Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bebişim topigi ben açtım da en acemilerinizden biriyim aslında. Yanlış bişey söylemek istemem. Sen ikinci çocuk için deneme yapıyorsun, ben birinciye yeni karar verdim. Benden daha iyi bilirsin canikom ☺️🤩😍🥰
Kız ilki doktor kontrolünde olmadı 2 düşük yaptım yaklaşık 9 ay klomen iğne vs derken acayip kilo aldım sonra bıraktım dedim nasılsa olmuyo umudumu yitirdim anlayacan o yuzdne bu doktor takibi nasıl olur bilmiyorum 😩

Uyumasin uyutmadi diksinli miksinli bir akşam olsun ah ah acayip bı heycan var bende önümüzdeki ay doktor takibi yani nasıl yapmam gerekiyor yarın HCG bakılıp hormonlara da bakılıp Mayıs'a nasıl hazırlık yapayım yani doktor direk klomen verecek ben iyice susuyorum klomen ve ignedne sonra😩naoacam ben şimdi beynim yandı garip bı heycan var içimde yarın sorcaklarimi unutursam nolcak yav😩😩😩😩
Doktor takibiyle daha rahat olursun gerilme sakin ol. Not al telefonuna şimdiden soracaklarını. Ben de unuttuğum için öyle yapıyorum. Hadi hayırlısı canım 🙏

Kız ilki doktor kontrolünde olmadı 2 düşük yaptım yaklaşık 9 ay klomen iğne vs derken acayip kilo aldım sonra bıraktım dedim nasılsa olmuyo umudumu yitirdim anlayacan o yuzdne bu doktor takibi nasıl olur bilmiyorum 😩
Kuzum ben doğal yollarla deniyorum şuan. Hiç doktor takibi yaptırmadım. Açıkçası ne deniyor ilk muayenede. Ne yapılıyor hiç bilmiyorum. İnşallah sağlıklı gebeliklerimiz olur canım. ,🥰

Ayy başladı bunun başının kıçının ağrıları yine 🤣🤣 sonra diyo ki hep birşeyler oluyor. O bişeyi sen uyduruyosun işte, bak zaten regl öncesi sendromlardayım delirtme beni git duşunu al kendine gel sonra da kocişe sarıl ama uyuma 😁
Hahhhaha çok güldüm ya 😂 kesin biz tanışıyoruz yani.. kuzum bahane bulmuyorum da bugün okul oruç derken vallahi pestilim çıktı. Dıkşın yap duş al bu yorgunluğun üstüne nasıl zoruma gidiyor anlatamam. Siz sapına kadar haklısınız tırt olan benim

Canım iki ay kullandım bunları ama bir daha tovbe ettim. Tam da anlamadım valla. Test bozuk bile olabilir. 30'luk kutuda ilk seçip yaptığım test bozuk çıkmıştı yani ona göre. 🥴🙄
Valla bu testlere göre benim neredeyse cumartesiden beri pik durumda ne herifin gücü var ne benim her gün operasyon yapmaya 😂

Valla bu testlere göre benim neredeyse cumartesiden beri pik durumda ne herifin gücü var ne benim her gün operasyon yapmaya 😂
Abovvv kuzum valla hiç bana göre değil öyle iki günde bir veya her gün değerlendirme filan. Allah kolaylık versin sizlere😃😃 bizimde güç yok açıkçası. En kolay yoldan tek taşla halletsek şu işi keşke ya

Eee peki direk hormonlar ve HCG bkikip doktor takibiyle gebelik düşünüyorum mu deyim🤔inanın algın durdu
Canım öncelikle doktor takibi için adetliyken gitmen gerekir adetin 2. Veya 3.günü hormon tahlili yapılır doktor vajinal muayene yapar rahim kalınlığını kontrol eder yumurtalıklara bakar bir sorun görürse söyler zaten sonra tahlil sonucuna göre de bir sıkıntı yoksa yumurta takibi yaptırmak istiyorum hocam dersin o da uygun görürse ilaç veya iğne tedavisi ne başlar bu arada kan değerlerini b12 ve d vitamini değerlerin de önemli yani kapsamlı bir kan testi yaptır hatta insülin direnci ne glukoz a da baktır folik asit e başla mutlaka sonrası zaten doktor iki güne bir çağırıp kontrol edecek yumurta büyüklüğünü kendini strese sokma kuzum bak ne güzel bir tane kızın da varmış içini ferah tut bol dua et inşallah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlat sahibi olursun kızın da abla olur umarım 🙏🤰👶🤩

