2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kızlar, geçmiş bayramınız mübarek olsun, anneler gününüz kutlu olsun. Bu progestanı ne kadar daha kullanacağız ne zaman geçiyor düşük riski bileniniz var mı? Yeme içme değilde progestanın kokusu midemi alt üst ediyor
Fitil olarak kullanımını sordun mu? Hiç bir ekstra yükü olmuyor yada karından iğne olarak verir belki. Bayaa konforlu öyle

Misako Misako canım ben ilk bebeğimi kaybedince üniversite hastanesinde genetik bölümünde yaptırdım her yer yapmıyordu yıl 2012. Şuan değiştim bilmiyorum ama o zaman 3 tane kayıp olması lazım diyorlardı testi yapmak için. Ben 20 haftalık kaybetmiştim böyle üç tane olması bekleyemez insan. Ben de iki tane de 5 6 haftalık düşük oldu demiştim. Şuan nasıl bilmem ama baya uzun bir süreçti. Bir ay da sonuç için beklemiştim. İyi ki o zaman öyle söyleyip de yaptırmıştım bir homozigot bir heterozigot çıktı.
20 haftalık bebeğinizi erken doğum sebebiyle mi kaybettiniz yoksa kalbi mi durmuştu anne karnında tabi iyi yapmışsınız illa 3 diye niye zorluyorlar insanı sürekli kayıp yaşayıp bunun acısını mı taşıyalım

Canım kızlar günaydın ☀️
Çok fazla yazamıyorum ama hepsini okuyorum. Tam yazıcam bakıyorum konu değişmiş 😀
Ben de hiç belirti yok. Ne bulantı ne kusma. Çok şükür ama ben de durum böyle olunca dayanamadım yine cuma günü dr gittim. Sat’a göre 6+2 iydi cihaza göre de 6+2 çıktı. Kalp atışlarını duyamadım ama gördüm. Yani cihazın altında çıktı. Çok şükür. Dr haftaya duyulur kalbi atıyor dedi.

Ben de öğretmenin maalesef ücretsiz izin alamayacağım. Her şey çok pahalı. Kredi ödüyoruz bir taraftan. Başka bir yol bulacağız artık. Ailelerden de uzağız ama iki ay gelip giderler.

Geçen bir arkadaşla konuştum. Her şeyin haziran ayında çok artacağını söyledi. Bebeğin eşyalarını ufaktan al dedi. Almayalım kenara parasını koyalım dedim ama para bir şekilde bitiyor borçlanmayınca 😀 dolapla şifonyer beğendim 8 bin dedi . Bi taraftan taksitle alalım üç aya bitiririz diyorum, bi taraftan delirme çok erken diyorum. Bebek arabaları dünya para olmuş. 😀 siz ne yapacaksınız ne zaman almayı düşünüyorsunuz
ikinci el almayi neden dusunmuyorsunuz? bide bi arkadas bir suru kiyafet almisti ama cocuk o kadar buyuk dogmustu ki, kiyafetler olmadi. Bence dogmadan almayin.
Kızlar göbek deliğime doğru batma tarzı bir acı oluyor sizde de var mı
evet bende de var
Kizlar bu kahverengi lekelenmeler kisiden kisiye gore degisiyor yaa kimisinde hic bir sıkıntı olmuyor kimisindede düşük riski oluyor. Mesela benim kuzenimde kahverengi lekelenmesi oldugunda düşük riski olmus kese yumusta seklinde oval olmus dusmeye hazirlanmis. Hemen yatış verdiler serum yedi igne yedi surekli yatman lazim dedi doktoru. Ama o konuda ben cok sanssizim cunku bela bir temizlik hastasi kaynanam var hamileligi dahi onemsemiyor hic bisey olmaz diyor cok kotu vicdansiz merhametsiz bir insan... Benim annem yok annesiz bir insani annesizlikle tehdit eden senin annen olmam diyen bir insan. bagirip cagiran kotu davranan bi insan. Nolur bana cok dua edin cunku ben bunun yuzunden her gun agliyorum. Daha bugun aglayarak uyandim. Surekli aglayarak uyaniyorum. Hayırlısıyla bebegimi kucagima alsam ona bi sarilsam sanki butun yarami onunla saricak.isim gibi cok istiyorum onu
Allah yardimcin olsun canim. keske evini degistirebilsen, beraber yasamak zorundamisin?

