2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Iyiyiz canim sukur ama benim yapisiklik varmis icerde sezeryan cok zor geci sonradan genele dondu yine sabah 10da dogum yaptim anca ayaga kalkiom
Geçmiş olsun canım benimm, gözüm aydın sağlıcakla büyüsün evladın. Senin ilk doğumda da sıkıntı çıkarmıştı dikişler zaten. Şimdi düzeltmişlerdir inşallah. Sen yine de dikkat et bu sefer toparlanma sürecinde tekrar açılmasın dikişin. Nasıl oldun eve döndünüz mü? Hangi hastanede oldu doğumun, bebek beşiğini görünce duygulandım, benim odakta olmuştu aynısıydı🥲

Geçmiş olsun canım benimm, gözüm aydın sağlıcakla büyüsün evladın. Senin ilk doğumda da sıkıntı çıkarmıştı dikişler zaten. Şimdi düzeltmişlerdir inşallah. Sen yine de dikkat et bu sefer toparlanma sürecinde tekrar açılmasın dikişin. Nasıl oldun eve döndünüz mü? Hangi hastanede oldu doğumun, bebek beşiğini görünce duygulandım, benim odakta olmuştu aynısıydı🥲
Amin ÇOk tesekkur ederim canim cok sukur suan iyiyim dikislerde sorun yok sadece gaz problemim var bugün 1 kez yapabildim vücudum özellikle yüzüm çok sisti ödem oldum anca anca duzeliyorum .. ben hande yurtsevere gittim canim bu sefer oda butun hastanelerle anlasmaliymis hangisini istersen orda yapariz demisti ama esi denipolde kadin dogumcu oldugu icin orda daha rahatiz dedi bende denipolde yaptim 🫠

Kizlar ben bugün oglani kayinvalideyle gonderdim kucagima cok gelmek istiyor ve karnima vuruyordu al diye dikislerim patlar diye korktum ama simdide uzaklastirdim diye kalbim sıkısıyo surekli agliyorum kendimi suclu hissettim hatami ettim dogrumu bilmiyorum ama dikislerim zarar gorurse ona hic bakamam diye dusunerek gondermistim ne yapayim gidiyim alayimmi smdi cok allak bullak oldu icim

Kizlar ben bugün oglani kayinvalideyle gonderdim kucagima cok gelmek istiyor ve karnima vuruyordu al diye dikislerim patlar diye korktum ama simdide uzaklastirdim diye kalbim sıkısıyo surekli agliyorum kendimi suclu hissettim hatami ettim dogrumu bilmiyorum ama dikislerim zarar gorurse ona hic bakamam diye dusunerek gondermistim ne yapayim gidiyim alayimmi smdi cok allak bullak oldu icim
Benim şahsi fikrim kötü etkilenebilir bu durumdan. Kardeşi geldi o başka eve gitti. Ben olsam alırdım geri

Canim cok gećmis olsun,gözün aydın bebisin olmuş.yaaa abisi de daha bebek nasil olacak ki,eğer evde ilgilenebilecek biri varsa getir eve

Yaa kıyamam size. Kayinvaliden size gelip sizde bakip ilgilense daha iyi olur bnce. Bu sekilde hem sen hem de o üzülmüş olacak.

yaaa kıyamam çok ikilemde kaldım kuzucum ya
gelsin kayınvaliden evde ilgilensin kucağına geleceği zamanda artık eskisi gb değiller anlıyorlar üfff oluyor fln dersin
yaaa lohusasında etkilenirsin tabi
ben oğlum babannesinde kalıyor diye ağlıyordum oğlumda 5,5 yaşındaydı o zaman düşün :)
sıkma canını geçecek bu günler toparlanınca bol bol kucağına alıp telafi edersin

kızlar bebişleri artık kalın yatırıyorsunuz değil mi
ya benim kız üstünü çok acıyor ve benim yatak odası soğuk oluyor
ben uyku tulumu ile yatırmaya başladım mecburen içimde rahat etmedi rahat etmemiş olabilir mi diye

yaaa kıyamam çok ikilemde kaldım kuzucum ya
gelsin kayınvaliden evde ilgilensin kucağına geleceği zamanda artık eskisi gb değiller anlıyorlar üfff oluyor fln dersin
yaaa lohusasında etkilenirsin tabi
ben oğlum babannesinde kalıyor diye ağlıyordum oğlumda 5,5 yaşındaydı o zaman düşün :)
sıkma canını geçecek bu günler toparlanınca bol bol kucağına alıp telafi edersin
Sabah getirttim canim mastit oldum uzuntuden esim alip geldi dayanamadim

