2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
İlk gün çok sıkıntı oluyor sonra gğnden güne geçiyor. 5 gün sonra acısı hiç kalmamıştı.
Canım siz de Musa beye sünnet ettirmiştiniz değil mi? Kaç günde düştü dikişleri? Bizimki 20 güne yaklaştı belki geçti bile ama hala dikişlerin hemen hepsi duruyor.
Ali de 4.ay atağını yaşıyor. Normalde ilk uykusu 6 saat sürerdi, artık 3,4 saat sonra uyanıyor. Sonrası saat başı ya da 2 saatte bir. Normalde geceleri 1 defa uyanırdı. Ayrıca çılgınca elini emiyor, meme ile savaşıyor. Bugün de parmağını emiyordu cuk cuk. Ananın memesini parmağına değiştin diye trip attım 😅
Oy yerim ben o parmağı 😍nasılsınız canım döndünüz mü maraş a? Yerleşebildiniz mi yeniden?
Mesajları okudukça bi biz mi hala geceleri en geç 3 saatte bir uyanıyoruz diye düşündüm , ben uyusam bile bebiş 2 en en geç 3 saatte bir uyanıyor , zaten sabahları da 6 olmadan uyanıyor 🤦🏻‍♀️
2 saatte 1 uyanan bız varız.

Bizde de hem yeme hem uyku gerilemesi var. Biraz yiyor zor zar, biraz oynuyor biraz uyuyor ama bunlar hep kısa aralıklarla oluyor. Akşam 8 sabah 8 uyuyan çocuk. 8 de yatıyor 10-11 gibi kalkıyor oyun oynuyor. Neyse ki sonra sabaha kadar uyuyor. Mamasından diye mi şüpheleniyorum artık. Bugün kakasını yaptı sanki uzayan mukoza gibi bir şeyler gördüm. Ama neşesinde de bir fark yok. Perşembe kontrolü var o zamana kadar bir kere daha yapar bakalım o nasıl olacak.

Bir de çok söyleniyor bu ara. Oturtuyorsun konuşuyor, yatırıyorsun konuşuyor, gezdiriyorsun konuşuyor. Bir yandan gülüyor eğleniyor ama söylenmesi de hiç bitmiyor. İkisini uyum içinde yapmasına da ayrıca şaşırıyorum 😂
Aslanda ilk uykusuna yatırınca 45 dk sonra sanki gündüz müş gibi uyanıyor. Mama vermezsem uyumuyor. Çoğu zaman saatini doldurmadı diye düşük dozda veriyorum sırf devam etsin diye. İki oda arası gitgeller oluyor evde tamamlıyorum günlük adımımı🤣 bizimki de çeneli, yüzüne bakıyor sen bakarsan hemen tebessüm edip başlıyor konuşmaya🤣
Ara ara oluyor kakalar galiba böyle grupta arada muhakakk başına gelen oluyor.
Geçmiş olsun canım. 27 sinde de güzel haberler alır sevincin ikiye katlanır umarım
Çok teşekkür ederim canım 🤗
Ay o etrafı izleme bizde de fazlasıyla var. Yemek yerken duyduğu her sese mutlaka bakacak. Evi bıraktı dışarıdaki seslere de merak sardı artık. Yemeyi bırakıyor, dinliyor dikkatlice 😂
Ben çareyi ufak ufak öpmelerde buldum. Sevilme ve teması çok seviyor o zaman etrafa bakınmayı kesiyor.

Mesajları okudukça bi biz mi hala geceleri en geç 3 saatte bir uyanıyoruz diye düşündüm , ben uyusam bile bebiş 2 en en geç 3 saatte bir uyanıyor , zaten sabahları da 6 olmadan uyanıyor 🤦🏻‍♀️

Aslanda 2.5-3 saatte bir uyanıyor. Tekrar dalamıyorum bazen uykuya. Uykularım bölük pörçük.
Canım nereden aldın link atabilirmisin
Gerçi geç oldu artık yakında sığamazlar ama yine de bi bakayım bende😍

Canım çok sevindim 😍🤲🏻İnşallahn27 sinde de herşey güzel çıkacak

Bebekler annelerinin her hissettiğini hissediyor bence🤗
Ben eşime kızgın olduğum zaman benim oğlum da eşime gitmek istemiyor kucağına falan 😃
Çok teşekkür ederim canım. Bazen içimden diyorum Aslan oğlum sen işini biliyorsun, ananı üzenleri cezalandırıyorsun🤭
Canım siz de Musa beye sünnet ettirmiştiniz değil mi? Kaç günde düştü dikişleri? Bizimki 20 güne yaklaştı belki geçti bile ama hala dikişlerin hemen hepsi duruyor.

