2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
İyi canım aşın olduğu icin şanslısın bugun nasıl oldun

Gunaydın tatlım benimde doktorum oroferon verdi aynı firmanın ilacı ben sabahları kahvaltıdan yarım saat önce alıyorum.
İstersen eczacıya yada doktoruna danış bende aç karnına alınması gerektiğini biliyorum.

Bence al kurumaz surda 2.5 ayımız kaldı kalmadı zaten😂😂 ben bi stokçu olarak ıslak mendilleri çoktan aldım stokladım😂😂

Yaa banada oluyor o yapıyorsa icerde taklamı atıyor acaba 😂😂 aklımı aldı ilk o harekette 😂😂
Bitse de kurtulsam diyorum artık 🥲 öksürük başladı

Bu sefer çokta güzel haberle gelemedim.. Kan uyuşmazlığı yine pozitif geldi normalde iğne yapılacaktı oyüzden yapılmadı. Tekrar kan aldı sonucu bugün hocaya ileticem ona göre ilerleyeceğiz. Bebeği etkilemiş olabilir dedi☹️☹️ bana dua eder misiniz kızlar lütfen bugün sonucum negatif gelir umarım. Birde rahim çok rahat değil dedi ufak kasılma gördü. Herhangi bir sıkıntıda hemen gelirsin dedi. 32 haftaydı inş görürüz gibi konuştu of ya ☹️☹️
Allah yardımcın olsun. Dualarımız seninle 🤲🏻

Kuzum inşallah bi sorun çıkmaz içini ferah tut Rabbim ona ömür verdiyse hiç bişey olmaz doktorlar biraz abartmayı seviyo bence

Doktor sakin ol bişey yok dedi ama bir kere bebeği etkileyebilir dedi ya tamam ana yüreği işte :)

Çok enteresan ya ne saçma şey hiç annemden böyle bişey duymadım

Kuzu yeme valla bende sevmediğim bişeyi yiyemem asla geri gelir yani ne yapalım sağlıklı sıhhatli olsunlarda

1 kere yedim kuzu bu arada düşünüyodum yemek şimdi kafam karıştı 😄
2 3 hafta geçtiyse ye gitsin🤭

Ooyy açmı gitsem tokmu gitsem bilemedim yavvv açlıkken evett benim tansiyonum düşüyodu az daha sağlıkocağında
Kuzu şeker etkileniyor sadece açlık toklukta. Demir falan bakılacaktır onlar içinde çok aç kalmaya gerek yok diye biliyorum. Diyorum ya ben hep toktum verdiğim tahlillerde

Tamam kuzumm ben yazayim dogru idrar yapmıyolardı dediğin gibi sabahtan kalkıp gideyimm 🤩 ama idrar yapmazsa ayrı ayrı ne etcem bi orda kan tahlil bi özelde idrar öfff çok karışık bile 😆
İdrarı özelde diğerini aile hekiminde yaptırırsın
Boşu boşuna özele dünya para verme boşver
Ooyy açmı gitsem tokmu gitsem bilemedim yavvv açlıkken evett benim tansiyonum düşüyodu az daha sağlıkocağında
Yorumları okuyunca şaşırdım açıkçası
Her doktor farklı bir şey söylüyor, istiyor demekki
Sen kan tahlilinde enfeksiyona baktıracaksan gerek yok ama diğer değerler için aç olman gerekiyor. En azından benim aile hekimi öyle söyledi
Gittiğim dahiliye intamiyede aç karnına izgeçççru

• Beğen
Reactions: Jou
İdrarı özelde diğerini aile hekiminde yaptırırsın
Boşu boşuna özele dünya para verme boşver
Bakalımm kuzumm saglıkocağına gidicem kesin
Yorumları okuyunca şaşırdım açıkçası
Her doktor farklı bir şey söylüyor, istiyor demekki
Sen kan tahlilinde enfeksiyona baktıracaksan gerek yok ama diğer değerler için aç olman gerekiyor. En azından benim aile hekimi öyle söyledi
Gittiğim dahiliye intamiyede aç karnına izgeçççru
Esim dedi kan tahlili yeter diye bende oyle etcem idrarı demedi çünkü dr kan tahlillede belli oluyor demekkii

Merhabalar kızlar.

Bir süredir yazasım gelmiyor, çok güzel haberlerim yok. Ama yazmak istedim insallah kimsenin başına gelmemiştir ama uzaktan okuyup belki bilgisi olan vardır.

