2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Eşin de resti çeksin gelsin artık canım yani sen de dardasın. Şimdi nazlanacak zamanı mı buldu kvden de
Hic boyle huylari yoktu ama gelcek gelcekte resmi isleri hal yoluna koysa az daha babamin yigeninin dugunu de pazartesi yoksa pazar gelcekti ama 1 hafta daha ileri atti bu dugun yuzunden

Keşke çocuğumu alıp odama geçebilsem oğlumun uyanabilmesi ve zayıflamaması için 23 derecede kalması gerekiyor ve klima salonda mecburen orda duruyorum çevremde de derdimi anlatabilecegim kimse yok dediğin gibi ameliyat geçiriyoruz o halde bebegimize bakmaya çalışıyoruz ama herkes bizden anlayış bekliyor çocuğumu alıp kaçasım var
Buraya yaz canım sen o lohusa kafasında insana en sevdiği bile batabiliyor

Nst normal çıkıyor da suyun sürekli azalması moralimi bozdu valla iyice panikledim inşallah bit sey olmaz🙁
Panik yapma canım hastanedesin zaten emin ellerdesin ikizlerin erken geldiğini herkes biliyor doktor sorun görürse de kızlarına erken kavuşursun en azından ☺️

Ya doktordan neden bu kadar korkuyoruz milletçe bilmiyorum 😄 ben de kızacak diye böyle konuları açık açık konuşamıyorum.sinir bozucu bi durum. Ama yavaş yavaş kendimi aşmaya başladım. Sen de sor canim, çekinme :) bebeğin suyuna nst de çıkan sancılarına göre sana gün vermesi daha mantıklı. Seni bu konuda çok iyi anlıyorum

Günaydın canım. Güzel geçsin kontrolün 🌺 buzluğa benim de biseyler yapip atmam gerekiyor da.. fikre ihtiyacım var 😊 yapmazsam ben aç kalırım biliyorum çünkü.

Gözün aydın canım. Allah kolay bir doğum nasip etsin 🥰 bebek kanala girince o kadar yakında mi oluyormuş yaaa😳 şaşırdım baya.
Öyleymiş valla canım ben de çok şaşırdım 🤭

Valla benimki Ağustos sonuna kadar kalmayı düşünüyor bir mucize bekliyorum gitmesi için hala daha bebeğin ayakları üşüyor diyo doktor ayakları soğuk olur ama üşümez dedi diyorum doktorların dediklerine de inanmıyormuş dedim o zaman 10 yıl tıp fakültesini boşa mı okuyorlar klima da biz üşüyorsak bebek de üşürmüş hastanelerde bebek kısımları buzhane gibi diyoruz ama nafile
Ben bebegimi taburcu ederken kiyafet götürmüştüm ne ne giydirm diye hemsireye sordum corap eldiven sapka bi zıbın askılı bi tek tulum giydirdim suan 2 ay olmak üzere 4 gün var ev cok sıcak zıbınla duruyor ama eldiven ve corap giydirmisim

Kızlar selam 🎈

Nst normal bendede.. Bebek 2800 olmuş
Suratını göstermedi.. Poposu sırtı dönük :KK70:
Sanırım artık nazlanıyor...
Suyu azalananlardan biride bem oldum ✋

Bu arada doğum şeklim netleşti... Sezeryan olacam
Bayramın 1. Veya 2. Günü Allah kısmet ederse bende minnoşu kucağıma alacam

Kızlar selam 🎈

Gözün aydın canım başka bir sorun yok dimi su dışında?

