Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım bilemiyorum ki inşallah büyür ve tutar. Benimde en fazla 16 mm olmuştu 20. günde, zaten sonrasında hemen adet oldum. Ama bu ay yumurtlama masajı yaptım ben inanılmaz faydasını gördüm. 15-16. Günler yumurtlama gördüm beklemedeyim şimdi. Femara ve gonalf'in yapamadığını yumurtlama masajı yaptı 🙈
Ya ne güzel, ne zaman basladın yapmaya, ekstra bişey kullandınmı? ben 12.gündeyim gec mi kalmıs oldum

Ya ne güzel, ne zaman basladın yapmaya, ekstra bişey kullandınmı? ben 12.gündeyim gec mi kalmıs oldum
Adetim bittiğine emin olduktan sonra ertesi gün başladım. Aklıma geldikçe yaptım. (Günde 3 kez kesin) Hiç birşey kullanmadım ovulasyon testiyle takip ettim. Yumurtlama gördüğüm an bıraktım masajı. Zaten bırakmak gerekiyor yoksa olgunlaşan yumurtayı daha da büyütüyor

Yaaa evet değer düşünce de hemen olmuyor ki 😅 ben haziranda 40 oluyorum, eşim 44.. yani evet değer düşmeden hiç bişey olmaz ama düşünce de tüp yaparız diye düşünüyordum.. doğal yolla olması için aylarca uğraşmamız gerekecek 😬
Yani yumurta-sperm var diye de bir kerede hamile kalınmıyor ki işte.. ben de bu ay bekleyip mayısta tüp bebeğe geçerim.. bu arada tabii bebişimiz olmazsa ki inşallah olur, elele bekleriz embriyoları canım 😁😁
Amin kuzum inşallah ya 🤩

Kızlar nur topu gibi Dna Hasarımız oldu 😆 hem de %16.. üroloğumuz, değer normal zaten ilaç içiyorsun ona devam et daha da düzelince sizin normal yolla da olur demiş 😬 ay deli etcek bu doktor beni yaa.. tüp yapmamıza gerek yokmuş diyor benimki şimdi de 😬 Hayat su Hayat su
Zibilyon tane sperm var kuzum, %16 nolacakki. Normal yolla elbette olur ama tup bebek mevzusunu cok otelemeyin derim ben. Dr. bir oyle der bir boyle. Bazen ben de dusunuyorum fakat 1. bunyem ve psikolojim bi suredir cok zayif, o surece girmeye cesaret edemiyorum. 2. bizim akademide cok dedikodu olur. Olumsuz biseyler yasarsam diye korkuyorum, 40yil konusurlar artik. Ben de iskolik bi insanim. Belli gunlerde isi asıp surecin gereklerini yerine getirmek gerek. Nasil yaparim bilmiyorum. 3. arkadasimda ikiz gebelik olustu cok yakin zamanda. Bir tane evladi vardi, tup bebek tedavisiyle. Simdi 3 olacak. Gozum korkuyor cogul gebelikten 🙈 4. Surece baslarken olmazki diyecegime yemin edebilirim ama ispat edemem. Ve olmaz. Neyse benim korkularim, endiselerim bitmez. Siz demoralize olmadan birkac ay icinde askla ve heyecanla tup yolculuguna baslayin derim nacizane. Pozitif olunca zaten yolda dogal gebelik elde eden cok oluyor. Onemli olan yola cikma cesaretini gosterebilmek ☺️

Kızlar akintima göre perşembe yumurtlama başladı ve sancilarimdan anladigim kadariyla cumartesi çatlama oldu. Bugün aşırı derecede kasıklarım ağrıyor regl geliyormuş gibi regledaha 11 gün var ben anlamadım neden karnım ağrıyor. Daha evvel yumurtlamada 1 gün ağrı olur ve geçerdi. Normalde regle 6 7 gün kala ara ara vururdu ama bugun karnım ve sirtimin alt kismi durmadan ağrıdı 😔

Yaaa evet değer düşünce de hemen olmuyor ki 😅 ben haziranda 40 oluyorum, eşim 44.. yani evet değer düşmeden hiç bişey olmaz ama düşünce de tüp yaparız diye düşünüyordum.. doğal yolla olması için aylarca uğraşmamız gerekecek 😬
Yani yumurta-sperm var diye de bir kerede hamile kalınmıyor ki işte.. ben de bu ay bekleyip mayısta tüp bebeğe geçerim.. bu arada tabii bebişimiz olmazsa ki inşallah olur, elele bekleriz embriyoları canım 😁😁
Esim mayista, ben temmuzda 40 oluyorum. Artik 40, 40 diye dolasiyorum. Her gun, her hafta bi hastayim yani bebek mevzusundan beri. Simdi de farenjit oldum. Bilincalti olarak hastalik uretiyorum galiba bebek olmasin diye. Esime diyorum bu işi rafa kaldirmadan ben iyilesemeyecegim herhalde. Yarin dr.ye gidecegim ve yine klomen gibi bisey verir herhalde. Ama bezdim da oramin buramin agrimasindan. Klomen yerine lustral icesim var 😅😅😅

