2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım sakin ol bakalım bak grupta herkesin kanama lekelenme öyküsü var. Geçmişte çok kötü bir tecrüben var evet ama aynı şeyleri yaşama ihtimalin çok çok düşük. Ve bu sefer daha farkındasın, takip ediyorsun temkinlisin. Stresin de bebişine zararı var, her şey güzel oalcak. Lütfen böyle şeyler düşünme ve bu güzel günlerin tadını çıkar. Bebişin seninle ve gayet sağlıklı, tek istediği sakin atan bir anne kalbi sesi ❤️
Bazı şeyler o günlere döndürüyor ister istemez. Bir de kanama olursa erken doğum riski artıyor diyorlar. Ben erken doğurup tekrar küveze bırakmaktan çok korkuyorum. Sezaryenli falan dinlemem kapısında yatarım yoğun bakımın.

Merhabalar şu an 7 haftalık hamileyim ve ilk defa koyu kahverengi renkte bi akıntım oldu . Biraz böyle pıhtı gibiydi çok tedirginim normal mi yaşayan var mı

Ben de hayret ettim igne batti ilerlemiyor hafif kanadi da.
4 kez denedim karnimda 4 delik olustu hic canim acimadi ama itiyorum itiyorum ilerlemiyor igne.
Eczaneden insülin iğnesi alıp onun içeriğini diğerine boşaltıp yapabilirsiniz. Kaçlık kullanıyorsunuz ben hemşireyim bu arada çok geçmiş olsun. Bir de onlar tek seferlik basılıyor bastıktan sonra da ucu kapanır tekrar kullanılmaz. İlk basarken karnınız tutun bir kere de basın.

İğneden korkmayın kızlar. Göbek deliğinden 2 3 parmak kalınlıklıkta sağ ve ya sol tarafa iğneyi dik bir açıyla tutup basın.

Grupta herkes bulantım kusmam falan var yazmış bende tedirgin oldum baştan beri hiç bir belirtim yok sağ kalça biraz ağrıyor bebek de o tarafta biraz korkuyorum ya

Bazı şeyler o günlere döndürüyor ister istemez. Bir de kanama olursa erken doğum riski artıyor diyorlar. Ben erken doğurup tekrar küveze bırakmaktan çok korkuyorum. Sezaryenli falan dinlemem kapısında yatarım yoğun bakımın.
İnşallah öyle bir şey olmayacak, sürekli dua edeceğim senin için ❤️ ismini söylersen ismen de ederim

Grupta herkes bulantım kusmam falan var yazmış bende tedirgin oldum baştan beri hiç bir belirtim yok sağ kalça biraz ağrıyor bebek de o tarafta biraz korkuyorum ya
Belirtiniz olmak ne güzel sans gerçekten. Her şey yolundadır bence herkes sürünerek getirecek diye bir şry yok♥️ masallah size .

Bugün söylemesi ayıp kabız olmuştum :KK43: tuvaletteyken baya koyu bezelyeden az küçük akıntı geldi. Rengi kahve vişne çürüğü gibiydi. Akıntı içindeydi. Sonra yine kirli sarı leke geldi. Şimdi kesildi. Siz diyince ben de korktum bu hafta hep kontrol günüm benim. yarına da hemen gittiğim klinliğe randevu aldım :KK43: 9 unda devlet hastanesi randevum var. 10unda da doğumu planladığım perinatolog randevum var. Gerildim. Kızımda 12. haftadan 16. haftaya kadar yatmıştım :KK43: Baya su gibi kanamam olmuştu. Bir de olduğunda gece evde tektim. Ama sebebi bulunamadı. Plesantada ya da kesede kanama alanı yoktu. Aklıma o günler geldi. Anksiyetem çok kötü oldu. Bugün ağladım da baya. Niye ben mutlu olamıyorum. Niye hep bebeğimi kaybetme korkusuyla yaşıyorum Allahım sana sığındım senden başka isteyecek kimsem yok diye.
Ben en erken pazartesiye randevu bulabildim kendi doktoruma çok dolu arada alamayiz dediler. Sendeki korkular bende de var canim gidip görmek rahatlamak istiyorum.
Ilk gebelikte devlet ve ozel birlikte takip ediyordu bu defa tek doktorla ilerliyorum.
Ben de hep korku yasiyorum surekli dua ediyorum.
2 gün aglama krizim tutmustu benim de bir sey olacak diye.
Simdi de hic belirti yok diye korkuyorum.
Seni cok iyi anliyorum bizimle kalsin bebeklerimiz insallah canim ❤

Eczaneden insülin iğnesi alıp onun içeriğini diğerine boşaltıp yapabilirsiniz. Kaçlık kullanıyorsunuz ben hemşireyim bu arada çok geçmiş olsun. Bir de onlar tek seferlik basılıyor bastıktan sonra da ucu kapanır tekrar kullanılmaz. İlk basarken karnınız tutun bir kere de basın.
Oksapar 4000 lik.
Igne karnima girmiyor girse basicam da korkumdan ittiremiyorum galiba 😬
Cok sukur şansimdan misafir geldi o biliyormus ona yaptirdim.

