2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba arkadaşlar benim yoğun bulantı, halsizlik, göğüs sızısı yani gebelik adına tüm belirtilerim kesilmişti bunun normal olduğu her günün birbirini tutmadığı söylense de belirtilerimin tekrarlamamasi beni çok korkutmustu . Yaklaşık iki haftadır hamile değil gibiyim bugün kontrolüm vardı her şey yolunda güzel ilerliyor bebek haftasıyla birebir uyumlu.Doktorum belirtilerin kesilmesinin veya az olmasının bebek sağlığıyla ilgisi olmadığını söyledi içim rahatladı çok şükür her ihtimali göze alarak gitmiştim muayeneye. Benim gibi belirtileri azalan, tamamen kesilen endişe eden arkadaşlarım için yazıyorum 🙏

Kizlar çıktım simdi kontrolden. 7 haftalik ölçüm aldi. Zaten gevelik testinde de gec çıkmıştı. Gec döllenme sanirim benimki. Ayrica kesem de yuvarlakti. Kız geliyor sanirim. Her işaret kıza bakıyor.
Ayyy keseden nasıl anlıyorsunuz 😍 o çekim açısıyla değişmez mi ki? Hayırlı olsun ☺️☺️

Aynı durumdayım. hele dün gece tam bir kabustu. akşam da kahvaltı gibi beslendim. yine de mahvoldum. su bile içince reflü iyice azıyor. yetersiz su içebiliyorum bu sebeple. doktoruma ilaç sormak zorundayım sanırım gaviscon vs gibi hangisi uygun ise
Gaviscon veriyor doktor ben de sorarak aldım. Gerekirse kullancağım diye akşam yemeğini çok geçe bırakmamak lazım muhtemelen

Merhaba arkadaşlar benim yoğun bulantı, halsizlik, göğüs sızısı yani gebelik adına tüm belirtilerim kesilmişti bunun normal olduğu her günün birbirini tutmadığı söylense de belirtilerimin tekrarlamamasi beni çok korkutmustu . Yaklaşık iki haftadır hamile değil gibiyim bugün kontrolüm vardı her şey yolunda güzel ilerliyor bebek haftasıyla birebir uyumlu.Doktorum belirtilerin kesilmesinin veya az olmasının bebek sağlığıyla ilgisi olmadığını söyledi içim rahatladı çok şükür her ihtimali göze alarak gitmiştim muayeneye. Benim gibi belirtileri azalan, tamamen kesilen endişe eden arkadaşlarım için yazıyorum 🙏
Ayy icimi rahatlattın bugun benimde kayboldu gibi ne bir sey istiyor canim ne de midem bulanıyor korktum yarin randevum var benimde bi görsem Rabbimin izniyle 🤲🤲🤲🤲😍😍😍

Aynı durumdayım. hele dün gece tam bir kabustu. akşam da kahvaltı gibi beslendim. yine de mahvoldum. su bile içince reflü iyice azıyor. yetersiz su içebiliyorum bu sebeple. doktoruma ilaç sormak zorundayım sanırım gaviscon vs gibi hangisi uygun ise
Kesinlikle bende de su içsem geri geliyor resmen her şey baharatsız tuzsuz bir şeyler tercih edicem bir süre yoğunlaşırsa bakarım

Ayy icimi rahatlattın bugun benimde kayboldu gibi ne bir sey istiyor canim ne de midem bulanıyor korktum yarin randevum var benimde bi görsem Rabbimin izniyle 🤲🤲🤲🤲😍😍😍
Günlük farklar zaten normal karşılanıyor korkmayin 🙏 benim endişem uzun süre belirtilerin kesilmesiydi buna rağmen güzel sonuçlar aldım çok şükür endişe etmeyin sizde 🥰

İçimi çok rahatlattın bende bugün iyi haberler veririm inşallah

Kızlar kuyruk sokumum ağrıyor sizde kuyruk sokumu ağrısı var mı
Ben zaten senelerdir var bu sıkıntım şimdide başladı bi kaç gündür sanırım yatmaktan oldu şuan bebekle hiç bi alakası yokken büyüyüp ağırlaşınca son aylarda falan halim nasıl olacak çok merak ediyorum 😀

Gaviscon veriyor doktor ben de sorarak aldım. Gerekirse kullancağım diye akşam yemeğini çok geçe bırakmamak lazım muhtemelen

Kesinlikle bende de su içsem geri geliyor resmen her şey baharatsız tuzsuz bir şeyler tercih edicem bir süre yoğunlaşırsa bakarım
doktoruma sordum prilam verdi bana da. gece içebilirmişim 2 adet

Hanımlar günaydın hepinize :)
Mesajların hepsini okuyamıyorum ama genel olarak herkeste çeşit çeşit sorunlar var galiba. Bendeki de mide yanması, reflü de olabilir tam bilmiyorum. Özellikle akşam yemeğimden sonra ne yersem yiyeyim bulantıyla karışık bi yanma oluyo yemek borusunda. Yemek seçebilmek eziyet oldu hem faydalı bir seyler yiyeyim diyorum ama mesela salata falan yediğimde limonu domatesi ayrı dokunuyor. Düz makarna yesem çook mantıklı değil safi karbonhidrat. Siz genel olarak nasıl besleniyorsunuz. Bu arada kahvaltımda ve öğlen yediğim zyağlı baklagillerde domates salça vs olsa bile sorun olmuyor her şey aksam baslıyor:KK43:

Diyetisyenin bana önerisi; tabağın 1/4 ü karbonhidrat, 1/4 ü protein yarısı da çiğ ya da pişmiş sebze. Makarna tercih edilecekse de az pişmiş olması. Lapaya doğru gittikçe kan şekerini hızlı yükseltiyormuş..

Akşam ben genelde sandviç tercih ediyorum.. pratik oluyor.. orada da beyaz ekmek yememeye dikkat ediyorum.

Kızlar benim geçen hafta verdiğim kan iptal olmuş hastane makinesi bozulunca bugün bi daha verdim inşallah yarın çıkar pazartesi de randevum var son adet tarihinden bakınca 6+5 te gitmiş olacağım doktora

Ah canım kendim gitmiş gibi sevindim senin adına. Benim bulantı bu sabah geri döndü🤲 bulantıya sevineceğimi hiç düşünmezdim 🤩

X