2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Benimkinin hiç dişi yok her huysuzlugu dişe bağladım huyu öyleymiş demek diş zamanı dahada huysuzlaşacak diyorum kaşıkla dokununca çat ediyor 10 aydır ama ne gelen var ne giden anlam veremedim bizde seni öpüyoruz sevgiyle kucaklıyoruz

Hahahaha yaa ah şu teyzeler benimkide öyle ama ben gurbetteyim teyzesi ananesi geçen hafta burdaydı benden ağlayarak adeta teyzesine gidiyordu bende uyumuyor onda uyuyordu ve bir ayrıntı ben ikizim,acaba dedim teyzesini annesimi sanıyor,gerçi banada rahatlık oluyordu seni istiyor bahanesiyel biraz dinleniyordum benimkide emekliyor kaçıyor kovalayınca ama sinirlenme huyu fena ya diyorum boyundan büyük siniri var bazen en tatlı halleri şimdiki zamanları tadını çıkarmak lazım da bazende çileden çıktığım doğrudur,evi topluyorum birde bakıyorum ki arkamdan her tarfaı birbirine katmış dolapları açmış dağıtmış çekmeceleri falan

39 a dayandı ılık kompres calpol düşürdük dolven de alacaktım evde yoktu yok şükür düştü aldım ama kullanmama gerek kalmadı.

İlk 6 ay en kolay zamanlarımızda çay kahvemi bile sıcak içebiliyordumşimdi kendisi eşlik etmek istiyor birde acı felan dinlemiyor seviyor Maden suyu hastası sadeci

Teyze hassas nokta bugün görüntülü konuştular alsın diye ağlıyor ekrana

Doktor arada düşüp çocugun keyfi yerine geliyorsa sonra tekrar çıkıyorsa korkmayın dedi
Bizimki calpolla düşüyordu 4 saat sonra etki geçince tekrar çıkıyordu uykusunu etkilemiyordu büyüdükçe artıyor dert yahu ile 6 ay hiçbirşey yokmuş

Bizimki calpolla düşüyordu 4 saat sonra etki geçince tekrar çıkıyordu uykusunu etkilemiyordu büyüdükçe artıyor dert yahu ile 6 ay hiçbirşey yokmuş
İlk 6 ay japon balığı gibi çocuk baktık şimdi pıtır pıtır durmuyolar dün sabun yerken yakaladım mesela

İlk 6 ay japon balığı gibi çocuk baktık şimdi pıtır pıtır durmuyolar dün sabun yerken yakaladım mesela
Benim en çok korktuğum bir olay dışkı yeme olayı umarım hiçbirimizin başına gelmez .
Benimkide banyo yaparken ağzını acıyor şampuan yutuyor zevk alıyor önce geriye doğru yikiyordum onuda keşfetti suyu tuttuğum an kafasınıda geriye atıyor hemen içim diye çabalıyor

O masrapayi ağzına dayiycam sanıp acıyo halbuki kafasından dokucem

Kızlar selam
Ek gıda ile aranız nasıl ? 9 aylık benim bebiş hiç hayal ettiğimiz gibi olmadı :)
Alt 2 diş çıktı üstlerde geliyor herhalde iştahsızlığı ona bağlıyorum.
Hala emiyor bu arada baya da düşkün
Bu ay itibariyle de işe döndüm.
Çorba ve yoğurt çok seviyor bir de meyve.
Çiğneme alışkanlığı da var. Herşeye ağzını açıyor alıyor ama çıkarıyor.
Napıcağımızı bilmiyoruz anneannesiyle.kahvaltıyıbfalan bulamaç yapıyoruz yesin diye 3 5 kaşık anca.
Bazen onu bile yemiyor. Mama ve yoğurtla akşamı ediyor sonra ben gelince memeye düşüyor sıpa.
Siz de durum nasıl, ne önerirsiniz bana.
Başında olmayınca da üzülüyorum. Acaba bana tepki göstermek için mi yemiyor diye de düşünüyorum.
Geçer herhalde bu günlerde ya.
Kilosu falan normal bu arada.
Fikirlerinizi bekliyorum

