2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Yaa, bunu ilk defa duydum. Benim annem olmuş bünyeden fark ediyor sanıyordum. Kilo kaybı oldu mu yoksa mama da kullanıyor musunuz?
Sadece anne sütü. Geçen haftadan bir önceki hafta bir andan kızım idrarını az yapar oldu ya da hiç yapmadı bir kaç gün bekledim bu arada ben adet oldum. Yine yapmamaya devam edince doktora götürdüm doktorun bana ilk sorduğu soru emiyor mu ve sen emzirdiğinden emin misin oldu. Kadın doğum doktorum da aynı soruyu sordu bebek ememiyor çekmiyor mu acaba dedi? İki doktorda aynı soruyu sordu. Biz yine de kızma idrar tahlili verdik çok şükür enfeksiyon yok. Doktor memede uzun tut hemen çekme ve emdiğinden emin ol dedi. Sanırım sütüm azalmıştı benim hemen bestlak falan yine başa döndüm şu an idrarını maşallah çok güzel yapıyor emdiğinden ve emzirdiğinden eminim. Adet olacak mıyım merak ediyorum

Birde spiral takılırken acı hissettimiz mi? Hormonlu mu hormonsuz mu?
Ben adetli değildim takılırken. Normal doğum yaptığım için doktorum anesteziye gerek yok dedi. Acı hissetmedim. Sadece tansiyonun düşe bilir dedi o da düşmedi. Hatta bana iki sefer takmak zorunda kaldı ilkinde makas kesmedi. O ara ben panik oldum canım yanmadı ama korktum. Hiç bilmiyorum hangisinden taktı

Anladım canım. Bende sadece anne sütü veriyorum ramazanda oruç tutmayı planlıyorum inşallah sütümde azalma olmaz, biberon almıyor çünkü çok zorluk çekerim.

Anladım canım. Bende sadece anne sütü veriyorum ramazanda oruç tutmayı planlıyorum inşallah sütümde azalma olmaz, biberon almıyor çünkü çok zorluk çekerim.
Neden azaldı bilmiyorum ama çekmiyordu yani cuk cuk ses gelmiyordu aç olsa ağlar diyordum ama ağlamadı da benim ki de biberon reddi Var inşallah azalmaz rabbim kabul etsin

Neden azaldı bilmiyorum ama çekmiyordu yani cuk cuk ses gelmiyordu aç olsa ağlar diyordum ama ağlamadı da benim ki de biberon reddi Var inşallah azalmaz rabbim kabul etsin
Amin inşallah. Dediğiniz gibi aç olsa ağlardı belki tokluğu gidinceye kadar emdi ya da emdikçe doyduğunu sandı.

Canım kolumda uyutuyorum zaten. Uykuya daliyo fakat sonraxyine uyanıyor. Ama iki üç gündür bıraktık sallamayi öyle uyusun istemiyorum çünkü uyuyup yatGa yatıyorum ne kadar uyursa sonra yine uyutirum yatiyirum . Bu şekilde yapcam artikkk

Evet ben de öyle araştırmıştım özellikle tomme tippe için. Küçüçük biberonun bitmesi 30-40dkyı buluyormuş hatta yavaş akış olduğu için. İnşallah bende de red olmaz bakalım
Merhaba tommee tippe kullandınız mı meme reddi yaptı mı:)

The Wonder Weeks diye bir aplikasyondan leepleri takip ediyorum. En cile cekilen donemdeymisiz. Bebeklerin halleriyle ilgili en dibi gordugumuz, bundan beterinin insallah daha olmadigi bir asamaymis yani. Az kaldi canlar, bitecek bu cile.
Benimki gece emiyor ama gunduz emmemeye direniyo. Emmesini cok istiyorum eskiden boyle degildi diger hallerine razuyim valla

Hanımlar ek gıdaya geçen varmı veya başlangıcı yapan,bu konuda bilgisi olan ,ilk bebeğim ve ne yazık ki iyi bi doktor da bulamadım bu konuda danışabileceğim,bilgisi olan bilgilendirebilirmi veya bu konuya özel bi form açalım mı ne dersiniz orda paylaşırız bilgileri

Babybjörn var canım bende, güzel oyalanıyor, debelendikçe kendi kendini sallıyor. Ama henüz içimde uyumadı. Çok isterim uyusun kendi kendine
Bende oğluma Babybjörn aldım bugün ilk defa koydum 54 günlük ama fazla hareket etmedi verimli kullanımı ne zaman yapıyorlar kaç günlük ya da kaç aylıkken daha hareketli oluyorlar?

Bende de babybjörn var, doktora sorduğumda 2 aydan itibaren kullanın demişti. 1 hafta daha bekleyeceğim
Bende oğluma aldım 54 günlük bugün koydum ama fazla hareket etmedi etsede sallayamadı. Ne zaman verimli olarak kendini sallamayı başarır acaba? Sizin bebeğiniz sevdi mi?

Canim 6 ay baslama zamani. Ayri baslik guzel olur

Selam kızlar ben adet oldum 12 Martta. Hala daha kontrol e gidicem jinekologa 4 ay oldu
Bebeğim herşeyi ağzına götürüyor hele eli hep ağzında mikrop kapar, kıl-tüy vs. Ağzına kaçar diye sürekli kontrol halindeyim sizde nasıl durumlar

Canım ilk defa öyle bir şey duydum. Benim büyük oğlum nerdeyse iki yaşına kadar emdi. Ve ek gıdaya kadar anne sütüyle gittik. Dördüncü ay adet oldum. Bunda da geçen hafta oldum. Yani gene dördüncü ay. Ama kafama takılan oğlum gündüz mememde sürekli ağlıyor. Mememi sıkıyorum süt geliyor ki bazen fışkırıyor. O iyi ememedigi için mi acaba regl oldum. Bakalım haftaya kontrolümüz var. Kilo alımına bağlı olarak daha iyi anlayacağım.

Aynı durumdayız bir süredir önlük takıyorum sürekli önlük değiştiriyoruz gün içinde hep ıslanıyor salyadan ne zamana kadar sürecek böyle diş çıkana kadar mı acaba

Kuzum başlık güzel olur ben de daha önce sormuştum bu konuyu burada bi çok şey kalıyor havada. Doktorum bana tadımlara başlayabilirsin dedi gelişimi güzel dedi ama başlamadım erken geldi bana avrupada öyle yapiyorlarmis tadimlara erken başlayıp 6. Ayda öğün veriyorlarmış damak tadı erken oluşsun diye doktor söyledi pek inanamasam da araştırma firsatim olmadı ama biz 4,5 ayligiz 5. Ayı doldurduğunda ben başlamayı düşünüyorum ağzı sulanıyor artik çocuğumun biz bi şey yerken
Tabi her çocuk kendi gelişimine gore degerlendirilmeli bence

Canik ilk ayda zaten küçücük tadimla başlanıyor. Yoğurt meyvsim meyvesi muz falan falan olabilir . Ara döneme denk geldiğimiz için ben muz elma bunları püre haline getirip vereceksin . Cam rende kullanacağın..üç gün kuralı unutma.

Ben ilk oglunda bı sene sonra olmuştum.bundada daha olmadım dört ay geçti. Emerken geç adet olunur diye biliyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…