Yuzumuz guluyor cok sukur

Eklentiler

• Screenshot_20231015_223636_Gallery.jpg
    Screenshot_20231015_223636_Gallery.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 38
ben uyku tulumu ile yatırmaya başladım mecburen içimde rahat etmedi rahat etmemiş olabilir mi diye
Ben müslin tulumla yatırıyorum bayadır. 3 gündür falan da daha kalın giydiriyorum gece yatırırken

Evet canım ben 1 aydır pazen tulum ile yatırıyorum. 2 haftadır içine pijama takımı da giydirmeye başladım. Biraz daha soğursa daha kalın tulumu var ona geçeceğim. Rahat etmese terlerdi kontrol ediyorsundur zaten

Kızlar ortalama 2 yıldır bu siteye üyeyim. Üyeliğim yokken bile girip bakıyordum mutlaka. Kimsenin anneliği tabiiki de sorgulayamam ama bazı seyler bana cok uzak geliyor. Mesela ağlayarak uyku eğitimi vermek. Ben hayatta kızımı odada tek basına bırakıp ağlaya ağlaya uyuyamam. Bu cocuk icinde kötü bi psikoloji bence. İkincisi tv tablet telefon vs. Yok ben bunları açmam 5 yasına gelmeden gibi.Yani teknoloji çağında yaşıyoruz tablet tv telefon olmayan mı var. Ben bu yasıma kadar evde ses olsun diye tv acan ınsanım kızım dogdugundan beri de hic kapatmadım. 15 aylk oldu hala tv açıktır. Çizgi film açsam bile 5 dk fazla bakmıyor. Telefon görünce yanımıza getiriyor açın diye mesela. Yani ben anlamıyorum dogru mu onu da bilmiyorum.Üçüncüsü ise yemek meselesi. Aman paket gıda vermem aman organik mutlaka. Yani bu zamanda hersey katkı maddesi iken bu kadar büyük cümleler kullanmak ne kadar dogru bilmiyorum. Ben kızıma çikolata da veriyorum kek de anlamıyorum yani. Ben bu zamana kadar hiç büyük konuşmadım. Yapmam vermem yedirmem hic dile getirmedim yani. Bu mükemmel annecilik tavırları hic samımı gelmiyor bazen. Siz ne düşünüyorsunuz. Böyle seyler mümkünmü cidden?
uyku egitimi konusunda hemfikiriz ama diger iki konuda ayrisiyoruz, nerdeyse 16 aylik ve hic tv acmadim, telefon tablet vermedm, uzaktan gosteren olunca bile olmaz diyorum gosterttirmiyorum, gerek yok bence yani, hic bir faydasi oldugunu dusunmuyorum, benim arada annem yanima gelip gidiyo, cocuga bakmiyo yani sadece oynatir fln isim oldugu zaman, tabi tamamen yalniz bakan anneler vardir mecbur kalip acarlar bi soluklanmak icin o da dunyanin sonu degil ama ben mumkun oldugunca acmadan devam edicem, tv izlene kulturu olussun bile istemiyorum,

Organik beslenme ve paketli gida vermeme konusunda da katiyim, simdiye kadar hic cikolata fln vermedim alip eline, ona uygun ona ozel yemek yapiyorum, atistirmaliklarini fln hepsini oyle hazirliyorum, her zaman organik meyve sebze bulamiyorum ama mumkun oldugunca organik aliyorum, çilek de vermedm mesela hem alerji durumundan hemde cok fazla tarim ilacina maruz kaliyo, zaten havadan sudan betondan heryerden fazlaca kimyasal aldigimiz bi donemdeyiz, elimden geldigince korumak boynumun borcu bana gore, mükemmel annelik mi? Kesinlikle iddiam o degil, bana gore dogru olan bu sekilde, herkesin dogrusu farkli

X