2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
tecrübeyle sabittir ki her doktor her konuda başka bişey söylüyor valla bu süreçte çok yaşayacağız bunu :)) bence de hepsi aynıdır folik asit folik asittir :)
Yani hepimize başka vitaminler takviyeler verilecek ilerleyen haftalarda çok da takılmamak gerekiyor o yüzden

Artık testlere sonuç yazmıyorlarmış. Erken yaptırıp gebeliği sonlandırıyorlar diye Türkiye'de yazılmıyormuş. Ama doktorun isterse ona söylüyorlarmış.
Doktora söyleme seçenekleri varsa çok iyi madem ona söylesinler ona da bir zarfın içine yazmasını rica edeceğim umarım dalıp çat diye söylemez ne zamandır partiye özeniyorum

Hay Allah sizden razı olsun ya ne güzel konuştunuz Çok haklısınız fazla panik yaptım, dua edip beklemekten başka yapacak bişey yok. Çok sağolun

Evet sanırım dediğiniz gibi devamlı ve çok şiddetli olunca sıkıntı çıkıyormuş. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Allahım her birimizin yavrusunu bizlere bağışlasın

Bende de batmalar oluyor.? Ama gebelik belirtilerinin hepsini yaşıyorum.?
Dedigim gibi boyle sert igne veya bicak gibi olmadigi surece sorun yok.

Bide yukarida arkadasin da dedigi gibi, anca kese olusmaya baslayinca doktor gorebiliyor. Hcg yukselip kese olusumu baslayinca doktora baktir. Direk anlar zaten. Ama stress yapma normal de olabilir. Gaz olabilir, rahmin buyumesi olabilir

Devlet yapıyor mu bilmiyorum keşke yapsa ama forumda 4000 kusura 3.300 e falan yaptıranları okudum biraz pahalı
Bişey sorucam bu testi yaptırdık farzedelimki bişey çıktı neler yapılabiliyor mesela anne karnındayken ? Biseyler tamamen yok edilebiliyor mu yoksa sadece genetik rahatsızlığın var olup olmadigini mi öğreniyoruz ? Bilmediğim bı konu dikkatimi çekti o yüzden soruyorum bilgi almak amaçlı

Genetik hastalıklarının hiçbirinin maalesef tedavisi yok. Sadece biliyorsun...
Bazı durumlarda ciddi genetik rahatsızlıklar tespit edilebiliyor. Doğunca yaşama ihtimali olmayan hastalıklar... Annenin hayatını riske atacak hastalıklar...
Ama fetal DNA çok kısıtlı bi test. Tabi anne karnında yapılacak başka daha kapsamlı test yok. Doğduktan sonra yapılan genetik testler var. Ayrıntılı ultrason daha amaca uygun bir hizmet aslında.

Bişey çıksa gebeliği mi sonlandırıyorlar o bebeğinde yaşama hakkı yokmu Mantığım almadı bu testi sağlam gebelik süreci geçirip doğumdan sonrada kusurlar oluşabiliyor ya da doğum esnasında o zaman napiyorlar

Şimdi şöyle bir şey var. Benim yaş yüzünden her türlü riskli çıkacak. En azından bilirim ki ben taramalarda çıkan risk oranı benim için ne kadar geçerli. Bu tür durumlarda avantajlı oluyor

Yok sonlandırılmıyor. Yani o seçenek annede. Ama bazı durumlarda bebeğin yaşama şansı hiç olmuyor. Ya da bebek tamamen bitkisel hayatta yaşayacak oluyor. O durumda sana anlatıyorlar. Yine doğsun dersen doğuyor. Ayrıca ikinci çocuk için seni genetik taramalı tüp bebeğe yönlendiriyorlar.
Daha önce benim kızım bitkisel hayata girince (4 gün sağlıklıydı bu arada) biz hemen genetik testlere koştuk. Bir sebep bulalım diye. Türkiye'de 3 Almanya da 1 test yapıldı. Hiçbirinde tanı alamadık. Genetik mutasyon bulunmadı yani.

Şimdi desen bana bulunsaydı ve karnındakinde de çıksaydı napardın diye. Annelik bazen çocuğunun acı çekmemesi için ondan vazgeçmek... çünkü yaşadıkları çok ağır şeyler. Çok büyük. Ve çoğu Max 5 yaşına kadar yaşıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…