2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Amin insallah! Ben iki dusuk gecirdim zaten O korku Beni yeniden mahvediyor.

O yuzden emin olmak icin, icini rahatlatmak icin git baktir. Veya 1-2 gun bekle gecmez ise git. Bende ilk gorunmemisti, ama kendiliginden dusmustu.

Bide igne veya bicak gibi durmadan batmasi gerek, eger oyle degilse icini rahat tut.
Rabbim bu yavrunuzu size bağışlasın sağlıcakla doğsun inşallah 🤲Aslında batıyor geçiyor daha sonra tekrar batıyor.

ben henüz doktora gitmedim ama kadın doğum doktoru olan kuzenim sadece folik asit kullanmamı söyledi. Folik asit olarak da folidoce'u önerdi. İçinde az miktarda B12 de var. İlk gebeliğimde de sadece folik asit kullanmıştım bu aylarda. Mulivitamine sonradan geçtik diye hatırlıyorum ama hangi ay geçtiğimize bakmam lazım.
Bende folicode kullanıyorum doktorum en iyisi bu dedi 3 aydan sonra multivitamine başlayacağım

Kızlar cevap verir misiniz nolur çok endişeliyim 😢
Sol Kasık batması normal mi. Dayanamayacağım kadar değil ama rahatsız ediyor. Yaşayan, başına gelen var mı bu haftalarda
ben de aynı. cuma günü yazmıştım hatta. tek belirtim kasık batması ağrısı. gün içinde çok defa oluyor ama dayanılmayacak şiddette bir ağrı değil.

Canım keseyi gördüm mü bilmiyorum. Ama 1/2 gün bekle en azından 4+5 falan olursan kese görünür. Panik yapma. Ben ilk hamileliği öğrendiğimde yürüyemeyecek kadar bacağıma vuran kasık ağrısı yaşadım.
Yok keseyi görmedik cuma günü çağırmıştı doktor. İnşallah normaldir, içimi rahatlattınız Allah razı olsun 🤲🌼

ben de aynı. cuma günü yazmıştım hatta. tek belirtim kasık batması ağrısı. gün içinde çok defa oluyor ama dayanılmayacak şiddette bir ağrı değil.
Bende de öyle. Tek belirti bu başka hiç bişey yok. İnşallah sağlıcakla kucağımıza almak nasip olur 🤲
Sizin devam ediyor mu hala

ah aynı durum bende de var. Kızımda öğrendiğim andan itibaren 12.haftaya kadar çok yoğun bulantı yaşamıştım. Bunda daha yeni başladı sayılır bir gün iyi bir gün kötü idare ediyoruz:) İnşallah ilerlemez böyle böyle atlatırız süreci
İnşallah en azından bir gün iyi olmak bile yetiyor insana mecbur katlanicaz 😊

Selam Kızlar, betahcg sonucun geldi. Bugün sata göre 4+2 geçen perşembe 3+5 iken betahcg 131 çıkmıştı. Şimdi 4 gün sonra 4+2 iken 618 çıktı. Haftasına göre nasıl artışı nasıl sizce? Benimle aynı zaman olup baktıran var mı değerine. Bir önceki hamileliğimde bundna bir gün sonra 3000 şerde çıkmış. O yüzden bir endişe ettim şimdi.
Herkesin farklı olur canım dollenme zamanı bir olmaz başkasıyla kıyaslama değerlerini en doğrusunu doktorun bilir 😊

Yok keseyi görmedik cuma günü çağırmıştı doktor. İnşallah normaldir, içimi rahatlattınız Allah razı olsun 🤲🌼
Şöyle düşün şimdi acile gitsen bile birşey yapamayacaklar. Çünkü keseyi görmek için çok erken seni eve yollayacaklar sen daha çok strese gireceksin. Her türlü keseyi görme vaktine kadar beklemek zorundayız. Böyle hamileliği kendine zehir etme olur mu ? Herşey olacağına varacak zaten ha erken ha geç ♥️ şimdi sakinleş. Belki de gazdır. Valla bak ben hamileliklerimde gazdan çok çektim 🥲 kasık ağrısı bel ağrısı bacak ağrısı ooo.
Bekleyeceğiz herşeyin vaktini zamanını.♥️ Dert edip üzme kendini.

