2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Derindondurucu var odada o çıkacak fon perde gelecek gardrobun camlı bölmesine kapitone yetmedi oraya dikilecek

Bişi dicem bu sadece bir bebeğin mi 🤭 Maşşallah herşeyi tamamlamışsınız gülegüle giysin minik 😍

Bişi dicem bu sadece bir bebeğin mi 🤭 Maşşallah herşeyi tamamlamışsınız gülegüle giysin minik 😍
Bu sadece celal egenin kırklığı 😍antepte iğneden ipliğe bir çok şeyini kızın annesi yapar tabi içlerinde benim aldıklarım da var😊bu arada hepsi yenidoğan değil içinde 4 5 yaş bile var

Bu sadece celal egenin kırklığı 😍antepte iğneden ipliğe bir çok şeyini kızın annesi yapar tabi içlerinde benim aldıklarım da var😊bu arada hepsi yenidoğan değil içinde 4 5 yaş bile var

Yaa ne güzel ben en fazla 3 aylık aldım 😂 yavaş yavaş diğer yaşlarıda almak lazım tabi

Yaa ne güzel ben en fazla 3 aylık aldım 😂 yavaş yavaş diğer yaşlarıda almak lazım tabi
Bi de ben 4 buçuk yıllık evliyim canım evlendiği günden beri hep hamile kalırım diye aldık aldık koyduk annemle tabi benim süreç biraz uzun sürdü 😂tavsiye ederim büyük yaşları da al rahat edersin

Emzirmeyle ilgili şunu söylemek isterim: bu kadar pozitif, doğal ve içgüdüsel bir süreci 'acaba emmezse' gibi bi düşünceyle negatife dönüştürmeyin. Bebekler ve anneleri doğum anından itibaren bu süreci çok güzel yönetip, yaşayabilirler.

Teknik kısımla ilgili olarak önceden bilgilenmekte fayda var. Bebek emerken nasıl tutulmalı, kaç kez emmeli, emmek onun için ne ifade ediyor, bebekler sadece acıkınca mı emer vs.. Gibi konularda doğumdan önce bilgilenmekte fayda var.
Google'a Tomrisin Emzirme Notları yazın, orayıda okumaya başlayın inşallah.
Henüz bakmadım ama youtubeta falan vardır konuyla ilgili videolar.
Bir de eğer bu konuyla ilgili güzel bir kitap varsa onu da buraya yazarım inşallah.

ilk adımların online eğitimlerine de göz atın canım fırsat buldukça katılıyorum bende yayınlara veya geçmiş yayınları izliyorum. bu gebeliğimde fırsat bulamadım ama ilkinde gebe okulunda da emzirme ile cok güzel bilgiler vardı🥰

Bi de ben 4 buçuk yıllık evliyim canım evlendiği günden beri hep hamile kalırım diye aldık aldık koyduk annemle tabi benim süreç biraz uzun sürdü 😂tavsiye ederim büyük yaşları da al rahat edersin

Evet öyle yapan çok var. Yavaş yavaş hazırlanmış oldun. Bende 2 yaşa kadar alır koyarım kenara daha sonra diye düşünüyorum bakalım hayırlısı artık 🙂

ilk adımların online eğitimlerine de göz atın canım fırsat buldukça katılıyorum bende yayınlara veya geçmiş yayınları izliyorum. bu gebeliğimde fırsat bulamadım ama ilkinde gebe okulunda da emzirme ile cok güzel bilgiler vardı🥰
Gebe okuluna bende katıldım, temel bilgileri anlattılar. Bu dediğinize de bakayım inşallah. Sağolun :)

Valla ya herkes aranır mi öyle 😅
Ceza vs olabilir yoksa bu kadar umursamazlar ya gerçi seninkiler böyle sansina😅
Valla ya ben istemedikçe 🤦🏼‍♀️😂
Valla ya🤭
Ay kesin bana da vurucaklar içime doğdu şuan😂

Ya hiç sorma ya yapsan bi dert yapmasan bi dert bunaldım yemek yapmaktanda sıkıldım sadece yatmak istiyorum 😂

Hahaha bana bişey olmazsa sen mi gidicen vay bee 😂😂
Uyumuş kalmışım gidemedim sen naptın 😂
Derindondurucu var odada o çıkacak fon perde gelecek gardrobun camlı bölmesine kapitone yetmedi oraya dikilecek
Oooo hayırlı olsun güle güle sağlıkla büyüsün odasında 😍