Zibilyon tane sperm var kuzum, %16 nolacakki. Normal yolla elbette olur ama tup bebek mevzusunu cok otelemeyin derim ben. Dr. bir oyle der bir boyle. Bazen ben de dusunuyorum fakat 1. bunyem ve psikolojim bi suredir cok zayif, o surece girmeye cesaret edemiyorum. 2. bizim akademide cok dedikodu olur. Olumsuz biseyler yasarsam diye korkuyorum, 40yil konusurlar artik. Ben de iskolik bi insanim. Belli gunlerde isi asıp surecin gereklerini yerine getirmek gerek. Nasil yaparim bilmiyorum. 3. arkadasimda ikiz gebelik olustu cok yakin zamanda. Bir tane evladi vardi, tup bebek tedavisiyle. Simdi 3 olacak. Gozum korkuyor cogul gebelikten 🙈 4. Surece baslarken olmazki diyecegime yemin edebilirim ama ispat edemem. Ve olmaz. Neyse benim korkularim, endiselerim bitmez. Siz demoralize olmadan birkac ay icinde askla ve heyecanla tup yolculuguna baslayin derim nacizane. Pozitif olunca zaten yolda dogal gebelik elde eden cok oluyor. Onemli olan yola cikma cesaretini gosterebilmek ☺️
Bu hani spermlerin % 16 sı hasarlı diğerleri normal demek değilmiş canım, tüm spermlerde tek tek %16 dna hasarı var demekmiş.. genelde 10 altı bölünme sırasında tolere edilip sağlıklı bebek oluşuyor ama oran arttıkça sakat kalma ihtimali ve düşük ihtimali artıyor tabi.. riskli yani..
Yaa tüp bebek apayrı bir dünya zaten endişelerimi korkularımı size yazmakla anlatamam görmeniz lazım halimi 😄 kaldı ki normal yolla cocuk sahibi olmak bile beni acaip korkutuyor.. ama bu yola girdik bir kere elimizden geleni yapmadan pes etmek yok…

Esim mayista, ben temmuzda 40 oluyorum. Artik 40, 40 diye dolasiyorum. Her gun, her hafta bi hastayim yani bebek mevzusundan beri. Simdi de farenjit oldum. Bilincalti olarak hastalik uretiyorum galiba bebek olmasin diye. Esime diyorum bu işi rafa kaldirmadan ben iyilesemeyecegim herhalde. Yarin dr.ye gidecegim ve yine klomen gibi bisey verir herhalde. Ama bezdim da oramin buramin agrimasindan. Klomen yerine lustral icesim var 😅😅😅
Ahahah kesin lustral içsek hamile kalıcaz yaaa yemin ederim tüm takviyelerden daha etkili olabilir 🤣🤣🤣

Eklentiler

• C6C503D6-33F9-406F-A8D5-2E2682BB9F50.jpeg
    C6C503D6-33F9-406F-A8D5-2E2682BB9F50.jpeg
    251,1 KB · Görüntüleme: 60
Kızlar akintima göre perşembe yumurtlama başladı ve sancilarimdan anladigim kadariyla cumartesi çatlama oldu. Bugün aşırı derecede kasıklarım ağrıyor regl geliyormuş gibi regledaha 11 gün var ben anlamadım neden karnım ağrıyor. Daha evvel yumurtlamada 1 gün ağrı olur ve geçerdi. Normalde regle 6 7 gün kala ara ara vururdu ama bugun karnım ve sirtimin alt kismi durmadan ağrıdı 😔
Yumurtlamadan sonra kasık ağrıları normalmiş değerlendirdiğimiz için.

Benim bugün adetimin 4. Günü ve bitti resmen şaka gibi neyse yarından itibaren testlere başlıyorum. Bence bu ay erken yumurtlama görürüm sanırım döngü günüm kısalıp eski formuna dönecek. Heyecanlıyım tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum 🥳
Veee venev start çizgisinde yerini aldı 🏆 yeni maraton için başlama işaretini bekliyor 🏃🏽‍♀️🏃🏽‍♀️

Hepinize tek tek çok teşekkür ederim ani kasık batmaları ve göğüs ağrısı dokunulmayacak derecede.Bide bugün beyaz peynirimsi akıntı oldu onun dışında hiç bir belirtim olmadı.Bide koronaydım öyleyken yerleşmiş dmek ki bebiş.Eşim işten gelsin beta baktırmya gitcem haber veririm size tekrr.mesajlarınız için çok çok çok saolun❤️❤️ H Hello Kity Papatyamveben-Mavi Papatyamveben-Mavi Venev Venev miraclebeyb miraclebeyb Hayat su Hayat su

X