2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bugün vajinal ultrasonla bakıldı simdi biraz koyu renkli akıntı geldi 😑niye böyle oldu acaba yq
Benimde ilk muayene sonrasi 5+5 ken biraz akintim geldiydi pembe kirmizi. Muayeneden olabilir demisti ( rahim agzi yaram vardi benim sanirim hizli girince degip kanadi ) sonra kesildi bidaha kanamadi, ikinciye kalp atislarinda kanamadi

acikcasi ilac kullanmak istemiyorum, cok da guvenmiyorum. daha once bir kac dusuk yasadim o yuzden korkuyorum
Ben de cok düşük yaşadım ama kızımda kullanmıştım. Konform yükselmişti. Tabiki karqr senin nasıl rahat hissdrdiyorsan

Merhaba hanımlar benim muayanem bugün inşallah. Önceki görüşmede dr keseyi görüp rahmin içinde tutunmuş demişti. Aradan geçen sürede hiçbir sorun yaşamadım ne kanama ne lekelenme. Sürecim ilerliyor düzgün bir sekilde hatta dr ayakta çalıştığım için her ihtimale karşı progestan verdi bir tane içiyorum günde. Ama gelin görün ki ben bi tedirgin bi endişeliyim. Aklımdan sürekli olumsuz şeyler geçiyor. Bir sıkıntı yoktur değil mi içimi rahatlatmanıza ihtiyacm var :)

Merhaba hanımlar benim muayanem bugün inşallah. Önceki görüşmede dr keseyi görüp rahmin içinde tutunmuş demişti. Aradan geçen sürede hiçbir sorun yaşamadım ne kanama ne lekelenme. Sürecim ilerliyor düzgün bir sekilde hatta dr ayakta çalıştığım için her ihtimale karşı progestan verdi bir tane içiyorum günde. Ama gelin görün ki ben bi tedirgin bi endişeliyim. Aklımdan sürekli olumsuz şeyler geçiyor. Bir sıkıntı yoktur değil mi içimi rahatlatmanıza ihtiyacm var :)
Allah’ın izni ile hiç birşey yoktur 🤲🏻 Pıt pıt miniğin kalp atışını bile duyarsınız inşallah bugün

kizlar bu bulantı beni öldürüyor. hic kesilmiyor butun gun devam ediyor. herseyi denedim, ekmek, kraker, yoğurt. ama hic birsey fayda etmiyor. bu sekilde calisamiyorum da lütfen bana yardim edin, ne yardimci olur 😩 😭
Bende aynı durumdayım çok kötüyüm ilaç da fayda etmedi 😔

Keseyi gördük ama yolk sac görülmedi,görülmesi gerekirmiş 6+’da. Bir tek ihtimal kese yukarıdaymış o yüzden net görülemeyebilirmiş. Haftaya belli olacak

Merhabalar merak ettiğim bir husus var. Doğum paketine devletin bir katkısı oluyor mu bilginiz var mı? Mesela tamamlayıcı sağlık sigortasında belli bir kısmı geri ödüyor vergi muafiyeti kapsamında. Ama doğum paketinde oluyor mu hiç bir bilgiye ulaşamıyorum.

kizlar bu bulantı beni öldürüyor. hic kesilmiyor butun gun devam ediyor. herseyi denedim, ekmek, kraker, yoğurt. ama hic birsey fayda etmiyor. bu sekilde calisamiyorum da lütfen bana yardim edin, ne yardimci olur 😩 😭
Bende de bunların hiç biri işe yaramadı hatta yoğurt sözde geçirecekken kusturdu. Limonlu ılık su ya da soğuk salatalık deneyin. Tam geçirmese de ikisi de rahatlatıyor

Şeffaf akıntı normal zaten canım krem sarı da çok sıkıntı olmayabilir ama belirgin sarı akıntı enfeksiyon habercisi oluyor biraz takip etmek lazım akıntılarımızı. Bende de sarı oldu bir iki kez yakın zamanda soracağım doktora yarın randevum var
Her gün ıslaklık var normal mi
kızlar çatlak önleyici krem yada yağ kullanmaya başladınız mı? yavaş yavaş başlamak gerekiyor. Ben daha önce Lierac kullanmıştım hiç çatlağım yok. Ama bu kez bio-oil kullanmayı düşünüyorum.
Çatlaklarla ilgili şey derler annenizde çatlak varsa ne yaparsanız yapın sizin de olacak çatlağınız diye. Benim annemin karnı maşallah karayolları haritası gibi :) Ama bende sıfır çatlak var.
Ben iki çocuğumda da kullandım hem de sabah akşam sürdüm. Duşta vücut kremi sürdüm. Annem teyzem harita gibi. kilo alıp vermekten önceden çatlağın da vardı. Ama hamilelikte olmadı. Doğumdan sonra sürmedim verirken de çatlıyormuşsun yanlarımda bir iki var

X