Anlıyorum canım seni ben de ilk çocuğumu kaybettim. İkinci baya adet gibi kanamalı geçti. Erken doğum 10 gün kaldı küvezde. 3. De sıkıntısız oldu. küveze alırlarsa göremem diye sezeryanı spinal istedim. Şimdi 4. Hamileliğim. Bunda da şükür kanama fln olmadı. Bünye hamileliğe doğuma alışıyor bence. Şimdi inşaallah herşey yolunda gidecek zamanında bir doğumun olacak. Evham yapma aklını boşaltmaya çalış. Bir şeylerle meşgul ol. Dua oku zikir çek dilin oyalanırsa kalbin de oyalanır.

Anlıyorum canım seni ben de ilk çocuğumu kaybettim. İkinci baya adet gibi kanamalı geçti. Erken doğum 10 gün kaldı küvezde. 3. De sıkıntısız oldu. küveze alırlarsa göremem diye sezeryanı spinal istedim. Şimdi 4. Hamileliğim. Bunda da şükür kanama fln olmadı. Bünye hamileliğe doğuma alışıyor bence. Şimdi inşaallah herşey yolunda gidecek zamanında bir doğumun olacak. Evham yapma aklını boşaltmaya çalış. Bir şeylerle meşgul ol. Dua oku zikir çek dilin oyalanırsa kalbin de oyalanır.
Benim kızım 1 yıl yoğun bakımda yaşadı. Hastanenin yoğun bakımında mama kaçırdılar ciğerine bitkisel hayata girdi. Erken doğar da yoğun bakıma bırakırım diye çok korkuyorum bırakamam yani. Yapamam. Dua ediyorum kafamı dağıtıyorum. Çalışmaya çalışıyorum. Allahım yardımcımız olsun

Ben en erken pazartesiye randevu bulabildim kendi doktoruma çok dolu arada alamayiz dediler. Sendeki korkular bende de var canim gidip görmek rahatlamak istiyorum.
Ilk gebelikte devlet ve ozel birlikte takip ediyordu bu defa tek doktorla ilerliyorum.
Ben de hep korku yasiyorum surekli dua ediyorum.
2 gün aglama krizim tutmustu benim de bir sey olacak diye.
Simdi de hic belirti yok diye korkuyorum.
Seni cok iyi anliyorum bizimle kalsin bebeklerimiz insallah canim ❤
Ben görsem de geçmiyor. Kızımda kanama alanı yoktu. Bebekte bir sorun yok dediler hep. Kaç doktora gittim. Rahim damarın çatlamıştır dediler. İkizdir biri rahim dışıdır dediler. Hiç kesin sebep söylemediler ama korku ile geçti hamileliğim şimdi öyle yaşamak istemiyorum. Umarım herşey yoluna girer.

Sen de kontrole gittiğinde plesantanın konumuna baktır bakalım ben de baktıracağım. Hiç sorun yaşamadan sağlıkla vaktinde doğursak en büyük duam. Allah yardımcımız olsun vesveseler den bizi uzak tutsun. Yüreğimize inşirah ferahlığı versin

16 haftalık mı bayağı büyümüş canım ya. Öncesinde kanamanın olmus muydu. Minnoş kızını Allah bağışlasın
Bir hafta öncesinde adet kanamasından daha yoğun kanamam olmuştu ama kanama noktası bebeğin kesesinin alt tarafındaydı sorun ondan kaynaklı değildi. Benimki biraz doktor hatası oldu ondan kaybettim canım. Saolasın rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏 oğlumun doğacağı tarihte kızıma hamile olduğumu öğrenmiştim onun acısını kızımla kapattım Allah’a şükür 🙏

Bir hafta öncesinde adet kanamasından daha yoğun kanamam olmuştu ama kanama noktası bebeğin kesesinin alt tarafındaydı sorun ondan kaynaklı değildi. Benimki biraz doktor hatası oldu ondan kaybettim canım. Saolasın rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın 🙏 oğlumun doğacağı tarihte kızıma hamile olduğumu öğrenmiştim onun acısını kızımla kapattım Allah’a şükür 🙏
Allah bağışlasın kızını sağlıkla büyüsün ♥️♥️♥️♥️♥️

X