Venev Venev kuzum benim bildiğim kadarıyla ovulasyon testlerini öğlen iki gibi yapmak uygunmuş en doğru sonuç için bide her gün aynı saatte aynı şartlarda yapman gerekiyor senin ondan da farklı çıkmış olabilir yani günde iki farklı saatte yapma bence 😇

Canım öncelikle doktor takibi için adetliyken gitmen gerekir adetin 2. Veya 3.günü hormon tahlili yapılır doktor vajinal muayene yapar rahim kalınlığını kontrol eder yumurtalıklara bakar bir sorun görürse söyler zaten sonra tahlil sonucuna göre de bir sıkıntı yoksa yumurta takibi yaptırmak istiyorum hocam dersin o da uygun görürse ilaç veya iğne tedavisi ne başlar bu arada kan değerlerini b12 ve d vitamini değerlerin de önemli yani kapsamlı bir kan testi yaptır hatta insülin direnci ne glukoz a da baktır folik asit e başla mutlaka sonrası zaten doktor iki güne bir çağırıp kontrol edecek yumurta büyüklüğünü kendini strese sokma kuzum bak ne güzel bir tane kızın da varmış içini ferah tut bol dua et inşallah en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlat sahibi olursun kızın da abla olur umarım 🙏🤰👶🤩
Kuzum ben spiral ile korunuyodum çıkartırım ve bakıldığında rahim yumurtalık vs bakıldı hepsi sgalamdi kan hormon vs bakmadı doktor rahimde saglikli dedi Q FOLİN diye folik asit verdi b 12 iğnesi vuruluyorum ama bende ciddi sivilcelenme var saçlarımın dibi bile öyle ama bu garip sivilce iltihap patlayınca yara gibi oluyo ya iğne. Mi alerji yaptı ben anlamadım bata 2 kala bakılmaz mi hormonlara

Venev Venev kuzum benim bildiğim kadarıyla ovulasyon testlerini öğlen iki gibi yapmak uygunmuş en doğru sonuç için bide her gün aynı saatte aynı şartlarda yapman gerekiyor senin ondan da farklı çıkmış olabilir yani günde iki farklı saatte yapma bence 😇
Aslında bi sabah bi akşam yaptım ama aynı saatlere denk gelmedi. Eğer çatlama olmadıysa 3 gündür zirvede geziyorum. Sıvı alımı da gün içinde olmadığı için saate de pek uymadım aman neyse dananın kuyruğu haftaya kopar heralde

Ooo prof varmış aramızda hayatım ❤️😍🤩😃

Kuzum ben spiral ile korunuyodum çıkartırım ve bakıldığında rahim yumurtalık vs bakıldı hepsi sgalamdi kan hormon vs bakmadı doktor rahimde saglikli dedi Q FOLİN diye folik asit verdi b 12 iğnesi vuruluyorum ama bende ciddi sivilcelenme var saçlarımın dibi bile öyle ama bu garip sivilce iltihap patlayınca yara gibi oluyo ya iğne. Mi alerji yaptı ben anlamadım bata 2 kala bakılmaz mi hormonlara
Canim b12 ignesi bende daha önce oldum hatta halen daha olmam gerekiyor yaptirmiyorum ama asla cilt problemi yasamayan ben ömrümde 1 sene boyunca yuzumde sivilcelerle ugrastim ne zamanki igneleri kestim yüzüm düzeldi simdi ara ara cikiyor adet zamanimda.. doktora sordugumda b12 ignesinin sivilceye neden olduğunu soyledi

X