2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar ödeminiz var mı ? Ayaklarım çok fena artık dokununca canım yanıyor morarıyor bazen. Su içiyorum ama en az 4 lt içmem gerekiyor ki biraz rahat etsin. Su alışkanlığımda yok öyle. 1 gün az içeyim maf oluyor..
Arı sokmuş gibi gerilmiş şekilde, parmaklarım zor oynuyor

Son düzenleme:
Beslenmesine ne anlamda karışıyorlar ki mesala ver yada verme anlamında mı

Canım bende düne kadar yoktu. Dün annemler geldi bahçede oturduk bütün gün hiç uzanamadım. Akşam banyoya girdim baktim sol ayağım kocaman şişmiş. Normalde ayaklarım kemiklidir kemik falan gözükmüyor balon gibi bakıp bakıp gülüyorum.
Canımı acıtacak seviyede değil ama var yine de bacaklarımda ve ayaklarımda

1 ay önce başladı bende başlarda çok rahatsız edici şekilde değildi canım ama şimdi dayanılmaz oldular.. seninde ileriki haftalar da bebişlerin dursa muhtemelen böyle olurdu
Doktora söyledim 1 hafta boyunca tansiyonunu takip et demişti tansiyonda da birşey çıkmıyor çok şükür
Su içmekte zorluyor unutuyorum bazen ister istemez
Vallahi artık dayanamıyorum bu hafta sonu doğuma alsın beni yarın söyleyeceğim 30 kilo aldım ya ellerim dışında hiç bir yerimi oynatamıyorum

Benimkileri 10 gün sonra alacak ama tek bebekle 1 ayda yaşayacağım şeyleri ikizde 10 günde falan yaşıyorum her sey o kadar hızlı oluyor ki.
Doktorun hiç bahsetti mi şu haftada aliriz falan diye? Normal mi bekliyor?

Ayy kıyamam ben ona yaaa yavrum hazırlıksız yakalanmış demekki.. ilk günden kiskanmiş bizimki sürekli istiyordu kardeş. İnşallah çok yakında kavuşacak kardeşine Allah hepimize sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi

Benimkileri 10 gün sonra alacak ama tek bebekle 1 ayda yaşayacağım şeyleri ikizde 10 günde falan yaşıyorum her sey o kadar hızlı oluyor ki.
Doktorun hiç bahsetti mi şu haftada aliriz falan diye? Normal mi bekliyor?
Benim 2.ci canım planlı sezeryan olacak ilkide sezeryandı. Ayın 5 i demişti normalde fakat hafta sonu ayın 3 ü çalışıyor doktor o zaman müsaitse o gün isteyeceğim.. evde oğlumda var çünkü normalde kreşe gidiyor o hafta sonu doğum olursa pazartesi eve geçtiğimde en azından kreşte olur diye düşündüm. Bir sonraki hafta sonuna ne kadar hızlı ayaklanırsam onunlada o kadar hızlı ilgilenirim
Allah sana da güç versin vallahi ikiz apayrıdır ağrıları bile eminim

Aynı ben valla nereye uzatacağımı şaşırdım ayaklarımı

3 5 çok da büyük fark olmaz iki günden senin haftanda bence müsaitse alır diye düşünüyorum. Bir haftada dediğin gibi kendini baya baya toparlamış olursun. Yardıma biri gelecek mi anne kv falan?
Sorma daha 28 haftalıkken doktor rahmin 34.haftada olması gereken boya gelmiş dedi kaburga batmalari sırt ağrıları o zaman başlamıştı. Karnım çok büyümedi aslında ama yine de zor oluyor bildiğin ağırlaştım artık. Düşünüyorum şu an içimde 4500 gram sadece bebek var ve hızlı bi şekilde kilo almaya da devam ediyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun

1 lt zor içiorm
Midem suyu almıor
Ödemim yürüyüş yapınca geçior ama onun dışında ayaklarm yanıo

Annemlere direkt hastane cıkışında geçeceğim canım herşeyimizi götürdüm doğumdan sonra giyeceklerim bebeğin eşyaları felan.. Bu son haftada oğlumunkileri alıp geçeceğim kalmaya. onlarda yaşlı benim oğlanda çok aktif vallahi bebekten çok oğlumu düşünüyorum nasıl olacak diye yetişilmiyor çünkü ona. Bayrama denk gelseydi daha kötü olurdu benim için en azından topayacağıma şükrediyorum normalde 12 si diyordu doktor çünkü. 15 temmuz zaten tatil sonra bayram felan.. oğlumla o dikişlerle zor olacaktı. Şimdi doktor kilosu felan önde olunca beklemez o kadar 5 i gibi alırız dedi hoş o bekleseydi de vallahi ben bekleyemiyorum bu hamileliğim çok zor geçti diğerine göre
Oy oy maşallah kuzulara komşumuz vardı bizimde ne tarafa yatacağıni bilmiyordu iki taraftanda uyutmuyorlardı zor anneliğin her türlüsü zor.. Ama en şanslımız sensin ikisi kardeşten ziyade arkadaş gibi büyüyecekler oyun çağında seni yormazlar

1 lt zor içiorm
Midem suyu almıor
Ödemim yürüyüş yapınca geçior ama onun dışında ayaklarm yanıo
Off ayak yanması da ayrı zor vallahi bir ara onu da yaşadım ama bu ödemi son safhada yaşıyorum. Muhtemelen o kadar kilo da alınca zorlandım inşallah seninde artmaz

Aynı ben valla nereye uzatacağımı şaşırdım ayaklarımı
Ben uzatsamda havaya kaldırsamda işe yaramıyor başka yöntem kaldı mı ki

Ayy Allah yardımcın olsun canım. Ben burdan sinir oldum.. dikişlerin ağrısı geçtiyse kontrolü eline al. Bundan sonra ben emzirirken tek olmak istiyorum siz yemek işine bakin ben bebeğime falan de. Başka odaya git doyururken. Ayrica erkekler o kadar karismazlar normalde. eşin bari müdahil olup senle arayı bozmasa. Çok hevesli olduğundan mi karisiyorlar bu kadar anlamadim. Sıkma canını.

Vardı son 1 haftadır yok nasıl olduysa

Allah yardımcın olsun canım ben müdahale eden kim olursa olsun tepkimi verdim her kafadan bi ses çıkıyor maalesef kendi annem bile en fazla 2 gün kaldı yanımda ve bebeğimle kendim ilgilendim.tabi beklemediğim bi durumla karşılaştığımda aradım annemi sordum ama o kadar daha fazlasına müsaade etmedim.ayrıca oğlunun taburcu olmasına çok sevindim Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah

Bence insanlara tıka kulağını çocuk çünkü onlar hep konuşur

bende de çok var parmaklarımı kapatmak özellikle sabahları çok zor oluyor

Akşam dan bu yana hafiff bir karın sertleşmesi ile minik sancılar oluyor duş aldım rahatlamak icin hala var karnım bugün küçük geliyor bana zit pit wc ye gidiyorum bakalım ne olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…