2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Bu hafta çatı muayenesi yapacak canım 17 Temmuz görünüyor tahmini doğumum doktora göre. Hazırlıklı bekle dedi en son randevum da suyun gelmiş mi kanaman var mı kendini gözlemle dedi

İnşallah canım

Maalesef her gün saat 5 ile 6 arasi uyanıyorum arkadaşlarım msj atiyor bana doğurdun mu yoksa o saatte Whatsapp da ne geziyorsun diyorlar

merhaba arkadaşlar. Bende sizler gibi bu yıl temmuz ayında doğum yapacaktım. Ama 15 nisanda erken doğum yaptım ve bebeğim 35 gün yaşadı. Herşey 15 gün içinde gelişti. Kanamayla hastanede yattım. Nedenini bulamadılar. Kan değerlerim dusuyor hayatım tehlikeye giriyor diye beni sezeryana aldılar. Doğumdan sonra hem previa hem dekolman yani Plasentanın ayrılması yasadiigmi, servikal boyun 1.5 cm e düştüğünü söylediler. Net tani koymadılar. Sözlü olarak söyledi doktor bunu. Bir daha hamile kalırsam eyni şeyi yaşama ihtimalimin yüksek olduğunu söylediler. 2. Sezeryanim 1 tanede oğlum var. Yaşım şuan 31. Aramızda bu problemi yasayıp sonrasında sağlıklı gebelik geçiren varmi?

Ara ara sancı geliyor gidiyor bel ağrısı var bende eşim 3 gün gece nöbetine gidiyor bugün Allah'tan hastanede çalışıyor ve hastane yakin yanimda kimse yok hoş ilk doğumumda da böyleydi aslında bir an önce gelsin istiyorum artik hiç halim kalmadi. Böyle yalancı sancı cekipte kaç günde doğum yaptınız?

Maalesef her gün saat 5 ile 6 arasi uyanıyorum arkadaşlarım msj atiyor bana doğurdun mu yoksa o saatte Whatsapp da ne geziyorsun diyorlar
Ben de öyle.4-5 yastıkla yatıyorum ama yarım saatte bir uyanıyorum, Evin her tarafını gezip tekrar uyuyorum hava çok sıcak, rahatsız edici.

Ölü gibi uyuyorum bir kaç gündür ama heryerim ağrıyor artık kalitesiz bir uyku
benim de öyle, uyursam kalitesiz bir uyku. 4 te dalıp 6 buçukta uyanmak gibi.. kalça, diz ağrılarım oluyor herkes hamileliğin tadını çıkar diyor ama hareket etmek, oturmak, kalkmak ağrıttıkça pek tadını çıkaramıyorum sabırsızlıkla (hayırlısıyla inşallah) doğumu bekliyorum. Hepimize kolaylıklar ve güzel doğumlar diliyorum

Öncelikle geçmiş olsun Allah oğlunu sana bağışlasın. Umarım sebebi ne ise bulunur ve tekrar sağlıcakla hamile kalırsın..
Burada hepimiz doğum yapmak üzereyiz bazılarımız şükür kucağına sağlıcakla aldı yavrularını. okuyunca etkilendim açıkcası..
Yaşadığın nadir görülen bir durum olabilir şahsen aramızda veya çevremde böyle bir durum yaşayan okumadım, karşılaşmadım..
Bununla ilgili kk ya ayrı bir konu açtın mı ? Açmadıysan açabilirsin. eminim okuyup yardımcı olabilecek ya da fikir sahibi insanlar vardır

Basın sagolsun, Allah oğluna sağlık, hayırlı ömürler nasip etsin.
İnsallah biran önce sağlıklı hayırlı evlat versin Allahim kucağına.

Dün ben yaşadım sancı. Oda kanala girme sancisiydi. Yani hissettim.
Allah hayırlısını versin. Sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.
Geceleri benimde eşim çalışıyor, yani ma yok. Telefonla çağırırsan 15 dk yanında inşallah. Korkmuyorum. Çünkü iki doğum yaptım. Fırt diye gelmiyor bebis

Gelmiyor orası öyle de yanımda duracak kimsede yok asıl sıkıntı o

3 haftadır gitmiorm kuzum..
İnşallah salı gnü kontrol
Sonra haftada bir

Kızlar gece uyurken sesli nefes alıp verme hatta bazen horlama sizde de oluyo mu normal mi acaba
Ben cnm.. Asla horlamam ama oluyor olmaya devam edior

Daha tik yok kız bende. Ama dün bebisim kanala yerleşti. Hissettim ve sancilandim. Başlıyorum temizliğe artık yıkamayada baslicagim.
En son ben kaldım sanırım yapmayan.
Haydiiii yetiş bama seni bekliorm bak

Gelmiyor orası öyle de yanımda duracak kimsede yok asıl sıkıntı o
Aman olmasın cnm. Karışan çok olur. Kendin daha iyi baş edersin.

3 haftadır gitmiorm kuzum..
İnşallah salı gnü kontrol
Sonra haftada bir

Ben cnm.. Asla horlamam ama oluyor olmaya devam edior

Haydiiii yetiş bama seni bekliorm bak
Tm cnm yetisecegim inşallah, bugün temizliğe başladım... Hergün bir oda yapıp, En son bebisin eşyalarını yikicam.

Sen temizliğini yaptın mı?

Benm büyük yaz temizliğimi eşim ve annem yaptılar saolsunlar
Herşey bitti.. Perdeler camlar kapılar odalar
Bebek kıyafetlerinde annem yıkadı ütüledi
Birtek hastane çantam kaldı
Korkarm birkaç güne kalmaz annem onuda halleder
Bana sormuoki kendi yapıo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…