Kızlar merhaba, yeni katıldım aranıza. Birşey sormak istiyorum. Geçen salı günü hamile olduğumu öğrendim 2 gün arayla beta hcg değerlerim 62 - 115 - 315 olarak ilerledi. Program hesaplarına göre bugün 4 +1.
Bugün de test yaptırdım ama sonucu çıkmadı daha. İlk hamileliğim. 3- 4 gündür karın ve kasık ağrım vardı. Sabahtan beri de sol kasığım da ve karnımda batmalar oluyor, çok endişelendiriyor bu durum beni. Sizce normal mi yaşayan var mı acaba
Kasık ağrısı çok normal canım benim de ilk zamanlar sağ taraf da oluyordu ağrı bazen de adet olacakmış gibi bir ağrım oluyordu sonra geçiyor şimdi ara ara oluyor değerlerin de gayet güzel artmış ben 4+0 da 55 le öğrenmiştim hamile olduğumu🥰
ben henüz doktora gitmedim ama kadın doğum doktoru olan kuzenim sadece folik asit kullanmamı söyledi. Folik asit olarak da folidoce'u önerdi. İçinde az miktarda B12 de var. İlk gebeliğimde de sadece folik asit kullanmıştım bu aylarda. Mulivitamine sonradan geçtik diye hatırlıyorum ama hangi ay geçtiğimize bakmam lazım.
Ben de folidays diye bir folikasit kullanıyorum içinde b12 b6 d iyot da var değiştirsem mi diye düşünüyorum doktora sordum hepsi aynı hiç fark etmez dedi ama kafalar karışık başka bir şey kullanmıyorum zaten
Normal canım, bıçak sağlanması gibi keskin ağrılar değilse sorun yok.

Sen de geç yumurtlama gel sarılalım 😁

Önemli olan hangi tarihte kaç olduğu değil, 2 günde bir düzenli artması. Öyle hesaplar yapıp canını sıkma
ben yumurtladığıma şükrediyorum hiç umudum yoktu🤣 yumurtlama akıntısı bekleye bekleye bat günü geldi😅 55 ile öğrendim bir ara yumurtlamışım döllenmiş ama hiç haberim yok🤣🤣

Canım sanırım ağrının, krampın sürekliliğinden endişe ediyorlar yoksa geri kalanını normal karşılıyorlar. Herkesin ağrı eşiği farklı. Bende de tek belirti kramplar. Alttan çimdik yemiş gibi zıplattığı bile oldu.

Kızlar ben de multivitamin kullanıyordum kadın doğum doktorum bırak falan dedi. Magnezyum kullanıyordum onu da bıraktım. Şu an sadece folik asit kullanıyorum. Siz napııyorsunuz sizin doktorlarınız önerdi mi
Ben Multivitamine devam ediyorum..Gebelikten önce de kullanıyordum doktor içeriğine baktı normalde 12.nci haftadan itibaren veriyoruz dedi ama içinde folik asit var kullanmanda zarar yok dedi bende devam ediyorum

Kasık ağrısı çok normal canım benim de ilk zamanlar sağ taraf da oluyordu ağrı bazen de adet olacakmış gibi bir ağrım oluyordu sonra geçiyor şimdi ara ara oluyor değerlerin de gayet güzel artmış ben 4+0 da 55 le öğrenmiştim hamile olduğumu🥰

Ben de folidays diye bir folikasit kullanıyorum içinde b12 b6 d iyot da var değiştirsem mi diye düşünüyorum doktora sordum hepsi aynı hiç fark etmez dedi ama kafalar karışık başka bir şey kullanmıyorum zaten

ben yumurtladığıma şükrediyorum hiç umudum yoktu🤣 yumurtlama akıntısı bekleye bekleye bat günü geldi😅 55 ile öğrendim bir ara yumurtlamışım döllenmiş ama hiç haberim yok🤣🤣
tecrübeyle sabittir ki her doktor her konuda başka bişey söylüyor valla bu süreçte çok yaşayacağız bunu :)) bence de hepsi aynıdır folik asit folik asittir :)

Kızlar cevap verir misiniz nolur çok endişeliyim 😢
Sol Kasık batması normal mi. Dayanamayacağım kadar değil ama rahatsız ediyor. Yaşayan, başına gelen var mı bu haftalarda
Bebek yerlesiyor rahim buyuyor normal şeyler panik yapmana gerek yok, kanama lekelenme de olabilir. Aşırı derecede olursa doktoruna söyle muhakkak

X