Heee taman anladım şinii Ben diyorumm size kuzu amaaann diyoruz amaa bakk böyle oluyoruzz üzülüyoruz sonra ne karbonhidratla işim var ne tatlıyla doktor boşuna bana demedi onu yeme bunu yeme gerçekten çok dikkat etmek gerekir ekmeğim bile tambuğday makarnam bile tambuğday ben zaten yiyodum bunları alışkınımm 2 ay içinde sen dikkat et herşey güzel olcakk😘😘 sıkma canını 💜
Yani siz en iyisini yapıyorsunuz kuzucummmm
Bundan sonra bende siz nasıl beslendiyseniz öyle :rapci:
Kuzu maşallah o bebek kafaya koymuş kilolu olucak sen 5 e hazırlan ben yine güldüm bakalım haftaya buraya ne yazıcam😂 ama bebeğin kilosunun yemeyle alakalı olmadığını duydum ben bak abimin eşide hamile çok zayıf iştahsız yemiyo yani tatlıylada hiç arası yok kilo vermiş hamilelikte bide ama bebek önden gidiyo kilo olarak
Ahahaha fit olsun sağlıkla gelsinler hepsi🤭🤭🤭
Aayyy kızz şaka maka değill benim anneannem dayımı köyde 5 kiloyla doğdu 🙄 hemde normall yanii tekbaşına var yaa öyle doğuranda ama bize denk gelmez herhalde senle fatma86 fatma86 dan süpheleniyorum en fazla 4.500 kilo olur hahahah 🤭 bakalım benim ki kaçkilo oldu
Senin kontrol ne zaman canım
Sizinkiler normal gidiyordu
Annem de abimi 5 buçuk kilo normal doğurmuş.. benim 4 den fazla olmaz inşallah çünkü hastane çıkışım falanda çöp olur 😂 işte kuzu hiç denk gelmez deme valla benim haftayla uyumlu gidiyodu 1 haftada değişti herşey 😂
🤣🤣🤣
Benimde hep öyle gidiyor. Tabi yine de belli olmaz dediğin gibi. Birde titremeden bahsetmişsiniz ya o bendede oluyor ne yapıyorlar da bu minikler titriyorlar ya 😂
Yaw deprem oluyor sanıyorum o titreyince🤣
Harbi napıyolar öyle acaba 😂
Bence bahane değil canım.Annenin sağlığı tehlikeye giriyor bebeğin de öyle.Kardeşim kilolu doğmuş annem günlerce tedavi görmüş kardeşimi de vakumla vs çekmek zorunda kalmışlar o zamanlar.Keza eşimin teyzesi de 5 kg ya yakın bebek doğurmuş.Kadın kanamadan gidiyormuş. Allah korusun yani.
Yani demek istediğim iri bebek her zaman risktir.
Genelleme yapmıyorum ama yine de bazı doktorlar bahane ediyorlar
Normal rapor gibi bir düzeneğe sahip 32 hafta +sız yazılmış ben bir yazayım Cuma’ya doğru doktoruma.. saoalsın Tatlım ☺️
Aynen normal rapor gibi canım 😘

🤣🤣🤣

Evett kuzum benim günluğüme göre gidiyordu bakalım perşembe günü belli olcak kilosu
Sende birak tatlıyı falan 😘 ben hurma yiyorum hergün bitane

🤣🤣🤣

Merak ettim ya unutmazsam soracağım hocaya :)

Ya ben hurma doğumu kolaylaştırdığını duyunca korkudan yemedim 😐
Yaaa kiminede işe yaramamış biliyomusun burda kk da birinin yorumuna denk gelmiştim doğurana kadar hurma yemiş sürekli hep yemiş ama sezaryen oldu abartmıyorsun sonuçta tatlı niyetine onu idare etmeye çalışıyorum aslında

Yaaa kiminede işe yaramamış biliyomusun burda kk da birinin yorumuna denk gelmiştim doğurana kadar hurma yemiş sürekli hep yemiş ama sezaryen oldu abartmıyorsun sonuçta tatlı niyetine onu idare etmeye çalışıyorum aslında

Evet kuzum tatlı niyetine iyi oluyor sırf ben yerim die eşim almıştı korkudan yemedim die baya kızmıştı sonra kendi yedi hepsini 😂

• Komik
Reactions: Jou
X