2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Valla canım eğer kendimi tutabilirsem bende çevreme geç söylemeyi düşünüyorum. Hatta mümkünse eşime bile söylemicem. Çünkü caağnım kocam heyecandan çenesini hiç kapalı tutamaz dakkasında bütün dünya duyar. Her açıdan gizli tutulmalı bence. Çünkü ilk 3 ayı atlatırsak bebek tutunmuş olur. Heleki daha evvel sıkıntıların olmuşsa saklayabildiğin kadar sakla
ınsallah tesekkur ederım herkese degerlı yorumlarınız ıcın...

cok tesekkur ederım kızlar. A Afratafrac S Sevimli_35
melisaa93 melisaa93 bana kalsa bende cok gec soylemeyı dusnuyordum ama esım ılk heyecan vs oralı olmadı pek.
ama bu seferkinde insallah kararlıyım. yeterki o benı bırakmasın.
rahat olsam bile rıskım olucak ballar. ınsallah hayırlısı olur hepımız ıcın tekrar tesekkur ederımm :KK200:
Öyle canım bende de doğana kadar risk devam edecek ama ne yapalım İnşAllah kucağımıza almak nasip olur 🤲🏻 Bizde ilkinde heyecanla hemen söyledik ama hata ettik bence

Valla canım eğer kendimi tutabilirsem bende çevreme geç söylemeyi düşünüyorum. Hatta mümkünse eşime bile söylemicem. Çünkü caağnım kocam heyecandan çenesini hiç kapalı tutamaz dakkasında bütün dünya duyar. Her açıdan gizli tutulmalı bence. Çünkü ilk 3 ayı atlatırsak bebek tutunmuş olur. Heleki daha evvel sıkıntıların olmuşsa saklayabildiğin kadar sakla
Ahahahah cağğğnım kocam dsjhfgrhkfghtght

Benimki tam tersi. Hamileysem kimseye söylemeyelim istiyo. Bebek doğarken söyleriz diyo fghjkljhgh Heee oldu. anneme ve annesine yemeğe giderken onlar da anlamıcak 😂

Canlar şimdi eğer yeniden nasip olduysa bu sefer yakın çevreme aileme de geç söylemeyi düşünüyorum. yaşadıklarından ötürü. En az 11-12 hafta düşünüyorum biraz daha riski kalkınca.sizlerib düşünceleri nedir bu konuda merak ediyorum.
Mesela ben ilk gebeliğimi öğrenince koşa koşa gitdim kaynanam gile sürpriz yaptık hiç torunu olmadığı için ağladı sevindi ama eşim ne kadar dese bile kimseye söyleme resmen bilmeyen kalmadı buna kayınpederim çok sinirlendi neden her kese dedin diye..evli kaynımın çocuğu olmuyor ama onun eşi 20 yaşında hiç kabullenmedi sevinmedi bile biliyordum öyle olucağını hatda hep diyordum bende önce hamile kalsın ektim ama gözünü benden çeksin yeterki..görümcemin yıllardı olmuyor ama onun eşi istemiyor yani doktorada gitmemişler o çok sevindi ama onada dedim kimseye söyleme her kese dedi hatda tartıştık burda bilenler biliyor kendini camdan atıyordu bende bu halini görünce korktum ağladım boğulmalarım başladı ilk defa zaten yarın oluncada kanamam oldu kürtaj olduktan sonrada yine eşimle baş başa kaldık kimsenin umrunda bile olmadı ama her kese dişimin dibinden söyledim içimde kalmadı.Şimdide hamileyim hemen kimseye söylemedim tabi kendim ailem biliyor çünkü eşimde görüyor ailem kimseye söylemez bu bebişi çok istiyorlar..zaten annemde geldi..Şimdide her kes biliyor bir tek kaynımdan başka bize gelib gidiyorlar ama bilmiyorlar ne zaman söylicem hiç bilmiyorum..zaten kaynanam diyor aman diyor eltim şimdilik bilmesin diyor ve yarın bir gün kaynım diyemezki bana neden demediniz biliyorki haklıyız etdiklerinden sonra.

benim kocamda söylemeyiz diyor ama agzını hiç tutamaz bende ondan gizlesem diyecem o benden cok günlerimi takip ediyor ah bu meraklı ve heyecanlı kocalar 🤣🤣

