2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Bana doktorun invitae firmasını önerdi canım. Türk firmalarını önermiyorum dedi. 3 firma var benim çalıştığım, hangisi o dönem fiyatta kampanya yaparsa onu öneriyorum açıkçası bi farkı yok 3 ü de yurtdışına gönderiyor dedi. 3400 demişti fiyatına ama zahrada kendi fiyat alıp 3100 e yaptırmıştı. Hem de kan için onlar geliyor senin yanına.

Hımm anladım canım tamam ben de bir araştırayım çok teşekkür ederim🙏❣️

Evet kızlar sanırım nifty yaptıracağım ben de fiyatlar nasılmış araştıran oldu mu hiç hastaneler mi yapıyo bu testi yoksa özel laboratuarlar mı biliyor musunuz
Invitae firması ile anlaştım canim ben doktorumun tavsiyesiyle 3500 yakınımda anlaşmalı ebeleri vardı gittim kanımı verdim

Invitae firması ile anlaştım canim ben doktorumun tavsiyesiyle 3500 yakınımda anlaşmalı ebeleri vardı gittim kanımı verdim

Bende şimdi baktım burada ofisleri de varmış 👍teşekkür ederim canım bilgiler için🙏❣️
İnşallah hayırlı temiz sonuçlar olsun güzel haberini bekliyoruz🤲

Kesinlikle yaptırmayın yaştan dolayı riskiniz olmasa bile riskli çıkıcaksınızz benim yaşım 30 onda bile yaş riski 1/645 çıkmış. Direk nifty yaptırın en temizi

hayırlı olsun hoşgeldinizz maşallahh hemen ekliyim tablomuza 🧡
Teşekkür ederim hoşbuldum 😊

Evet kızlar sanırım nifty yaptıracağım ben de fiyatlar nasılmış araştıran oldu mu hiç hastaneler mi yapıyo bu testi yoksa özel laboratuarlar mı biliyor musunuz
Ben dün İstanbul Reyap hastanesinde 3300 TL ye yaptırdım, Almanya ile çalışıyorlar. İlk başta 3800 fiyat verildi indirim yok mu dedik ne hikmetse birden 3300 olur dediler :)

Sma da anneye bakyolar ilk taşyıcı mı diye o taşyıcı çkarsa babaya bakyolar o da taşyıcı çıkarsa bebekte olma ihtmali yüzde 25 oluyor dimi . Anne de çkmazsa babaya bakmaya gerek kalmıyor. Ama Allah korusun , uzak etsin hepimizden, anne de de babada da çkarsa %25 düşük bir ihtimal bebekte olması için, onu da kesnleştrmek için down sendromundaki gibi amniyosentez mi yapılıyor? Bana hamilelipimin ilk başnda yaptır istersen demişti doktor ama keşke hamile kalmadan önce haberim olsaydı bu testten dedim,yaptırmadım.Allah korusun evlatlarımızı,hep bi stres doğru diyorsun,tam herşey yolunda önmüzde test mest kalmadı derken doğurucaz heralde😀
Canım tam olarak böyle attım yazıyı da 😂 senin dediğin gibi yani. Bende hamile kalmadan önce yaptırmak istedim inan yapan hastane yok gibi bi şeydi. Memorial inanılmaz ücretler söylemişti. Ankara’da otursam keşke dedim Mansur yavaş ücretsiz yapıyordu yeni evlenenlere.
İnşallah bunda da bi şey çıkmazda bakalım, sonra bi de detaylı stresi var gönder gönder gelsin diyorum artık 😂
Ayy valla sağ sağlim gelsinler strese sokmasnlar bizi rahat hamilelik geçrelim inşallah🙏🏻🙈

Kızlar sağlık ocağından kan tahlili ve tam idrar tahlili istemişlerdi 8 buçukta gittim bakalım sonuçlar nasıl çıkcak🙇🏼‍♀️ Akıntım ara ara yoğunlaşıyor doğru düzgün su içemediğim için de enfeksiyon olabileceğini düşünüyorum
Geldi mi sonuçlarınız.sağlık ocağında tahlil yaptırınca ne kadar zamanda çıkıyo sonuçlar ben de yaptrmayı düşünüyorum da en son 8.haftada gittiğim hastanede yaptrdım, sonra daha istemedi, sağlık ocağnda yaptrym diyorum

Geldi mi sonuçlarınız.sağlık ocağında tahlil yaptırınca ne kadar zamanda çıkıyo sonuçlar ben de yaptrmayı düşünüyorum da en son 8.haftada gittiğim hastanede yaptrdım, sonra daha istemedi, sağlık ocağnda yaptrym diyorum
Yok henüz çıkmadı. Sonuçlar yaptırılan yere göre değişiyormuş. Burda 2 gün sonra çıkıyor randevuyla gidip sonuçlarımı elden alıyorum e nabıza o zaman düşüyor. Bende en son hamile olduğumu bilmeden ağustosta yaptırmıştım ilk doktor kontrolüne sonuçlarımıda götürmüştüm doktorum bir daha istemedi. Geçen hafta gebelik bildirimi için sağlık ocağına gittiğimde yaptıralım dediler bende öylelikle yaptırdım. Siz bildirdiniz mi?

