2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Merhaba kizlar. Ben de allah izin verirse aralik annesiyim. Tahmini tarih 8 aralik görünüyor. 2.bebegim olcak inşallah. 2. Olmasinin verdigi rahatlikla ilk doktor kontrolüme yarin gidecem :)
Hayirli olsun 🌼
Bende sizinle aynı şeyleri hissediyorum ya bikac şeyden tiksinme hariç hiç belirtim kalmadı sanki endişeleniyorum ve doktor üç hafta sonra gel dedi o zamana kadar dayanamayıp başka doktora giderim sanırım
Benim de hiç belirti yok söyleye söyleye beni de panik ettirdiniz 🤔

Canim bende de IBS ve laktoz sorunum var.
Içim rahat tüketiyorum ben.
Laktozsuz olanlar bagirsaklarimi rahatsiz etmiyor. Sen de dene istersen.
İbs icin pek secenek yok ne yapsan da o kabiz ya da ishal mutlaka bela oluyor başina.
Şeker sorunun yoksa kabizlik icin kayisi hoşafi , nar suyu iyi geliyor.
Kabizligi cozersen gaz sorunun da azalir.
Sağ ol canım benim hoşaf deneyeyim bari bıktım bi kere rahat tuvaletimi yapamıyorum senelerdir

Kızlar az önce otururken bebeğin olduğu bölgeye öyle acı verici kramplar girdi ki evde bağırdım acıdan iki büklüm oldum sanki karnımı yırtıcı bi acıydı felaketti hem acıdan hem korkudan ağlamaya başladım. Böyle bi şey yaşayan var mı neden olmuştur acaba

Sağ ol canım benim hoşaf deneyeyim bari bıktım bi kere rahat tuvaletimi yapamıyorum senelerdir
Nar suyu da iyi geliyor canim iki bardak yetiyor.
Vişne suyu, karpuz da faydali.
Doktoruna kabizligi söyledin mi bende de olmustu ben sekerden dolayi yiyeceklerle çözemedim doktora yazdim ilac önerdi bana bir defa içtim yetti.

Kendinizi dinlemeyi bırakın kızlar boşverin konuyu değişelim hadi :))))) Çin takvimine baktınız mı ? İçinizden geçenle Çin takvimi aynı mı bakalım :) hislerimiz doğru mu çıkacak :) ben başlayayım erkek hissediyorum Çin takvimi de erkek diyor 😉
Bende baktım kız çıktı 🥰 hayırlısı olsun.

Kızlar az önce otururken bebeğin olduğu bölgeye öyle acı verici kramplar girdi ki evde bağırdım acıdan iki büklüm oldum sanki karnımı yırtıcı bi acıydı felaketti hem acıdan hem korkudan ağlamaya başladım. Böyle bi şey yaşayan var mı neden olmuştur acaba
Bebek değil bence gazdır canım merak etme gaz sancısı böyle iki büklüm yapar 🤔😑😑

Hayır hayır panik yok 2 gun once sol ayagim kasiliyordu simdi hic bir sey yok gaz dışında tabi 😂 gazman oldum resmen ya sütü çok severdim simdi cekiniyorum icmeye
Laktozsuz süt icin gaz yapmiyor 😬
Ilk gebeligimde ölüyordum ben gazdan laktozsuz içmeye baslayinca duzeldi her sey.
Simdi de gaz var ama az.

bende ilk gunden beri mide eksimesi var. Hic kesilmedi. Bide uzerine mide bulantisi olunca canim hic birsey yemek istemiyor. Durmadan ogurup, kusuyorum. Sadece sabah degil, oglen aksam, gece...Resmen 1,5 kilo zayiflamisim.

Daha onceki hamileliklerimde elimden geldigince saglikli bir sekilde besleniyordum. (onlar malesef dustu). Ama nedense bu sefer yemegi gordukce tiksiniyorum, nefret ediyorum.

Hic bir sey de fayda etmiyor, bulantiya ne iyi geliyorsa, diger yandan reflü yapiyor. bu yuzden sastim kaldim, enerjim tamamen tukendi.

Merhaba ben 8 hafta hamileyim. Ankarada yaşıyorum.
Asilama ile hamile kaldık cok sükür.
Şu anda kontrol için bahceci'ye gidiyorum Doğum paketi sunmuyorlar bu yüzden başka bir doktor arıyorum.

doğum paketi yaptınız mı? Hangi doktora gidiyorsunuz ve memnun musunuz?

Birkaç doktora baktım ama çok emin değilim. Hassas bir doktor benim için önemlidir çünkü çok korkuyorum.

Ben Zahide Kücük, Ciğdem güler baktım.
Keciören Medicalpark ve Koru Hastane baktım ama orada bir doktor seçmedim.
aranızda bu doktorlara veya hastanelere gidip bana doktor önerebilecek var mı? ❤️

bende ilk gunden beri mide eksimesi var. Hic kesilmedi. Bide uzerine mide bulantisi olunca canim hic birsey yemek istemiyor. Durmadan ogurup, kusuyorum. Sadece sabah degil, oglen aksam, gece...Resmen 1,5 kilo zayiflamisim.

Daha onceki hamileliklerimde elimden geldigince saglikli bir sekilde besleniyordum. (onlar malesef dustu). Ama nedense bu sefer yemegi gordukce tiksiniyorum, nefret ediyorum.

Hic bir sey de fayda etmiyor, bulantiya ne iyi geliyorsa, diger yandan reflü yapiyor. bu yuzden sastim kaldim, enerjim tamamen tukendi.
Zencefil çayı iyi geliyor diye okumuştum. Denediniz mi

Valla benim de bug0n midem iğrenc kalktım ve onzyd içtim. Yatamayacagım içim ilaca mecbur oldum

X