Valla dinlememek için direniyorum resmen kendi iki çocuğu yüksek ateşten havale geçirmiş hatta biri çocuk felci geçirip engelli kalmış hala daha bebek üşüyor diyo valla cahille uğraşmak gerçekten çok zor
Benim bebeğim doymuyordu emiyordu 20 dk uyumuyordu sanki hic emzirmemişim gibi ellerini agzina koyuyor ağlıyordu ben mama alalm dedikce yok doktor dememis mama ver diye dedim demedi ama orada ben emzirip bırakınca 45 cc verdik mama diyorlar demekki sütüm yetmiyor en son çocuğu Hastane ye götürdük dedim bir daha beslememe karışmayın bu seferde mamayı yiyor kayın baba ve k.v diyor fazla mama veriyorsun eşim dedi karışmayın o hemsire doktor nasıl yap dediyse onu yapıyor . Hemsire emzir ikisini 15 er dk sonra 45 cc mama ver yerse doymamış uyusada uyandır ver dedi öyle yapıyorum suan 3 ölçeğe çıktı yemesi çünkü 3 kilodan sonra 3 ölcek veriliyormus 5 de de 4 kilo aldikca ölcek artir dedi cok sukur iyi kilo alıyor

Canım ben sulu yemek atmadım birkaç kere denemiştim daha önce hoşuma gitmemişti. Köfte mücver haşlanmış sebze falan koydum. Sulu yemekleri de önceden yapıp yapıp fazlasını kavanoza kapatmıştım sıcakken. Bugün de doğurmazsam kurabiye poğaça falan yapayım diyorum buzluk için
Anladim canim, ben sulu yemek neredeyse hiç atmıyorum, börek ve köfte atmıştım az bişey. Poğaça kurabiye de iyi olur. teşekkür ederim.😊
Yok canım heyecan yada korku olmadı normalde ben de panik atak var ona rağmen olmadı sadece birşeyler yapılıyor biliyorsun ama hissetmiyorsun bebeğimi yanımda temizlediler sonra 5 dk kadar ağzıma yanağını dayadılar sonra giydirmeye götürdüler o arada benim dikişlerim bitti odama gittiğimde bebeğim oradaydı ana hiç panik olacak bir durum yokmuş ben de korkmuştum ama korktuğum gibi olmadı
İçim rahatladı şuan. Teşekkür ederim canim 😊
Neşter onda olck sonucta korkmakta haklyz😅saka bi yana gerilmek istemiyorum. Bazen ne kadar alttan alip soylesem de yanls anlaslyorum. Bi kere dedm ki muayenehane acmyi dsnyormssnz sanrm bni yari yolda birakmzsnz demi szi ozellikle sectim dedim. Ne ortada kalmasi,burası doktor dolu gidersin birine iste falan diye azarlar gbi konstu. Normlde de yengec burcuym alinganim bi de hormonlar mi eklndi neyse cok zoruma gtmsti. Gerilmyelm diye gerekmdkce konsmuyorm. Ama bugun bi soraym bu mevzuyu.. Insallah iyi bi anina denk gelrm beyfendinin..bi de sirf kaprsli olmasn diye kadn dr secmemstm😅amca âlâsini yapyo sagolsun 😊
Yok artık amaa. Sende de iyi sabır varmış 😄😄 bunun hormonlarla ilgisi yokki, adamin dediği lafa bak. Egolu bişey belli.. ya da babacan tatlı sert biri olmaya çalışıyor ama beceremiyor..
bugün de ben gaza getirmiş olmayayim sorma sen, benim yüzümden laf yeme 🙊😊 üzülürüm sonra

Kızlar selam 🎈

Hayırlısı olsun canım sağlıkla kucagına almayı nasip etsin rabbim inşallah 😍

Kızlar selam 🎈

Ay hayırlı olsun günlerimiz aynıydı sanki benimki de 2750 çıktı gün vermedi tabi daha sırtı dönüktü

Kızlar selam 🎈

Gözün aydın canım. Suyun artması için havuç suyu öneriyordu sanki kizlar. Aklinda olsun.. kaçıncı haftandaydin. Senin yazıların kalkmış gözükmüyor kaç haftalık olduğun 🤭
Ya bide şey dicem, hani az hareketli bu çocuk diyorsun ya hep ben de öyle diyorum çoğu zaman.. sebebini buldumm 🤩 Poposu ve sirti dönük olduğu için az hareketli gibi geliyor bence sana da bana da 😄 tekmeleri içe savuruyor 🙈

X