Oy yerim ben o parmağı 😍nasılsınız canım döndünüz mü maraş a? Yerleşebildiniz mi yeniden?

Canım dikişler bizim anca geçti. 2 ay oldu sünnet olalı. zamanla yumuşuyor. Yıkarken pipiyi temizlersen dikişler zamanla eriyip gidiyor.

Evet canım Musa bey yaptı. 14. Günden sonra yavaş yavaş düşmeye başlıyor endişelenme. Hala kayserideyiz biz canım dönmedik henüz

4. Ay atağı sen neymişsin pert oldum resmen pert 🤦🏻‍♀️ 3 gündür geceleri sancısı var gibi uyanıyo ya sallıyorum ya kucağıma alıyorum susuyor , 15 dakika sonra yine aynı , sancısı olsa nasıl geçiyor sancısı yoksa niye öyle içten ağlıyor anlamadım gitti

14 gün mudahale etmediniz ki benimkide gecen 7gün yapmadi zeytinyagiyla uyardim öyle yapti yine yapmiyor probiyotige basladik yine bakalim
Benim de kuzum 14 gün yapmadı. Lavman yapıldıktan sonra hem ona hem bana probiyotik, kızıma ayrıca zeytinyağı başladık. Şimdi 2 veya 3 günde bir yapıyor. Biraz genetik olabiliyor. Herhangi bir problem yoksa. Ki bagırsaklarına bakıldı cerrah ilgilendi şükür bir şükür sıkıntı cıkmadı.

Benim de kuzum 14 gün yapmadı. Lavman yapıldıktan sonra hem ona hem bana probiyotik, kızıma ayrıca zeytinyağı başladık. Şimdi 2 veya 3 günde bir yapıyor. Biraz genetik olabiliyor. Herhangi bir problem yoksa. Ki bagırsaklarına bakıldı cerrah ilgilendi şükür bir şükür sıkıntı cıkmadı.
Bağırsaklara nasıl bakıldı? Prebiyotik olarak ne kullanıyorsun acaba

Arkadaslar uykusundan son günlerde deli gibi aglayarak uyaniyo oglum emzirmedigim surecede sakinlesmiyor sizdede var mi bu durumu yasayan bi sorunumu var acaba atak mi nedir anlamadim

Manyakça bir şey yazayım, az önce bu 4. Ay atağını sevdiğimi fark ettim.Her şeyle kavga eden bebeğim az önce abartmıyorum yarım saat bana bir şeyler anlatıp, verdiğim cevaplara kahkahalarla gülüp kendince sohbet etti.. inanılmaz keyifliydi. Bunu tepkileri uzun zamandır veriyor aslında ama böyle yarım saat kesintisiz anlatmak, gülmek eğlenmek bir ilkti..

Arkadaslar uykusundan son günlerde deli gibi aglayarak uyaniyo oglum emzirmedigim surecede sakinlesmiyor sizdede var mi bu durumu yasayan bi sorunumu var acaba atak mi nedir anlamadim
Ya bende size bunu soracaktım kızlar
Hep ağlayarak uyanıyor bu ara benimki de
Senin takvimin görünmüyor canım kaç günlük bebeğin bence kesin ataktan 4.ay atağından
Manyakça bir şey yazayım, az önce bu 4. Ay atağını sevdiğimi fark ettim.Her şeyle kavga eden bebeğim az önce abartmıyorum yarım saat bana bir şeyler anlatıp, verdiğim cevaplara kahkahalarla gülüp kendince sohbet etti.. inanılmaz keyifliydi. Bunu tepkileri uzun zamandır veriyor aslında ama böyle yarım saat kesintisiz anlatmak, gülmek eğlenmek bir ilkti..
Yaa harika İyi yönleri de olsun yaa bu dönemin 🤗😍 yoksa hunileri takarız🙈

