Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ay kuzum yazacağıma kızım yazmışım kendimi yaşlı gibi hissettim

Amin kuzum inşallah ya bakalım durumdan beni de haberdar et olur mu

Kuzum dna hasarı yüzde 61 çıktı bu oran çok çok yüksek yani hamile kalsam bile bebek riskli olacaktı kromozomlarda sorun olacaktı hamileliğin sonlanması bile gerekebilir di o yüzden şükrettim o şekilde hamile kalmadığıma sonra doktorumuz altı ay tedavi süresi verdi ilaç iğne takviye yazdı ama biz dördüncü ayda tekrar baktırdık dayanamayıp çok şükür yüzde 10 a düşmüş sağlıklı gebelikler için en az yüzde 20 ve altı olması lazımmış yani sizde de çıkarsa kesinlikle önce tedavi olun zaten tedavisi olan bir sorun ama tekrarlama durumu olabilir miş Nisan ayında birdaha test verecez tüp bebek ten önce çünkü benim geçen sene ilk tüp bebek bu yüzden kimyasal gebelik oldu sonuçlar ne zaman çıkacak sizin bizim iki hafta da felan çıktı bide benim de içime doğmuştu dna da sorun olduğu hatta o tüp bebek yapan doktoruma da söyledim bakalım diye gerek yok herşey normal dedi o doktora da hakkımı helal etmiyorum ayrıca

maaslesef yumurta carsamba aksamı catladı . Ben perşşembe aksamını değerlendirebildim . O yüzden umutlu değilim . Bugünüde deeğrlendiririm
Hiç belli olmaz zaten ertesi gün içinde hala şans yüksek diye biliyorum. Benim takvim uygulamamda da çatlama sonrası iki günü gebelik şansı yüksek diye gösteriyor. Sonuçta hangi saatte çatladığını bilmiyoruz, Perşembe de güzel bir tarih bu duruma göre. 24 saat canlı kaldıysa Perşembe neden olmasın.
Bir de biz bu kadar takip ediyoruz da ne kadar hakim olabiliriz sonuçta insan bedeni, her beden kendine özgü. Regl sonrası bile ilişkide gebelik elde eden var.

Kızlar ya ben ovulasyonla takip ediyorum ya, yumurtlama göremedikçe strese girdiğimi fark ettim. Bugün 11. Gün hala yumurtlama yok biliyorum erken ama stres yapti bende sanki boşa da gitsin istemiyorum aldım bir kere

Kızlar ya ben ovulasyonla takip ediyorum ya, yumurtlama göremedikçe strese girdiğimi fark ettim. Bugün 11. Gün hala yumurtlama yok biliyorum erken ama stres yapti bende sanki boşa da gitsin istemiyorum aldım bir kere
Kuzum kullan yumurtlama çatlama görüncede o günleri değerlendirdiğindede rahatlıyosun bu ayı boş geçmedim en azından diye

Devam edicem de göremezsem diye korkuyorum ya. 5 martta pik gördüm 8 martta adet oldum
Yumurtlama olursa bu ay pik görürsün zaten görmezsende kafanda acaba hamilemiyim diye soru işareti olmaz ve daha önce duydum yumurtlama görmedim sanıp rahatlıkla adetini bekleyip hamile oldugunu öğrenen

Yumurtlama olursa bu ay pik görürsün zaten görmezsende kafanda acaba hamilemiyim diye soru işareti olmaz ve daha önce duydum yumurtlama görmedim sanıp rahatlıkla adetini bekleyip hamile oldugunu öğrenen
İnşallah görür de rahatlarım bi. En azından yumurtlayabiliyorum diye sevinirim. Çünkü gecen ay femara ve ignelerle zar zor büyüdü yumurta. Onda da 3 gün sonra adet oldum zaten. Doktora gittim yumurtan çatlamış degerlendir dedi mutlaka. Ama ben afet oldugum icin degerlendirmedim. Öncesini full değerlendirmiştim adet gördüğüm güne kadar. Ama döllenme olsaydı adet görmezdim dimi doktor 15 gün sonra görüşelim dedi ama gitmeyi düşünmüyorum daha ona

İnşallah görürsün kuzum hormon testi baktırmışmıydın hiç

Canım ocak ayında bunlara bakma gereği duydu sadece.
Sen bence başka doktora git fsh e2 t3 falan bakmamış detaylı hormon testin yaptır tekirdağdaydın sanırım ben bu ay ilk defa şehir hastanesine gittim detaylı hormon testi yaptı progesteronuda 21. Gün gidicem bakcak bide şehir hastanesini dene istersen

Normal sonuçların yumurtlamada problem yoktur aslında geçen ay ilk defa takip yaptırdıysan folikül salınmayan bi aya denk gelmiş olabilirsin
Canım benim biraz değişik oldu ya baştan anlatmak istiyorum. Ben üçüzlere kendiliğinden hamile kaldim boş gebelik oldu kürtaj oldum. Ama 70 gün hiç adet göremedim. Doktora gittim olacaksın yakında dedi bu testleri istedi benden ve smear aldi sonuçlar temiz. Sonra tarlusal verdi onunla adet oldum 2. Günü beni çağırdı. Femara kullandim 3 gun boyunca gunde iki kere işe yaramadı, sonra fostimon iğne kullandım 4 gün oda pek ise yaramadı sonra 2 gün gonalf kullandim yüksek dozda oda 16 mm ve 14-15 mm yumurta oldu. 16 mm olduğu gün ovulasyon testi de yaptim pik degildi 3 gün sonra pik oldu. Pik olduktan 3 gün sonra da adet oldum. Doktora gittim adet kanamasına benziyor dedi ama degerlendir dedi çatlamış yumurtan dedi. Ama ben şakır şakır adet oluyorum nasıl degerlendireyim kaldı öyle. Bu arada son 2 senedir adetim çok duzensizlesti öncesinde günü gününe olurdum. 50 günlere kadar çıktı. İlk defa bu ay 26. Günde geldi. Yani doktor henüz bir problem yokken neden yumurta takibine başlamak istedi anlamadım biraz karışık oldu ama benimde durumum böyle o yüzden endiseliyim büyüyecek mi diye bu arada Haziran ayinda pik görmüştüm bu testlerde ama enfeksiyon oldum o ay tutmadı

Öyle yapıcam canım seninle konuşmuştuk dimi. Yumurtlama göremezsem adet olunca gidicem mutlaka detaylı bir baksın

Özelde anladığım kadarıyla çocuk istemiyle gidildiğinde hemen yumurta takibine başlanıyo bende 2 ay önce gittim banada 6 ay yumurta takibi yapıcaz herhangi bi sorun yok dedi klomen kullandığım ay 5 yumurtamda döllenebilir boyuttaydı ve çok iyi değerlendirdik yinede olmadı adetlerim yumurtlamamda düzenlidir bende tabi soru işareti oldu aklımda tek bi açıklaması var oda yumurtayla sperm karşılaşmıyo dün gittim rahim filmi çektirdimki birde ne öğreneyim tüplerimden biri tıkalı diğerindende az geçiyo ve radyolog hamile kalamaman çok normal dedi neyseki rahim filmiyle hemen açıldı anlayacağın doktora kalsa boşu boşuna yumurtlamamda bi probrlm olmadıgı halde 5 ay daha boşu boşuna klomen kullanıp hormonlarımla oynayacaktım doktorlarada güvenemiyoruz resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…