Canım kızlar diğer tarafta sordum ama burada da sorayım dedim. Özel ebe tutmayı düşünen var mı? Hiç araştıran oldu mu? Sanki kendi ebenin olması orada bir güven verir gibi geliyor bana ne düşünüyorsunuz acaba bu konuda?
Canım ben türkiyede yaşamıyorum bir avrupa ülkesindeyim . Burada herkese ebe veriliyor hamilelik sürecinde eve geliyor 12 kez falan kan ve idrar tahlili vs almak için ve doğumda da yanında oluyor . Bu uygulama bana çok garip geliyor 😂 Türkiyede ki sistemi daha çok seviyorum . Sabit doktorumun olmasını tercih ederdim 🤔.

Bu ebe furyası sanırım buradaki uygulamalardan geliyor ama türkiyede bence ihtiyacınız yok

Merhaba kızlar pazartesi günü aniden dedemi kaybettiğimiz için buralara giremedim. Umarım sizde herşey yolundadır. Biraz göz gezdirdim @Pembe Lotus hastaneden çıkmışsınız çok şükür kanamanız bir an önce geçip gider inşallah. Bugün randevusu olan kızlar herşey yolunda olduğu için çok sevindim 2li test sonuçlarımızda güzel gelir umarım. Bugün bizimde kontrolümüz vardı normalde 11deydi doktorumun ameliyatı çıkınca 9:30da gittik. Sabah erken olduğu için birşeyler atıştırdım yavruşumda uyanık olsun diye meyve suyu içtim bir parçada minik çikolata yedim. Allahım kendini havalara atıyor gibi hareketler yaptı hep🥺🥺 o eller o ayaklar 2 hafta öncede görmüştük ama bu sefer daha hareketliydi ve 2li test olduğu için doktor daha çok inceledi bizde daha çok görmüş olduk. Bu sefer ben kendim videoya aldım. Çok şükür herşey yolunda🤲🏻 Tam 12ydik bugün 12+3 çıktı minnoşum 3 gün öne geçmiş🙈 doktor önde olduğunu söyleyince burda okuduğum genelde bebek önde gidiyorsa erkek bebek olduğuydu erkek mi o zaman dedim oda evet erkek gibi gözüküyor dedi sanırım oğluş geliyor çünkü bizde çıkıntıyı gördük🙈 yüzde olarak birşey söylemedi birdahaki geldiğinde netleşmiş olur dedi. Ense kalınlığı çok iyi dedi burun çıkıntısıda normal kan verdim cuma,cumartesi gibi sonuç çıkıcakmış ona göre konuşacağız bakalım
Canım önde giderse erkek miymiş ? 😅 benimde önden gidiyormuş hatta boyu mm olarak haftasına göre uzun dedi doktor . Bakalım tutacak mı bu teoriler 😍

Eklentiler

• BAFF80AB-5566-4726-B944-B0CF7F316C15.png
    BAFF80AB-5566-4726-B944-B0CF7F316C15.png
    206,8 KB · Görüntüleme: 36
Ben dün İstanbul Reyap hastanesinde 3300 TL ye yaptırdım, Almanya ile çalışıyorlar. İlk başta 3800 fiyat verildi indirim yok mu dedik ne hikmetse birden 3300 olur dediler :)

Teşekkür ederim👍 Bende burda bi genetik merkezine sordum iki marka var dedi ne demekse 2900 ve 2300 dedi fiyatı birkaç yerden öğreneyim neler çıkacak bakalım

Kızlar biraz daha büyüdüğünde öne geçebiliyor bu kadar küçükken önde gidene denk gelmedim😅

Bizimki baştan beri hep önde gitmişti erken de doğdu sıpa zaten aceleci🤣 neyse tabii belli olmaz bakalım çoğunluk böyle mi olacak. benimde bebiş bugün 4gün önde çıktı . Acaba erkek mi🙈

X