Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aslında evet kafaya taktikca erteleniyo valla ne zaman olursa olsun diyecem bu ay olmazsa🤗
Insallah kacirmazsin yumurtayi, icini ferah tut. Nasip kismet bu isler. Insta da Prof.Ebru ozturkun paylasimi vardi gecen gun. 44 yasindaki hastaya havuz yontemi yapiliyor. Sadece tek bir embriyo transfer ediliyor ve ikiz gebelik olusuyor. Kimisine yek seferde 3 embriyo transfer ediliyor, kac deneme yapiliyor olmuyor. Bu paylasimi gorunce daha da iyi anladim. Nasibimizde varsa tek kursunla da olabilir, yoksa gunde 2 kez ugrassan nafile. Hepimizin hakkinda hayirlisi olsun 🙏

Kızlar iyi geceler bu ay 31inde lazer randevum alver bat da 8 nisan ilk ay olduğu için cok da gebelik umudum yok ama yine de lazere gitmeli miyim sizce
Riskli bir durum olacağını sanmam. Lazer ışınları sadece kıl köküne ulaşıyor. Bütün vücudu etkilemiyor. Ama kanıtlanmış kesin birşey yokmuş bu sebeple hamilelikte önerilmiyormus. Tamamen kişinin tercihine kalmiss birşey canım☺️🌸

İllah şey değil şey duskunude değilimdir ne bilem sanki geç kalacam bazı şeylere gibi geliyo 2ci çocuk için hevesliyim hayallerim varken ne bilim çok hüsrana uğradım kızımdan önce zor zamanlarım oldu düşük kistte çevirince tedavi süreci yordu tedavi surecind araba çarptı büyük kaza değildi ama beni yordu tam umudumu kestim ki kızım mujdelendi ramazanlikti bundan 6 yıl önce gene öyle olirsalar beynimi kemiriyo🥺
Canım herşeyde vardır bir hayır sen şimdiden stres yapma akışına bırak belki olucaktır benimde 8 aydır olmadı sebepsiz bu ay klomen ovitrella denedim bel agrım mide bulantım oldu hamileyim sandım meger covid olmusum bu ay neler olcak bakalım

Ben de Şubat ayında kimyasal geçirdim bu ay famera ve çatlatma iğnesi vuruldum tek yumurtam oluşmuştu 22 mm hiç umudum yok bu aydan tek yumurta ile sanki çok zor dün gece 21:30 da vuruldum sabah ilişki oldu bir de yarın sabah 36. Saat deneyip gün aşırı devam edeceğim ama çok umutsuzum zaten benim ilaçsız bir tane yumurtam oluyordu her ay

Ben de Şubat ayında kimyasal geçirdim bu ay famera ve çatlatma iğnesi vuruldum tek yumurtam oluşmuştu 22 mm hiç umudum yok bu aydan tek yumurta ile sanki çok zor dün gece 21:30 da vuruldum sabah ilişki oldu bir de yarın sabah 36. Saat deneyip gün aşırı devam edeceğim ama çok umutsuzum zaten benim ilaçsız bir tane yumurtam oluyordu her ay
zaten her ay bir yumurta çatlıyor diye biliyorum. Anlayamadım neden endişe ettiğini
Folüküllerdeki en büyük yumurta çatlar ve tüplere gönderilir. Bu çatlayan yumurta da 18-22 mm arasındadır.

Canım zaten gebelik için tek bir yumurta tek bir sperm yeterli oluyor bir tane yumurta ztn yeterli neden umutsuzsun böyle

Ahh keske bilsem cnm. Normalde bat 30/31mart ama son adetim iki damla gelmisti 6 martta ve doktor dupasthon vermisti. Ilac biteli 1 hafta oldu.

Ovulasyon testi. Gecen ay hsg cekildi ve ilk kez adet olamadim hsgden sonra, sadece 2 damla geldi 6 martta (normal bat tarihimde) ve dr. dupasthon verdi. Fotoda 7tane test gorunuyor ama son 5 gundur duzenli yapiyorum, oncekiler 12 ve 15 marta ait, oylesine denemek icin yapmistim. Yani ne zaman adet olacagim bilmiyorum. Ilac bitince 3-5 gun icinde olunuyormus, benim bir hafta oldu. Fakat soyleki ilac genellikle dongunun 15.gununden itibaren kullaniliyor ben 3.gun kullanmaya basladim. Biraz karisik benim durumum 😔 Yumurta rezervim dusuk oldugu ve adet dongum bozuldugu icin cizgi gormeyi beklemiyordum ama neye yormaliyim bilemedim.
Kuzucum sen değerlendir tabi baya güzel bi yumurtlama gibi görünüyor.. ama çatlama olacak mı takip et.. çatlama olmazsa bir de gebelik testi patlat 😁😁 senin tarihler karıştı valla bence bi test yap derin aklımızda kalmasın 😅