Selam tatlım.
İnatlaşmamak çok önemli.
Yesin diye aşırı tepki vermemek çok önemli aşırı tepkiden kastım yedi diye çok mutlu olmak bu sefer gıcık kapabiliyorlar sonuçta onlarda bir birey
Benimkide 10 aylık bu aralar dediğin gibi
Bazısı kilit yapar bazısı yediğini çıkarır yada sinirlilik yapar ıhhhh diye ses çıkarır bazen kafasını geriye atar yememek için
Zorlamamak lazımmış zevk alması gerekmiş.
Birde kilit yaparsa ağzını zorla kaşığı sokmaya çalışma bu onda herkes bana zorla birşey yaptırabilir algısı yapıyormuş .
Evet aç kaldığını düşünüp kendimizi üzüyoruz.
Boyu kafa çapı ayına göre iyiyse sorun yok .

Bu arada bulamaçtan kastın ney
Ben avokado muz ceviz karıştırıp veriyorum.
Başka bir gün sade klasik bizim kahvaltı gibi teklif ediyorum (peynir zeytin haşlanmış yumurta rendelenmiş salatalık pişmiş domates 1 dilim karabuğday ekmeği)
Ondan sonraki gün pankek yapıyorum
Çeşitlilik önemli görsellikte
Kendi yemesine fırsat veriyorum çok açsa yiyor zaten .
Yere attimi hiç tepki vermiyorum oyuna çeviriyor çünkü 2-3 yaşına kadar atacaklar yere.Aç olursa atmıyor zaten

İnatlaşma ve zorlama yapmıyorum.
Dün pankek yaptım mesela attı yere, atsın oynasın ama az da yeseydi iyidi :)
Bulamaçın içinde kendi maması, lor, yumurta, ceviz, keçiboynuzu pekmezi gibi besleyici şeyler koyuyor annem. Bende aslında bulamaça karşıyım. Ama yemeyince napayım :)

Hepsi farklı karakter benimki taneli yemezdi pürüzsüz isterdi bugünde kendi yemek istedi şaştım kaldım hergün ayrı biri Sabah yemedi öğlen çok güzel yedi akışına bıraktım

Hepsi farklı karakter benimki taneli yemezdi pürüzsüz isterdi bugünde kendi yemek istedi şaştım kaldım hergün ayrı biri Sabah yemedi öğlen çok güzel yedi akışına bıraktım
Aynen bende bıraktım akışına napayım :) glutenci ama ver eline simit ekmek yesin.

Aynen bende bıraktım akışına napayım :) glutenci ama ver eline simit ekmek yesin.
Dişten sanırım onu bile şuan istemiyor sanki zehir veriyorum ilaç veriyorum gibi bir havalar atıyor şuan kuş uykusunda tarhana yaptım bekliyorum bakalım ne yapacak
Kahve kefir yoğurt çay Maden suyu vazgeçilmezi tabi sade olacak meyveli şekerli asla sevmez limon Çiğ domates seviyor acılı şalgam seviyor avokadoyu sarımsaklı yoğurtlu seviyor Muzu yesin diye avokadoyla veriyorum bu ara tiksindi

Biz de sizin gibiydik. Son 2-3 kaftadir kendi yemesi icin onune koyuyoruz. Yavas yvas doke saca yiyor azicik. Uzerine gitmiyorum yedirmek icin artik. Ekmek kemirme sevdasi vardi, yumurta sarisina aZicik bulayarak kizartiyorum bari vucuduna yumurta girsin diye. Ise yariyor. Kendisi yerken daha rahat oluyor, arada 2-3 kasik birseyler de ben yedirmis oluyorum. Biri mekan degisikligi onermisti. Masa yerine yerde, balkonda vs vs. Biz de biraz ise yaradi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…