Ya evet o da geldi aklıma ama 7. günde oluyormu ki o düşüş. Sanki 5-6. günlerde olmuyor muydu biraz kafam karıştı. Neyse. Pazar günü öğreneceğiz. Kaldı 3 gün 🥰
Ama senin pikin de 2 gün sürdü.
Bir de ateş demişken ya benim de 2 gündür vajinada sıcaklık hissi oluyor nasıl anlatsam adet olurken bi sıcaklıkla gelir ya öyle bi his netten baktım vajinada yanma çıkıyor hep ama yanma yok sıcaklık hissi var

Mesela ben ilk gebeliğimi öğrenince koşa koşa gitdim kaynanam gile sürpriz yaptık hiç torunu olmadığı için ağladı sevindi ama eşim ne kadar dese bile kimseye söyleme resmen bilmeyen kalmadı buna kayınpederim çok sinirlendi neden her kese dedin diye..evli kaynımın çocuğu olmuyor ama onun eşi 20 yaşında hiç kabullenmedi sevinmedi bile biliyordum öyle olucağını hatda hep diyordum bende önce hamile kalsın ektim ama gözünü benden çeksin yeterki..görümcemin yıllardı olmuyor ama onun eşi istemiyor yani doktorada gitmemişler o çok sevindi ama onada dedim kimseye söyleme her kese dedi hatda tartıştık burda bilenler biliyor kendini camdan atıyordu bende bu halini görünce korktum ağladım boğulmalarım başladı ilk defa zaten yarın oluncada kanamam oldu kürtaj olduktan sonrada yine eşimle baş başa kaldık kimsenin umrunda bile olmadı ama her kese dişimin dibinden söyledim içimde kalmadı.Şimdide hamileyim hemen kimseye söylemedim tabi kendim ailem biliyor çünkü eşimde görüyor ailem kimseye söylemez bu bebişi çok istiyorlar..zaten annemde geldi..Şimdide her kes biliyor bir tek kaynımdan başka bize gelib gidiyorlar ama bilmiyorlar ne zaman söylicem hiç bilmiyorum..zaten kaynanam diyor aman diyor eltim şimdilik bilmesin diyor ve yarın bir gün kaynım diyemezki bana neden demediniz biliyorki haklıyız etdiklerinden sonra.
yaa cok uzucu seyler bunlar. allah fesat kotulerden bızı uzaklastırsın
bızde cok heyecanlandık. hatta ayy kızlar o gunlerıme donmek ıstemıyorum terapı aldıgım sureclerdı bayagı kotuydu
tesekkur ederım canım

Nazarı kem gözü uzakta aramamak lazım.

Benim de çekincem kayınvalidem. Ağzında bakla ıslanmıyo. Bak şimdi oturalım konuşalım ve masadan kalkıp baika yere gidelim, yarım saat sonra oradakiler "aaa hayırlı olsun" der. öyle bir yetiştirme. eşim de kendi annesini biliyor zaten. Benim annemde kapı duvar sneinki gibi. Ağzından sır çıkmaz.

Aynen öyle çevredekiler bilse ne bilmese ne. Biz böyle düşünüyoruzda anneler susmuyor ki. Önemli olan onları sessiz tutabilmek 😂
Ben anneme kimseye söyleme dediğimde niye söylemeyecekmişim duysun çatlasınlar demiş herkese de söylemişti (baba tarafım için diyor bunu) 😂😂

Ahahahah cağğğnım kocam dsjhfgrhkfghtght

Benimki tam tersi. Hamileysem kimseye söylemeyelim istiyo. Bebek doğarken söyleriz diyo fghjkljhgh Heee oldu. anneme ve annesine yemeğe giderken onlar da anlamıcak 😂

Ben de senin kocanin kafasındanım demekki 😂 biz de durumlar sizinkinin tersi 😁
İlk gebeliğimde kaset test aldım pozitif çıkınca kocişe dedimki bak sakın kimseye söyleme önce kan testi yapayım. Tamam dedi. Sonra kan verdim sağlık ocağında bi kaç gün sonra sonuç için gittim pozitifmiş. Dönüşte kaynanama uğradım söylemek için meğer bunlar biliyormuş benim caağnım kocam testten hemen sonra gidip söylemiş 🙈 ayy bir de haberleri yokmuş gibi yapmaya çalıştılar 😁 yok bacım yokk ağzım yanmış bir kere. En son kocam öğrenecek gebe kalırsam

X