2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
emelimvar 32 adana 27.03. 22
tahmini doğum 30.12.22 yada 01.01.2023 bel ağrısı, gösüs ağrısı, bata yakın ilişki sırasında sağ kasığımda çok yoğun baskı ve ağrı hissettim. belirtilerimi bata 4 gün kala fark ettim ama ovülosyon testi yapıyordum pikti ikincikez yumurtluyorum sanmıştım.
Aramıza hoş geldin, hayırlı olsun bebeğin canım.
Belirtiler göğüste hassaslık ve regl ağrısı gibi sancı
Aramıza hoş geldin, hayırlı olsun bebeğin canım.

Aaaa inanmıyorum o kadar para alıp topu devlete atmak nedir sinir oldum şu an. Geçmiş olsun canım inşallah her şey bu kez çok güzel olsun senin için. Ben şu an eryaman hastanesine gidiyorum zaten daha yeni öğrendim gebeliğimi ankaraya yabancıyım araştırma aşamasındayım açıkçası şu an. Şehir hastanesini öneri
Çok teşekkür ederim canım amin inşallah . Şehir hastanesi cihazlar olarak çok güzel ama kalabalık oluyor sıkıntısı o, doktor çok fazla vakit ayıramıyor haliyle

Kızlar içinizde nifty testi yaptıracak olan var mı
Kaçıncı haftada yaptırıyoruz o testi
Ben düşünüyorum. amino sentez ya da nifty. Ama nifty testi için çok güvensiz şeyler duydum bilemedim. Vakit gelsin doktorumla konuşacağım. 12. haftada yapılıyor. Genetik şüphen varsa yapılıyor.

bu arada benim ismim de simge :KK70:

Ben düşünüyorum. amino sentez ya da nifty. Ama nifty testi için çok güvensiz şeyler duydum bilemedim. Vakit gelsin doktorumla konuşacağım. 12. haftada yapılıyor. Genetik şüphen varsa yapılıyor.

bu arada benim ismim de simge :KK70:
Aslında kalıtsal bir problemim bildiğim ypk 29 yaşındayım ama dün gece rüyamda biri çocuğun down sendromlu dedi o kadar kötü uyandım ki normalde dün keseyi gördüm çok mutluydum rüyadan sonra kendimi çok kötü hissediyorum geçen kimyasal geçirdim gene rüyam da biri dış gebelik dedi ve kimysal oldu resmen şuan mutluluğum baltalanmış gibi hissediyorum çok saçma biliyorum ama çok mutsuzum

Aslında kalıtsal bir problemim bildiğim ypk 29 yaşındayım ama dün gece rüyamda biri çocuğun down sendromlu dedi o kadar kötü uyandım ki normalde dün keseyi gördüm çok mutluydum rüyadan sonra kendimi çok kötü hissediyorum geçen kimyasal geçirdim gene rüyam da biri dış gebelik dedi ve kimysal oldu resmen şuan mutluluğum baltalanmış gibi hissediyorum çok saçma biliyorum ama çok mutsuzum
O zaman ikili testini yaptırırsın şüpheli çıkarsa yaptırırsın :) Hormonlar rüyaları tetikliyor.

Rüyan hayıra çıksın sapa sağlam sağlıklı evladın olsun canım. Kötü rüya görünce anlatmamak en iyisi.

Biri normal haftasında sanırım 5+1 olan diğeri biraz geride kalmış ama bence korkma zaten ikizlerde hep duyuyoruz ya biri daha iri büyük oluyor diğeri küçük kalıyor bu da onun gibi bence. Ama tabi doktorunuz ve ikiz gebelik geçiren arkadaşlar daha iyi bilir
İkiz gebelik değil sırasıyla kesemin büyümesi o

Benimde kese günüm cuma ama dayanamadım kendi doktoruma gitmeyi bekleyemeden buradaki doktora göründüm az önce ve kese gördük ultrasona göre 5+3 çıktı 7.3mm ve son adetime göre 7 hafta olmak lazımmış ama sanırım pco olduğum için böyle küçük burda çok şeyler okuyorum yok geriden geliyor gelişmiyor vs hep bi korku 😔

Yarın ben de kese görcem :KK70: bi keselenelim
Ben gitmeyi planladığım doktora sabah 8 e randevu buldum zar zor🤣 normalde o saate asla kalkıp doktora gitmem ama söz konusu bebiş olunca koşa kola gideceğim😅 benim 2 günde 3.5 katı artıyor değer herhalde yarın gittiğimde 10binlerde olmuş olacak kese gözükür değil mi bu ara çok artıyor acaba mol gebelik mi var diye kafaya taktım zaten🙈

Kimyasal geçirdiğimiz için canım hep düşünüyoruz bence bilinç altı ile alakalı benim de öyle hep aklımda ama kalbimizi ferah tutalım inşallah sağlıkla evlatlarımızı alacağız kucağımıza 🤲🏻

Kızlar bir derdim daha çıktı… ben yeşillik yemiyorum diye iş yerinin restoranında öğlenleri sezar salata yiyordum. Bugün biri bu şekilde toksoplazma kapabileceğimi söyledi. Şoktayım gerçekten. Test yapılmıştı negatif çıkmıştı igg de igm de ama şimdi tekrar mı yaptırmam gerek?
Bende de igg pozitif çıktı her gebelikte yeni şey öğreniyoruz korktum çok araştırdım netten

Ben gitmeyi planladığım doktora sabah 8 e randevu buldum zar zor🤣 normalde o saate asla kalkıp doktora gitmem ama söz konusu bebiş olunca koşa kola gideceğim😅 benim 2 günde 3.5 katı artıyor değer herhalde yarın gittiğimde 10binlerde olmuş olacak kese gözükür değil mi bu ara çok artıyor acaba mol gebelik mi var diye kafaya taktım zaten🙈
Benim de öyle arttı dert etme. Belki ikizdir. Kötü düşünme hemen :) 3+6 da 154 dü. 4+2de 527.

Bende yaş faktörü olduğu için ne varsa yaptıracağım artık
Benim geçen bebekte 29 olduğum için istemedi ama arkadaş 37 yaşındaydı ondan istemişti doktoru sizden de isteyebilir üçlü veya 4lü test önemli değil artık ne gerekiyorsa yaptıracağız inşallah sağlıkla kucağımıza alalım da😍

Bu arada benim de kendi doktorum değil. Yani öyle anlaştık doktor hn ile. Çünkü o özel muaynehane. Tam teşekküllü değil. Hamile kalacağım o beni istanbulda seçtiğim hastanede perinatolog bulup yönlendirecek. :)

Benim de öyle arttı dert etme. Belki ikizdir. Kötü düşünme hemen :) 3+6 da 154 dü. 4+2de 527.
Hemen en kötü senaryoları yazmaya bayılırım zaten🤣 geçen hamilelikte dış gebelik kesin diye gitmiştim doktora😅 ikizmiş bir de ne güzel olurdu ya yarın hayırlı haberlerle gelelim 😍

Bu arada benim de kendi doktorum değil. Yani öyle anlaştık doktor hn ile. Çünkü o özel muaynehane. Tam teşekküllü değil. Hamile kalacağım o beni istanbulda seçtiğim hastanede perinatolog bulup yönlendirecek. :)
Hangi yakadasın canım bende perintalog ile görüşmek istiyorum daha bulamadım ama

X