ben hiç ölçtürmedim hiç bilgim yok🤔 doktoruna mutlaka söyle bencede
Hamilelikten önce de vardı, yani açlık şekerim yüksek biraz, prediyabet olarak geçiyor 😔 3 aylık sekerime baktirmistim o normal çıkmıştı 4,8 ama acaba yanlış mı çıktı sağlık ocağında diyorum çünkü evdeki cihazla genelde biraz yüksek çıkıyor. Sen de baktirabilirsin sağlık ocağında bakıyorlar, genel bi kontrol için tahlillerimi yaptırmak istiyorum dersin, B12, demir, şeker vs hepsine bakarlar.

Çatlama günün kesin mi? Erken yumurtlamış olabilir misin? Öyleyse belki belirtidir, yoksa belki de hasta olacaksın sadece.
Ama inşallah belirtidir 🙏
Yumurtlama çubuklarım böyleydi, dün çok kötüydüm bugünde halen çok halsizim. Bugün 16. günüm. İnşallah gebelik belirtisidir🤲🏻

Eklentiler

• IMG_3284.jpeg
    IMG_3284.jpeg
    76,4 KB · Görüntüleme: 43
Kızlar lütfen bana da fikirlerinizi söyleyin bugün çatlamadan sonra 7. Gün gebelik testleri negatif son 4 gündür ovulasyon yapıyorum sanki koyulaşma var gibi duruyor bunu da belirti diyebilir miyi Eki Görüntüle 3292812
Regle yaklaştıkça koyulaşma bende de oluyor ama pik olursa gebelik olabilir bence ☺️

Kızlar hamile kaldım ama şekerim çok yüksek çıkıyor, Mayıs ayında 10 haftalık olmasi gereken bebeğimin 8 hafta civariyken kalbinin durduğunu öğrendim, belki de şeker sebep oldu diyorum, çok dikkat etmeye çalışıyorum ama bu sabah çocuklar pişi istedi, benim de canım çekince 3 parça yedim bol su içtim ama 1 saatlik tokluk şekerim 169 çıktı 😔 açlık şekerim de genelde 100 civarlarında, yarın doktora anlatacağım durumumu. Var mı benim gibi yüksek şeker sorunu yaşayan?
Ben gebelik hazırlık aşamadındayım, benim de insülin direncim yüksekti diyet yaptım 8 kilo verdim. Ama dr yetersiz dedi, şeker rahim yapısını bozuyormuş, bu nedenle beni metaformine başlattı sabah akşam 1000 mg. Ayrıca gebe kalsan da ilacı ilk üç ay kullan ve beslenmene dikkat et, yoksa bebek sende tutunamaz dedi. Endokronoloji dr um bunları söyleyen, kadın doğumcu da onya verdi. Belki bu bilgi faydalı olur sana. Allah yardımcın olsun🤲🏻

Bende de gebelik şekeri vardı canım çok çok dikkat etmelisin kendine yediklerine

A Afratafrac ın bi yazısı vardı da aradım bulamadım geride kaldı baya galiba. Yumurtlama dönemiyle ilgili de bişeyler yazıyordu.
İnşallah bu ay sağlıklı bi hamilelik dönemine geçiş yaparsın canım 🤲🏻
Yaa ben hiç hatırlamıyorum zaten aynı tarihlere denk gelmişti bizim biraz moralim bozulmuştu ben bir bakayım sağolasın canım😘

X