2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Oksapar 4000 lik.
Igne karnima girmiyor girse basicam da korkumdan ittiremiyorum galiba 😬
Cok sukur şansimdan misafir geldi o biliyormus ona yaptirdim.
Onun iğnesi o kadar küçükkü canım korkmana gerek yok minnacık zaten birde arkasından basınca kendiliğinden hızlıca hallediyor işini bir kere karında korkuyorsan bacağında dene daha rahat yaparsın

Ben görsem de geçmiyor. Kızımda kanama alanı yoktu. Bebekte bir sorun yok dediler hep. Kaç doktora gittim. Rahim damarın çatlamıştır dediler. İkizdir biri rahim dışıdır dediler. Hiç kesin sebep söylemediler ama korku ile geçti hamileliğim şimdi öyle yaşamak istemiyorum. Umarım herşey yoluna girer.

Sen de kontrole gittiğinde plesantanın konumuna baktır bakalım ben de baktıracağım. Hiç sorun yaşamadan sağlıkla vaktinde doğursak en büyük duam. Allah yardımcımız olsun vesveseler den bizi uzak tutsun. Yüreğimize inşirah ferahlığı versin
Plesenta konumuna baktirayim canim insallah iyi olur hakkimizda.
Benim bebegimde hiç sorun yoktu. Kizim masallah kilosu haftasi her seyiyle uyumluydu cok da hareketli cok canliydi.
Ne olduysa bir anda oldu nasip işte.
Demir degerim 17 ye duşmuş ilac vermiyorlar ona geriliyorum sorun olursa diye.
Bir sey olmaz insallah pazartesi gidince yine sorucam.
Kendimi rahatlatmaya calissam da olmuyor maalesef hep icimde bir korku var.

Onun iğnesi o kadar küçükkü canım korkmana gerek yok minnacık zaten birde arkasından basınca kendiliğinden hızlıca hallediyor işini bir kere karında korkuyorsan bacağında dene daha rahat yaparsın
Bacaktan da dusundum ama nette hic göremedim izleyip yapayim dedim ama bulamadim.
Nasil neresine yapiliyor bilemedim canim.
Karnima yarisi girdi gerisi girmedi çok sasirdim ben de.

Cinsiyet partisi bana çok uzak bir düşünceyi ama kardeşim kendi aramızda eğlenelim diyor. Siz yapacak mısınız
Ben yapacağım planlamasını da yaptık baya netleşti mekan zaman vs bir aksilik olmazsa o zamana kadar tabi. Normalde sevmem bu tarz şeyleri ama cinsiyet partisini ayrıca seviyorum ve kaç haftadır stres doluyuz riskli dönemi bitirmiş olacak bebek ufak bir kutlama gibi bir şey olacak bizim için. Üstelik dümdüz de duymak istemem cinsiyeti sürpriz olması daha eğlenceli bence.
Hiç bulantısı olmayan var mı?
Ben varım canım başından beri yok
Kızlar karnınızın üstüne yatıyor musunuz ben sormayı unutuyorum hep
Yatmiyorum ben normalde de o şekilde zaten ama şimdi ekstra dikkat ediyorum. Daha erken ama sola yatmaya çalışıyorum.
Grupta herkes bulantım kusmam falan var yazmış bende tedirgin oldum baştan beri hiç bir belirtim yok sağ kalça biraz ağrıyor bebek de o tarafta biraz korkuyorum ya
Herkesin bünyesi farklı canım bende de hiç belirti yok

Bacaktan da dusundum ama nette hic göremedim izleyip yapayim dedim ama bulamadim.
Nasil neresine yapiliyor bilemedim canim.
Karnima yarisi girdi gerisi girmedi çok sasirdim ben de.
Bacağının ön üst kısmına yapılıyor çok alt tarafa doğru değil biraz üste ama yanlara değil çok iç bacak kısmına da değil orta üst hafif dışa doğru olan bir bölgeye yapabilirsin emin olmak için . Subcutan enjeksiyon bölgeleri yazıp internetten bakabilirsin yardımcı olur. Ben böyle anlayamadım karışık oldu baya kusura bakma 🙈

