2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    275
Evet emzirmek önemli canım..süt izninn yokmu. Sürekli emzirmye çalış çocuğun keyfine bırakma beş dk olsun emzir bebeğini

Benimki de bazı geceler 2 saatte 1 uyanıyor bazı geceler 6-7 saat uyuyor. Genelde huzursuz ve cok gazlı bir bebek. Ben açlıktan mı yoksa gazdan ve reflüden mi huzursuzlanıyor anlayamıyorum. Bugün sabahtan beri yine saat başı emzirdim. Memeyi istememe gibi bir sey asla olmuyor bizde. Artık 13:30 da mama verdim açsa yer dedim lıkır lıkır içti. 5. Ay kontrolünde doktor başla derse ek gıdaya başlarım artık. Kaç kilo sizin bebeğiniz. Ne zaman doğum yaptınız?

Ayni durumdayım ve çok üzülüyorum
Saatlerce emmiyor bazen ama mama yiyor

Benimki 4 ay kontrolünde 7 kiloydu.ben veriyorum mama günde 2 kere bazen vermiyorum çok huzursuz olursa mama veriyorum içiyor ama geen huzursuz uymak yok kestirme var resmen.gecelri güzel uyurdu 4 ay aşılarindan sonra 2 saatte bire düştü.emip yatıyor fakat ben uykumu alamıyorum.zor uyuyan biriyim ben uyuyana kadar o uyaniyor.

Bu ara25 ekim doğumluyuz. bide memede 3 dk emip kafasını çeviriyor kalkacakmis kaldırıyorum basıyor yaygarayi gazını cikariyorum ki 3 dk eemmede gaz çıkarıyor gerçekten tekrar memeye koyuyorum başını ceviriyor.careyi ayakta emzirmekte buldum o zaman memede daha uzun kalıyor.yani emzirirkende rahat yok gez diyor.normaldede yerde duran bir bebek değil hep ev içinde dolaşıyoruz.yere koydugumda ben oyuncakları tutuyorum gösteriyorum iki dk oynayip tekrar kucak istiyor.emzieirken en azından oturuyordum şimdi onuda ayakta yapıyor sıpa.1 1.5 saatte bir gündüzleri emiyor çok huzursuzssa mama veriyorum.bide yatmadan uzun uyusun diye veriyorum emzirdikden sonra yok anam maksimum 3 saat uyudu mamaylada.ben bu durumu atak haftasından kaynaklı diye düşünüyorum.

Ben de 26 ekimde doğum yaptım. Bizimkinde de kıvranma var emerken. Gazdan mı yoksa süt az mı geliyor agzına anlayamıyorum. Kıvranarak cekiyor cekiyor sonra birden sanırım süt bosalmaya baslıyor lık lık emiyor onu. O sıra kıvranmıyor. Debi yine azalınca emmek istemiyor. Tutuyor bırakıyor. Uyurken bile sürekli kıvranıyor. Gaz herhalde diyorum bazen. Benimki hiçbir zaman sallamadan uyumadı. Gündüz uyurken sürekli sallamak gerekiyor. Onda bile yarım saatte gözlerini açıyor. Gündüz uykusu toplamda 3-4 saat o da sürekli sallayarak.

Gündüz uykumuz yok gibi bişey ben ayağımda sallayarsam uyuyor bıraktığında uyanıyor anne karnı sesiyle uyuyor gündüz ayağımda salliyorum.surekli sıçrıyor ozamnnayagimi sallıyorum tekrar dalıyor uykuya.1.5 -2 sat ayağımda uyutuyorum.o yani sonra akşam bı yarım saat dalıyor.enson gece 11 12 gibi gece uykusu var. Boş kalamiyorum ya ayakta sallıyorum gündüzleri kahvaltıyı bile ağzıma tikistirarak yapıyorum kucağımda durmuyor oturunca ayakta yani.ana kucağında vs. Hiç bir yerde durmuyor.gunduz kucağımıza yapışık geziyor yani.

İyi akşamlar kızlar. Oğlum bugün sünnet oldu. Doktorumuz fitil, krem ve antibiyotikli şurup verdi ama çocuk doktorumuz antibiyotik kullanmayalım dedi. Fitil ve calpol veriyorum şu an. Bugün anestezi etkisi geçince çok ağladı. İnşallah yarına daha iyi olur var mı deneyimli annemiz sünnet konusunda ? Nolur birisi rahatlatsin beni öyle çok ağladı ki aklımı kaciracaktim

Kızlar 4. Ay asi sonrasi zor günler geçiyoruz uyku gerilemesi kucaktan inmeme sebepsiz ağlama memeyi gönülsüz emme derken bi de agulamayi kesti bebem çok tedirginim sizde durumlar nedir

Ben hala gormedim doktora gittim bi aksilik mi var diye emzirdigin için olmaman normal dedi daha olacak gibi de değilsin dedi ultrasonda bakıp
Ben henüz gidemedim, bende olacak gibi değilim ara ara ateş basması felan yaşıyorum kış bitecek daha uzun kol giymedim doğru dürüst.
Benmkide bi ara kesti sonra birden başladı tekrar şimdi daha uzun süre mırıldanıyor gülmeye felan çalışıyor.

CAnim aşıyla ilgisi yoktur bence benimki daha aşı olmadi ama yaklasik 3haftqdir eskisi kadar uzun gunduz uykusu yok . Daha ufakken daha cok ev işimi vs yapabiliyodum guzelce uyuyodu kerata :)

Kızlar 4. Ay asi sonrasi zor günler geçiyoruz uyku gerilemesi kucaktan inmeme sebepsiz ağlama memeyi gönülsüz emme derken bi de agulamayi kesti bebem çok tedirginim sizde durumlar nedir
AGu bizde de bitti gibi bisey. Buyuyolqr annesi. Bazi hastanelerin bebek gelisim aciklamasi var web sitelerinde qylarina gore. Artik degisti bir seyleri. Gelisiminin geregi olan seyleri yapiyorlarsa sorun yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…