2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Bende de ayni durumlar canim insallah bi dengeyi oturur ve rahatlariz.

Korkma canim. Omcelikle hayirli olsun. Ben de 7. Ayinda yaptiracagim kismetse. Evet antibiyotik vermiyolar. Cabuk toparlarmis bebekler sabret

Bizde cumartesi olduk.ilk ciktikdan sonra çok ağladı yavrum emzirdim çişini yapınca bidaha ağlaması olmadı.eve geldiğimizde normal hali vardı gülüyordu yani .uykusunda da sorun yok ogunden beri .acidigini düşünmüyorum duramazdi ağlardı.bize fitil ,krem ,antibiyotik verdi doktor.fitili yarım verin yazıyor.antibiyitigide vermek istemedim. Çünkü hiç kullanmadi şimdiye dek ne olur ne olmaz verdim iki gündür.biz sünnet kilodu aldık büyük gibi geldi sadece o kısmını kesip kenarlarını bantla geçip kesmesin diye bezine yerleştiriyorum.gayet sıkıntısız geçti.bide görüntüsü düzelse süper.

Canim oncelikle hayirli olsun. Cok eskilerde kalmis olabilir ama bende 35 gunlukken sunnetini yaptirdim keratanin lokal anestezi ile oldu. Eve getirdigimizde ilk idrarini yaparken agladi o kadar bezinin icine pet bardak kesip koyduk sagolsun doktorumuz harikaydi. Sari kantaron yagi damlattik kenarlarina 3 gun ve de krem 1 hafta sonra sukur normalimize donduk. Aslinda ertesi gun donduk ama pet bardagi bir hafta sonra biraktik ne olur ne olmaz diye de ilk gun calpol verdim sadece

Benimkide aynı hiç uykusu yok ancak sallanarak uyuyo şimdi yatakta uyusun diye udrasiyorum. Oyun halisiba koyuyoruj orda cirpiniyo yorulur belki daha iyi uyur diye düşünüyorum. Zaten çok uyuyan bı bebek hiç olmadı ama sürekli sallamak uyanınca da kucakta olunca hiç boş oturamiyirumki. Nasıl olcak bu bebekler böyle bilmiyoeum

Selamlar hanimlar, yarin ilk defa bebekle sehirler arasi yolculuk yapacagiz. Sehirlerarasi dediysem, İstanbul’dan Edirne’ye Belki tasinacagiz, ablam orada oturuyor ancak, bir gidip gormek alici gozuyle gormek istiyorum. Edirne’li olan yada orada oturan varsa icinizde, bebekle hayat nasil ogrenmek isterim.

The Wonder Weeks diye bir aplikasyondan leepleri takip ediyorum. En cile cekilen donemdeymisiz. Bebeklerin halleriyle ilgili en dibi gordugumuz, bundan beterinin insallah daha olmadigi bir asamaymis yani. Az kaldi canlar, bitecek bu cile.

Benim Sıpayı tarif etmişsin. Aynı anlatığın gibi sadece gündüzleri uyku süresi biraz arttı sanki benimkinin 15 dakikadan 30 dakikaya çıktı ona bile şükrediyorum.

Şimdiden hayrlı olsun gezip gördüğüm kadarıyla sakin bi şehir. Tabi bakış açısına da bağlı ben asayiş yönüne odaklanmıştım bir tane caddesi vardı çok uzun hep yabancı insan doluydu İstanbul’un İstiklal caddesi gibi düşünün. Mahalle araları genelde kimse yoktu yani sakin göründü gözüme. Kavgaya falan da şahit olmadım. Hakkınız da hayrlısı olsun

The Wonder Weeks diye bir aplikasyondan leepleri takip ediyorum. En cile cekilen donemdeymisiz. Bebeklerin halleriyle ilgili en dibi gordugumuz, bundan beterinin insallah daha olmadigi bir asamaymis yani. Az kaldi canlar, bitecek bu cile.
Kız öyle bir demişsin ki işkencenin en ölümcül yeriymişte ölmeyecekte yaşayacakmışız gibi sık dişini verme canını gibi benim ki sürekli oyun istiyor

Canım kolunda uyutmayı denedin mi. Hani sen bilirsin yine de çocuğunu en iyi bilen sensin sallamak uykuya dalmasını zorlaştırırmış. Ben uykusunu düzene sokana kadar hep kolumda uyuttum. İmkanın var mı bilmiyorum çalışıyor musun bilmiyorum. Bi de öyle dene istersen koluna yatırıp. Emzikte emiyorsa onu da ver mutlaka. Benim kız da işe yaramıştı. Gerçi sürekli huyları değişiyor şimdi sıra da ne var bakıp göreceğiz

Kızlar ben hala adet görmedim, var mı benim gibi olan ?
Ben geçen ay spiral taktırdın bu ay adet oldum. Doktorum bebek memeyi iyi çekemiyor mu acaba olmaman lazım dedi. Emmiyormuş onu anladım ben spiralden dolayı oldum sanmıştım. Gelecek ay da olursam spiralden. Doktorun dediğine göre 1 yıla kadar eğer ki bebek düzgün emerse olmazsın dedi.

Yaa, bunu ilk defa duydum. Benim annem olmuş bünyeden fark ediyor sanıyordum. Kilo kaybı oldu mu yoksa mama da kullanıyor musunuz?

Kız öyle bir demişsin ki işkencenin en ölümcül yeriymişte ölmeyecekte yaşayacakmışız gibi sık dişini verme canını gibi benim ki sürekli oyun istiyor
Aynen oyle. Gececek bakalim. Geriye bakip dusununce, susmadan agladigi bir donem vardi. O donem de gecermi diye beklemistim, hersey geciyor. Az dayanin.
Biz de surekli eglence arayisindayiz. Belim kopuyor.

Birde spiral takılırken acı hissettimiz mi? Hormonlu mu hormonsuz mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…