2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Elini biyerlere dokunduğun da ya ben oyle gördüm bilmiyorum kuzum belki çiğdendirr ama yerkende bulaşan var gördüm
Çok enteresan ya ne saçma şey hiç annemden böyle bişey duymadım
Kuzum ben bir şeyi istemeden yediğimde hep böyle oluyor mesela asla haşlanmış yumurta yiyemiyorum .
Ben de bazen bebek için sevmediğim şeyleri yiyorm çok kötü midem bulanıyor , uyuyamıyorum bile en az 6-7 saat basım dönüyor,bir daha kendimi zorlamayacagm,midem kabul etmiyor demekki
Kuzu yeme valla bende sevmediğim bişeyi yiyemem asla geri gelir yani ne yapalım sağlıklı sıhhatli olsunlarda
Öyle sık yemezsen sıkıntı değil kuzu
1 kere yedim kuzu bu arada düşünüyodum yemek şimdi kafam karıştı 😄

Bu sefer çokta güzel haberle gelemedim.. Kan uyuşmazlığı yine pozitif geldi normalde iğne yapılacaktı oyüzden yapılmadı. Tekrar kan aldı sonucu bugün hocaya ileticem ona göre ilerleyeceğiz. Bebeği etkilemiş olabilir dedi☹️☹️ bana dua eder misiniz kızlar lütfen bugün sonucum negatif gelir umarım. Birde rahim çok rahat değil dedi ufak kasılma gördü. Herhangi bir sıkıntıda hemen gelirsin dedi. 32 haftaydı inş görürüz gibi konuştu of ya ☹️☹️
Kuzum inşallah bi sorun çıkmaz içini ferah tut Rabbim ona ömür verdiyse hiç bişey olmaz doktorlar biraz abartmayı seviyo bence

Aç karnına git cnm.
Su bile içmemiş ol
Hatta kesin net sonuçlar olsun istiyorsan gece 12 den sonra bir şey yememen gerekiyor

Sağlık ocakları idrar tahlili yapmıyor
Yalnızca kan tahlili yapıyor
Onuda sabah 9-10 arası saatlerde yapıyorlar
Fakat benim aile hekimim geçe kalınca kan testinde yanlış sonuçlar çıkabiliyor
Sen sabah 09.00-09.20 arasında gelmeye çalış demişti
Bu yüzden hep öyle gidiyorum
Tamam kuzumm ben yazayim dogru idrar yapmıyolardı dediğin gibi sabahtan kalkıp gideyimm 🤩 ama idrar yapmazsa ayrı ayrı ne etcem bi orda kan tahlil bi özelde idrar öfff çok karışık bile 😆

Kızlarr yaa pazartesi kan tahlili ve idrarımı vermeyi düşünüyorumm idrarı açken mi veriyosunuzz sağlıkocagında acaba kaçgünde çıkar bilginiz vaemı ona göre ayarlıcam
Ben açken vermiştim ama farkedermi sanıyorum enfeksiyon varsa vardır aç tok farketmez heralde çubuk test gibi bişeyde yapıyolar bana hemen sonucu vermişti hemşire

Çok şükür uğraşlar sonunda hocaya ulaştırabildik sonucu. İğneni yapabilirsin dedi şimdi geldim hastaneden yaptırdım. Cuma günüde detaylarına öğreneceğim bakalım ne diyecek.

Yok kuzu bazen iğne yapsan da pozitif olabiliyor oda bebeği etkiliyor. Elimden geldiğince kilo aldıran şeyler yiyorum zaten. İnş hayırlısıyla hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız 🙏
Ooo tamam iğneden sonra gene bakılacakk allahımm güzell haberler alasın inşaallahhhh🤩🤩🤩

Bende pusetlı ıstıyorum cok begenıyorum ama malum dıyatlar cok fazla pusetsız kabın mı alsam bılemedım
İlk bir kaç ay taşımak için gerekiyor puset. Bizde puset için gerekli mi gereksiz mi diye bayağı düşündük, en son almaya karar verdik.
Bir de ayrı satılan pusetlere de baktımda kalite farkı var, bu set halinde olanlar kalite olarak daha iyiydi.
Fiyat olarak haklısınız, her şey gibi bunlarda pahalanmış ancak bu dönemde bize denk geldi, nasib ne yapalım.

İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız,konuyla alakalı bir bilgim yok ama Dualarım sizinle 💐

İnşallah bir sıkıntı olmaz canım,doktor kontrolündesin riske atmaz merak etme,sağlıkla kavuşursun İnşallah bebeğine💐

Gittiğim hastanenin doğum ebesi aç gitmemizi asla istemiyor. Sebebi ise büyük hafta gebeliklerinde ani tansiyon iniş çıkışlarının bebeğin kalbinin durmasına sebep olabileceğiymiş :/
Aç gitme bu yüzden canım.
Ooyy açmı gitsem tokmu gitsem bilemedim yavvv açlıkken evett benim tansiyonum düşüyodu az daha sağlıkocağında

Çok enteresan ya ne saçma şey hiç annemden böyle bişey duymadım

Kuzu yeme valla bende sevmediğim bişeyi yiyemem asla geri gelir yani ne yapalım sağlıklı sıhhatli olsunlarda

1 kere yedim kuzu bu arada düşünüyodum yemek şimdi kafam karıştı 😄
annemde demedi hiç banaa ama çevremde duydum yanii

Ooyy açmı gitsem tokmu gitsem bilemedim yavvv açlıkken evett benim tansiyonum düşüyodu az daha sağlıkocağında
Jou çok zamanını alacaksa sağlık ocağında olmak ve seni olumsuz etkileyecekse evden çıkmadan bir iki şey atıştırıp git. Açlık tokluk hangi kanlara bakılacağını bilmediğimiz için bizimki yorumdan ibaret kalıyor. Ha bir de doktor belirtmedikçe aç gitmekte gerekmeyebilir. Çünüü şekerle ilgili bir ölçüm olmadıkça diğer değerler pek etkilenmiyor diye biliyorum.

• Beğen
Reactions: Jou
Canım kesinlikle ac gitme. Artık bebekler çok büyüdü ve ani tansiyon düşüşleri onlari etkiliyormuş. Şeker testi verirken bile tok çağırdılar. Dilersen sabah ara ve öyle git. Önemli degil derse atistir da git :)

• Beğen
Reactions: Jou
İnşallah sağlıkla zamanında alırsın kuzunu kollarına canım.Bebeği nasıl etkiliyormuş?

Okjisensiz kalabiliyormuş, kalbi durabiliyormuş Allah korusun tabi bunlar en son olabilecek şeyler kontrol altındayım çok şükür ama yine de insan tedirgin oluyor işte

Jou çok zamanını alacaksa sağlık ocağında olmak ve seni olumsuz etkileyecekse evden çıkmadan bir iki şey atıştırıp git. Açlık tokluk hangi kanlara bakılacağını bilmediğimiz için bizimki yorumdan ibaret kalıyor. Ha bir de doktor belirtmedikçe aç gitmekte gerekmeyebilir. Çünüü şekerle ilgili bir ölçüm olmadıkça diğer değerler pek etkilenmiyor diye biliyorum.
Doktor öylede belirtmedii isterseniz yaptırın bakalım dedii sadece esim dedi bi bakalım neolur neolmaz dedii öyle karar verdiikk olmadı özele gideyim idrarıma bakmayabilir sadece su gibi şeyler içmem atıştırırımm birşey bi peynir ekmek yerim midemi oturtsun enazından 🥰

Canım kesinlikle ac gitme. Artık bebekler çok büyüdü ve ani tansiyon düşüşleri onlari etkiliyormuş. Şeker testi verirken bile tok çağırdılar. Dilersen sabah ara ve öyle git. Önemli degil derse atistir da git :)
Öyleee etcem yazarımm belki numarası varr bende 🥰 evett bi acıkıyiimm bekledimmii nevrim dönüyo vallahii

X