Detaylı ultrasona gitmiştim 23 haftalikken, bebegimin ventrikülleri 9mm olarak ölçülmüştü. 10mm sınır demişti doktorum, takip ediyorduk bir sorun yoktu fakat bu hafta gittiğimizde 13mm olmuş genişlik. Beynimizde vurulmuşa döndük. Doktorlar kordosentez öneriyorlar. Riski de var bebeğin kalbi durabilir ya da kordondan kan alınan yerden sızıntı yapabilir vs.

Kafam karmancorman, bu güzel günler bana zehroldu.

Genişlik 20mmi geçerse hidrosefali tanısı konuluyormuş. Bu milimlerde de kromozom bozukluğu riski oluyormuş.

Hic duydunuz mu etrafinizdan merak ediyorum, bir şey bilen varsa lütfen aydınlatsın, kafayı yiyeceğim düşünmekten..
Bu sefer çokta güzel haberle gelemedim.. Kan uyuşmazlığı yine pozitif geldi normalde iğne yapılacaktı oyüzden yapılmadı. Tekrar kan aldı sonucu bugün hocaya ileticem ona göre ilerleyeceğiz. Bebeği etkilemiş olabilir dedi☹️☹️ bana dua eder misiniz kızlar lütfen bugün sonucum negatif gelir umarım. Birde rahim çok rahat değil dedi ufak kasılma gördü. Herhangi bir sıkıntıda hemen gelirsin dedi. 32 haftaydı inş görürüz gibi konuştu of ya ☹️☹️
Canım maalesef int e çok geç yansıyor sonuç. Hastanedeyii aradım öğrendim maalesef yine pozitif. Ama doktor sonucu görmem lazım dediğim için onu bekliyorum. Ona göre bilgi verecek. Doktora alın şimdiden bebeği daha fazla sıkıntı yaşamadan demek istiyorum artık çok korkuyorum ya
Kızlar ne olur üzmeyin kendinizi
Ben kaaaaaaç hamile tanıyorum böyle neler neler dediler, almak istediler, gebeliği sonlandırmak istediler ama hepsi de sapasağlam doğdu.
Bakın mübarek aylarda kaç tane hamile size dualar ediyor 🤲😍🤩🤲
Dualarımız kalpten sizinle...
Lütfen gönlünüzü ferah tutun
Allahın izniyle sapasağlam yavrularımız olacak hepimizin
Dualarımız sizinleeeeeeeeeeee 🤲😍
Tamam kuzumm ben yazayim dogru idrar yapmıyolardı dediğin gibi sabahtan kalkıp gideyimm 🤩 ama idrar yapmazsa ayrı ayrı ne etcem bi orda kan tahlil bi özelde idrar öfff çok karışık bile 😆
Canım ben 1-2 ay önce hem kan hem idrar verdim sağlık ocağında. Kim dedi ki idrar yapılmıyor diye 😲😲😲
Okjisensiz kalabiliyormuş, kalbi durabiliyormuş Allah korusun tabi bunlar en son olabilecek şeyler kontrol altındayım çok şükür ama yine de insan tedirgin oluyor işte
Tedirgin olma
Rabbim sizinle bizimle 😍🌹

Kızlar ne olur üzmeyin kendinizi
Ben kaaaaaaç hamile tanıyorum böyle neler neler dediler, almak istediler, gebeliği sonlandırmak istediler ama hepsi de sapasağlam doğdu.
Bakın mübarek aylarda kaç tane hamile size dualar ediyor 🤲😍🤩🤲
Dualarımız kalpten sizinle...
Lütfen gönlünüzü ferah tutun
Allahın izniyle sapasağlam yavrularımız olacak hepimizin
Dualarımız sizinleeeeeeeeeeee 🤲😍

Canım ben 1-2 ay önce hem kan hem idrar verdim sağlık ocağında. Kim dedi ki idrar yapılmıyor diye 😲😲😲

Tedirgin olma
Rabbim sizinle bizimle 😍🌹
Burda diyenler var kızz 😂 bazı sağlıkocagında etmiyo olabilirler ya ben gidince gene sorcam yapmazsada yaptırmam artıkk kan tahliline bakcam ordada belli olur herhalde

Kızçemin halısı geldi 😍
IMG_20220326_011901.jpg

X