2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Çok çok sevindim sağlıkla ilerlesin inşallah 😍

Ya çenin maviş testlerini severim ben oyyyyyyy aframtaframmmm 😍😍

Kız orda bayağı çizgi var hemen mi çıktı o çizgi? Bir üstten çekip atar mısın
Üsten böyle var, telefonla girdim ne zormuş telefonla yazmak okumak falan 😂

Eklentiler

• IMG_1793.jpeg
    IMG_1793.jpeg
    38 KB · Görüntüleme: 81
Valla Nisan anneler gurubuna bir girip baktım da gideyim mi gitmeyim mi gerçekten bilemedim. Çok olumsuz yorumlar var.
İster istemez daha önce yaşanılan olumsuz deneyimlerin korkusunu yaşıyorlar ve sürekli dillendiriyorlar. Ki onlar da haklı, içlerini döküp destek görmek istiyorlar ancak artık ben de hamileyim ve düşünmem gereken bir bebeğim ve yüksek tutmam gereken bir moralim var. 🥰
Beni negatif etkileyeceğini düşünüyorum. Bir süre kendi kendime takılabilirim belki. Aklıma takılan soru oldukça girebilirim. Bilemedim.
Ben 3 yıl önce bi anne grubundaydım ama herkes tatlı telaşlar içindeydi olumsuzluk nadirdi. Acaba ben mi geç girmiştim gruba. En iyisi 3 ayı doldurduktan sonra bu gruplara girmek galiba.

Herseyın fazlası zarar ama bızzat sahıt oldugum bıseyı soyleyım arkadasımda folık asıt eksıklıgı oldugu ıcın ve yuksek doz kullanmadıgı ıcın çocugunun kafatası gelısmedi ve 4 aylıkken dogum yapmak zorunda kaldı o bebegı.o yuzden ınsanları etkıleyecek seyler yazmayın bence.doktor herseyın kararını verır zaten.sonucları kotu olabılecek seylerı yazmayalım buraya.doktora sorulur o nederse odur sonucta onlar bızım kan degerlerımıze gore soyluyorlar ne gerekıyorsa
Ben kimseye içmeyin demedim. Dediğim şuydu. O yasak bu yasak falan.... Ne içeceğiz elimize attığımız her şey de kimsayal şeyler var kimsenin aklı karışmaz zaten herkes doktoruna danışarak ilaç alıp içsin. Ben çok ilaç içmeyi sevmediğim için kullanmak istemiyorum. Zaten konuda da belirtmiş ı'm bir sene boyunca 4 kutu bitirdim diye. Ben sadece hamile kalmama engel olan hiçbir şey kullanmak istemiyorum. Folik asit içme diyen de benim tanıdığım bir ebeydi. Zaten her şeyin fazlası zarar....

Ben kimseye içmeyin demedim. Dediğim şuydu. O yasak bu yasak falan.... Ne içeceğiz elimize attığımız her şey de kimsayal şeyler var kimsenin aklı karışmaz zaten herkes doktoruna danışarak ilaç alıp içsin. Ben çok ilaç içmeyi sevmediğim için kullanmak istemiyorum. Zaten konuda da belirtmiş ı'm bir sene boyunca 4 kutu bitirdim diye. Ben sadece hamile kalmama engel olan hiçbir şey kullanmak istemiyorum. Folik asit içme diyen de benim tanıdığım bir ebeydi. Zaten her şeyin fazlası zarar....
Folik asit hamile kalmanıza engel olmaz aksine faydası olur korkunuz varsa aktif folat kullanabilirsiniz.

Folik asit hamile kalmanıza engel olmaz aksine faydası olur korkunuz varsa aktif folat kullanabilirsiniz.
Herkes inofolic ten bahsediyor o nasıl peki mavi renkliymiş. Tabiki korkuyorum. Amh (0.59)çok düşük iyice düşürmek istemiyorum , bir de tiroid ilacı kullanıyorum 2.5 senedir. Yeni yeni düştü o da o bile engel dedi doktor.

Konuları tam okuyamadım ama folik asit vücutta depolanmiyor zaten. Fazlalığı nasıl anlaşılıyor

Herkes inofolic ten bahsediyor o nasıl peki mavi renkliymiş. Tabiki korkuyorum. Amh (0.59)çok düşük iyice düşürmek istemiyorum , bir de tiroid ilacı kullanıyorum 2.5 senedir. Yeni yeni düştü o da o bile engel dedi doktor.
Amh düşükse inofolik alabilirsin folik asitte var içinde amh düşük oldugu için folik asit kullanmak zorundasınız. Kaliteli olmasına faysası var. Benimde amh 0.4 lerde takviyeler kullanarak elimden gelebi yapmaya çalışıyorum inanıyorum olacak. Bence siz o ebenin dedigine bakmayın ben her doktora gittigimde folik asitin var mı bittimi diye soruyor önemi büyük canım hızlı olmamız lazım Bizim

Adet bittiği günden itibaren başladım 10-11-12-13 ü yaptım koyulaşması gerekirken neden silikleşti anlamadım ovulasyon testi anlayanlar bi bakabilir mi kızlar
Bebeğim benim bir kere böyle olmuştu, tam koyulaşır gibiydi sonra silikleşmişti ve sonra birden pik oluvermişti. Bence yapmaya devam et

Ben 3 yıl önce bi anne grubundaydım ama herkes tatlı telaşlar içindeydi olumsuzluk nadirdi. Acaba ben mi geç girmiştim gruba. En iyisi 3 ayı doldurduktan sonra bu gruplara girmek galiba.
Ben de bir kalp atışını filan duyayım istiyorum. İyice emin olayım, ihtiyacım olursa girerim diye düşünüyorum.

X