Bizde de durum aynı canım bi yeri ağrıyormuş ya da gaz sıkışması yaşıyo gibi başlıyor ağlamaya susmak da bilmiyor emmeden ,ataktan heralde

Kızlar bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum sizlere de . Almıştım ama fırsat bulup başlayamamıştım, dün akşam başladım ve şuanki okuduğum yere kadar inanılmaz hoşuma gitti, uyku eğitimlerinin aslında yanlış olduğunu savunuyor sanırım biraz , okudukça şekillenecek bakalım sizlere de bilgi veririm, başka okuyan varmı bu kitabı?

Eklentiler

• 1B662278-FE98-48FF-9547-E665FB2579F6.jpeg
    1B662278-FE98-48FF-9547-E665FB2579F6.jpeg
    85,4 KB · Görüntüleme: 28

Harika bir şey bu. Aslan 2.5 aylıkdan beri muhabbet ediyor bizimle, çığlıklar, agular, ben çok konuşkanım bana benzedi sanırım 🤣
Bizde de durum aynı canım bi yeri ağrıyormuş ya da gaz sıkışması yaşıyo gibi başlıyor ağlamaya susmak da bilmiyor emmeden ,ataktan heralde
Uykudan ağlayarak uyanıyor, dalmakta zorlanıyor, sürekli mızıldıyor. Kucak istiyor ağlıyor, alıyorum 5 dakika sonra yine ağlıyor. Mama saatini beklemek zor oluyor bu yüzden. Kendi kendine ya da mama yerken sızıyor🤣 az önce silikon meme ucunu takıp verdim içine tükürük üfledi ne güldüm ben gülünce kızdı 🤣 sağ memede bir iki damla süt var hala.

Selam kızlar, ek gıdaya geçenler olduğunu gördüm neye göre geçiliyor acaba , benim doktor kontrolüne daha var şu an 4 buçuk aylık oldu kızım, yavaştan geçmek istiyorum,kavanoz mamalarla başlama fikri güzel geldi ama hangi marka olmalı diye düşünüyorum

Ya bende size bunu soracaktım kızlar
Hep ağlayarak uyanıyor bu ara benimki de
Senin takvimin görünmüyor canım kaç günlük bebeğin bence kesin ataktan 4.ay atağından

Yaa harika İyi yönleri de olsun yaa bu dönemin 🤗😍 yoksa hunileri takarız🙈
4.ay 11günluk oglum büyudukce kolaylasir belki biseyler diyordum ama yok😆

Eveet bende tekrar idrsr yolu enfeksiyonumu var acaba yada artik sab simpleksi biraktim gazini cikariyor diye ondan mi acaba diyorum insan surekli bir neden ariyor

Selam kızlar, ek gıdaya geçenler olduğunu gördüm neye göre geçiliyor acaba , benim doktor kontrolüne daha var şu an 4 buçuk aylık oldu kızım, yavaştan geçmek istiyorum,kavanoz mamalarla başlama fikri güzel geldi ama hangi marka olmalı diye düşünüyorum
Bizim 4.ay kontrolumuzde 5.ayda yogurt ve meyve suyuyla baslamimizi söyledi doktor sonrada patates ve havuctan sebze corbasi yapip denettir dedi

Harika bir şey bu. Aslan 2.5 aylıkdan beri muhabbet ediyor bizimle, çığlıklar, agular, ben çok konuşkanım bana benzedi sanırım 🤣

Uykudan ağlayarak uyanıyor, dalmakta zorlanıyor, sürekli mızıldıyor. Kucak istiyor ağlıyor, alıyorum 5 dakika sonra yine ağlıyor. Mama saatini beklemek zor oluyor bu yüzden. Kendi kendine ya da mama yerken sızıyor🤣 az önce silikon meme ucunu takıp verdim içine tükürük üfledi ne güldüm ben gülünce kızdı 🤣 sağ memede bir iki damla süt var hala.
Ben eskiden gaz olacak diye 1bucuk 2saatten önce emzirmek istemiyordum artik öyle biseyde kalmadi dün aksam 15 dk da 2 kere emzirdim yeterki sakinlessin diye 😆

X