Kuzum zaten her ay sadece tek bir yumurta çatlıyor.. birden fazla büyüyen çok nadir ve sağlıklı bir durum değil 😇 aşılamada tüpte ekstra hormonla fazla yumurta büyütüyorlar sadece 😄

Kuzum zaten her ay sadece tek bir yumurta çatlıyor.. birden fazla büyüyen çok nadir ve sağlıklı bir durum değil 😇 aşılamada tüpte ekstra hormonla fazla yumurta büyütüyorlar sadece 😄
Ovulasyonlarım geldi. Saçma sapan bir regl dönemi geçiriyorum ilk 3 gün yoğun geçiren ben asla yoğun bir kanama yaşamadım bugün 2. GünÜm. 🤷🏼‍♀️Bu ay enteresan işler oldu da ne oldu anlamadım

Yumurtlama oldu ve çatladı demi şimdi

Eklentiler

• 16482836556281051455856379172713.jpg
    16482836556281051455856379172713.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 52
Famera ile birden çok yumurta büyürmüş ya ondan biraz umutsuzluk oluştu

Famera ile birden çok yumurta büyürmüş ya ondan biraz umutsuzluk oluştu
Kaç adet yumurta büyürse büyüsün sadece bir tanesi çatlayıp tüpe doğru yol alıyor canım. birden fazlaysa zaten çoklu gebelik oluşabilir, çok sık görülecek bir şey değildir yani.
Doktorlar bazen yeterince açıklayıcı anlatamıyor insanın aklı karışıyor. Bende ilk muayeneye gittiğimde tek kelimesini anlamadım doktorun. Sorularıma da cevap vermedi. Üstelik özel bir hastane. Kafayı rahatlatıcak iyi bir doktor bulmalıyız.

Kaç adet yumurta büyürse büyüsün sadece bir tanesi çatlayıp tüpe doğru yol alıyor canım. birden fazlaysa zaten çoklu gebelik oluşabilir, çok sık görülecek bir şey değildir yani.
Doktorlar bazen yeterince açıklayıcı anlatamıyor insanın aklı karışıyor. Bende ilk muayeneye gittiğimde tek kelimesini anlamadım doktorun. Sorularıma da cevap vermedi. Üstelik özel bir hastane. Kafayı rahatlatıcak iyi bir doktor bulmalıyız.
Canım aslımda benim doktorum çok iyi çok ilgiliydi gerçekten bana ilk kullanımda famera artı mepanur iğne verdi şansımızı artıralım bir değil bir kaç yumurta olsun dedi bende korktum açıkçası ilk kez famera kullanacağım birde direk iğne korkuttu sonra dedim bu ay famera tek mi olsa tamam dedi nasıl istersen iğneleri de aldım ama yapmadım kontrole gittim bir yumurta güzel büyümüş dedi ama tek yumurta iğne kullansaydık muhtemelen 2 3 olurdu dedi ben sanırım gelecek ay menapur iğneyi deneyeceğim famera ile

Canım aslımda benim doktorum çok iyi çok ilgiliydi gerçekten bana ilk kullanımda famera artı mepanur iğne verdi şansımızı artıralım bir değil bir kaç yumurta olsun dedi bende korktum açıkçası ilk kez famera kullanacağım birde direk iğne korkuttu sonra dedim bu ay famera tek mi olsa tamam dedi nasıl istersen iğneleri de aldım ama yapmadım kontrole gittim bir yumurta güzel büyümüş dedi ama tek yumurta iğne kullansaydık muhtemelen 2 3 olurdu dedi ben sanırım gelecek ay menapur iğneyi deneyeceğim famera ile
Öyleyse ne güzel güvendiğiniz bir doktorunuzun olması. Bir an evvel gebelik elde ederiz inşallah.

Ovulasyonlarım geldi. Saçma sapan bir regl dönemi geçiriyorum ilk 3 gün yoğun geçiren ben asla yoğun bir kanama yaşamadım bugün 2. GünÜm. 🤷🏼‍♀️Bu ay enteresan işler oldu da ne oldu anlamadım
Olsun bazen geç sökülüyor insan havalar da değişti mevsim geçişindendir sen takma kafana 🤗 hadi bakalım bu ay çıtır çıtır yumurtaların olsun inşallaaah 🤗🤗

X