Açıkçası dediğim gibi ben de devlete gitmek istiyodum parayı verirken içim yandı biraz. Doktor direkt şuraya git yaptır dediği için ve de acemiliğimize geldiği için öyle yaptırdık ama doktorun devlet gibi alternatifler hakkında da bilgi vermesi samimi olurdu. Bi arkadaşına yönlendirdi onsize indirim yapacak adımı verirseniz dedi. Böyle olunca sanki anlaşma yapmış gibi algılıyorum ve samimiyetini kaybediyo iş benim için 1250 tl miş sözde normalde ama biz doktor yönledirdiği için 750 ye yaptırdık
İyi gene canısı boşver artık hayırlı sonuçlar gelsin ben devlette yaptırdım ama 2 Li yapmışlar konuşmuştuk hatta seninle
gidip 6 lı yapıyolar mı diye sorucam yapamayız derse bende fiyat araştırması yapıp yaptırıcam mecbur

Misako Misako canım ben ilk bebeğimi kaybedince üniversite hastanesinde genetik bölümünde yaptırdım her yer yapmıyordu yıl 2012. Şuan değiştim bilmiyorum ama o zaman 3 tane kayıp olması lazım diyorlardı testi yapmak için. Ben 20 haftalık kaybetmiştim böyle üç tane olması bekleyemez insan. Ben de iki tane de 5 6 haftalık düşük oldu demiştim. Şuan nasıl bilmem ama baya uzun bir süreçti. Bir ay da sonuç için beklemiştim. İyi ki o zaman öyle söyleyip de yaptırmıştım bir homozigot bir heterozigot çıktı.
Bende yaptırdım kuzum 2 kaybım vardı benimde genetik araştırmaya girdik devlet hastanesinde temiz çıktı sonuçlar şükür bi sıkıntı çıkmadı pıhtılaşma bozukluğundan şüpelendik yaptılar testi ama 2 Li tarama yapmışlar o yüzden çok yetersiz kalıyo faktör 5 ve faktör 2 var sadece normal yazıyo değerlerde
kendi doktorum bi sorun görmedi ama Perinatalog bu çok yetersiz 6lı yaptırman lazım mutlaka dedi o yüzden araştırmaya başladım tekrar
Üni hastanesinde de randevu bulamıyorum gene devlet hastanesine gidip konuşucam yaparlarsa artık olmadı mecbur dış labaratuara gidicem 🤷🏻‍♀️

20 haftalık bebeğinizi erken doğum sebebiyle mi kaybettiniz yoksa kalbi mi durmuştu anne karnında tabi iyi yapmışsınız illa 3 diye niye zorluyorlar insanı sürekli kayıp yaşayıp bunun acısını mı taşıyalım
Evet kalbi durmuştu. Detaylıya gidince öğrendim. Sonra sancıyla doğum yaptırdılar düşük olmadı.

Bende yaptırdım kuzum 2 kaybım vardı benimde genetik araştırmaya girdik devlet hastanesinde temiz çıktı sonuçlar şükür bi sıkıntı çıkmadı pıhtılaşma bozukluğundan şüpelendik yaptılar testi ama 2 Li tarama yapmışlar o yüzden çok yetersiz kalıyo faktör 5 ve faktör 2 var sadece normal yazıyo değerlerde
kendi doktorum bi sorun görmedi ama Perinatalog bu çok yetersiz 6lı yaptırman lazım mutlaka dedi o yüzden araştırmaya başladım tekrar
Üni hastanesinde de randevu bulamıyorum gene devlet hastanesine gidip konuşucam yaparlarsa artık olmadı mecbur dış labaratuara gidicem 🤷🏻‍♀️
İnşaallah diğerleri de yoktur. Bazı drlar tedbir amaçlı veriyorlar iğne.

İnşaallah diğerleri de yoktur. Bazı drlar tedbir amaçlı veriyorlar iğne.
Düşükler olunca insan panik oluyo
Çok stresliyim bi kaç haftadır normalde 2 günde 1 gidiyordum doktora
Bayram girince çok telaş yaptım
Yarın kontrol günüm inş sıkıntısız geçer
7+5 olucak inş kalp atışını duyarım 🙏🏻💖
Hepimize Allah yardım etsin sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi 🙏🏻

Kızlar bende 2 tane kedi var, aşıları tam olduğu sürece toksoplazma için risk oluşturmuyorlar doktorum hiçbir şey olmaz dedi. Salam sosis vs yedirmeyin eğer veriyorsanız. Dışkısını siz temizlemeyin ben zaten çocuk düşünmeye başlayınca bıraktım temizlemeyi hamile kalınca da otomatik kedi tuvaleti aldık sağolsun eşim hallediyor her şeyi. Bunun dışında hiçbir risk yok kedilerde💖🙏
Aynen bahsettigim konu kuzum iste banada öyle dediler tuvalet temizleme olayını bırakıyorsun diye 😊

Benim ilk çocuğum sıkıntı olmadı doğdu ondan sonra birtane düşüğüm var 7 haftada kalp atışı almadım şimdi bunda sıkıntı olmaz ins diyorum kanda vs sorun olsa ilk çocuğumda da olurdu dimi sıkıntı detaylı vs öyle birşey yapmadım

X