1 haftadır kahverengi akıntım vardı.. Doktor yatış verdi ve progestan 200 fitil..Normalde ayın 10 unda kontrolümüz vardı ama kahverengi akıntıdan dolayı yarın kontrole gidicez..Bol bol dua edin bize 🤲🤲
Her şey yolunda gidecek inşallah canım 💖
Bugün söylemesi ayıp kabız olmuştum :KK43: tuvaletteyken baya koyu bezelyeden az küçük akıntı geldi. Rengi kahve vişne çürüğü gibiydi. Akıntı içindeydi. Sonra yine kirli sarı leke geldi. Şimdi kesildi. Siz diyince ben de korktum bu hafta hep kontrol günüm benim. yarına da hemen gittiğim klinliğe randevu aldım :KK43: 9 unda devlet hastanesi randevum var. 10unda da doğumu planladığım perinatolog randevum var. Gerildim. Kızımda 12. haftadan 16. haftaya kadar yatmıştım :KK43: Baya su gibi kanamam olmuştu. Bir de olduğunda gece evde tektim. Ama sebebi bulunamadı. Plesantada ya da kesede kanama alanı yoktu. Aklıma o günler geldi. Anksiyetem çok kötü oldu. Bugün ağladım da baya. Niye ben mutlu olamıyorum. Niye hep bebeğimi kaybetme korkusuyla yaşıyorum Allahım sana sığındım senden başka isteyecek kimsem yok diye.
Canım bebeğinin sana ihtiyacı var sen güçlü ol hiçbir şey olmayacak💖

Plesenta konumuna baktirayim canim insallah iyi olur hakkimizda.
Benim bebegimde hiç sorun yoktu. Kizim masallah kilosu haftasi her seyiyle uyumluydu cok da hareketli cok canliydi.
Ne olduysa bir anda oldu nasip işte.
Demir degerim 17 ye duşmuş ilac vermiyorlar ona geriliyorum sorun olursa diye.
Bir sey olmaz insallah pazartesi gidince yine sorucam.
Kendimi rahatlatmaya calissam da olmuyor maalesef hep icimde bir korku var.
Hayır dert etme demir değeri önemli değil. Hatta bu ara yüksek olmasını istemezler çok fazla. Bebek 12 den sonra senden besleniyor.

Plesanta kopması genetik olabiliyor. Ama sakın korkma kızım ile yatan bi bebek vardı plesanta kopması annesi sonra sağlıklı bebek doğurdu ♥️ bebek ağırlaştıkça plesantayı perinatolog kontrol etti. Kanama alanı bile vardı hatta. Şimdi oğlu 1 yaşında sağlıklı 🥲 diğer oğlu hala hastanede 2.5 yaşında.

Hayır dert etme demir değeri önemli değil. Hatta bu ara yüksek olmasını istemezler çok fazla. Bebek 12 den sonra senden besleniyor.

Plesanta kopması genetik olabiliyor. Ama sakın korkma kızım ile yatan bi bebek vardı plesanta kopması annesi sonra sağlıklı bebek doğurdu ♥️ bebek ağırlaştıkça plesantayı perinatolog kontrol etti. Kanama alanı bile vardı hatta. Şimdi oğlu 1 yaşında sağlıklı 🥲 diğer oğlu hala hastanede 2.5 yaşında.
Kanama alanı derken bende de var ama nasıl olmuş yani zamanla geçmiş mi

Kalbime sorarsam işler karışır 😂😂😂
Eğer aşermek gibi istediysen mutlaka yerine getir bir ısırık bile olsa. Ben öyle yapmaya çalışıyorum çünkü bu önemli bb konu.
Evet büyüdükçe bebek rahimde büyüyüp kanama alanı gidiyor. Plesanta kopacak hala gelmemesi için karnının ağırlığını çok taşıma diye yatıyorsun genelde
Bu harika bir haber çok teşekkür ederimm 😌😌

X