2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar açılma olsa onu hissedebilir miyiz? Benim belim ve karnım da 3 gündür adet sancısı gibi hafif bir sızı var. Bir de arada vajinama yakın bacağıma bir anda sancı giriyor bıçak gibi. Hiç böyle bir şey yaşayan var mı?

Bna 38+6 ya gun veryor yani maksimum 5i olur dyor. Cok sukur ne nstde sorun var ne suda..gelisim desen 1 hfta geriden gelyor. Tup bebek diye sezaryen dedi zaten hic norml dogumdan bahsedlmedi de acaba rapor icin sati 1 gun onceye aldgi icin kafasi karisip o yuzden mi 5 temmuz dyordur? 39+0 olsa 6 temmuz olckti cunku.1 gunu cok mu abartyorum? Hatta bi sorun olmdgi surece daha da beklnmz mi szce? Ilk dogumda normali hic denemeyip direkt sezaryene yönelmem hata mi szce? Fikir verir msnz? Kafam karisti da biraz..
Benimde tup bebek ve gebelik sekerim de var doktor 39 a kadar normal bekliycez dedi eger o zamana kadar gelmezse 39 da duruma gore yatış vereceğiz dedi

Bna 38+6 ya gun veryor yani maksimum 5i olur dyor. Cok sukur ne nstde sorun var ne suda..gelisim desen 1 hfta geriden gelyor. Tup bebek diye sezaryen dedi zaten hic norml dogumdan bahsedlmedi de acaba rapor icin sati 1 gun onceye aldgi icin kafasi karisip o yuzden mi 5 temmuz dyordur? 39+0 olsa 6 temmuz olckti cunku.1 gunu cok mu abartyorum? Hatta bi sorun olmdgi surece daha da beklnmz mi szce? Ilk dogumda normali hic denemeyip direkt sezaryene yönelmem hata mi szce? Fikir verir msnz? Kafam karisti da biraz..
Benimde tüp bebek ama doktorum normal sezeryan hiç bişi demiyor
Hatta en sın gittiğimde normale göre hesap ysptı anlamadm
Bu gidişimde soracam artk bişry söylesn çatlıacam :KK70:
Bence 1 gnün pek etkisi yk son haftalarda.. Benm arkadaşmda aksine 2 gn erkene çekti sezeryanını dayanamıorm artk felan dedi
Doktruda bişi olmaz demişti

Kızlar sürekli altıma iseyecekmisim gibi bir his var 🙈😂 Normal biliyorum ama sizde de oluyor mu ya da kaçıran var mı 🤔 Sürekli tuvalete gidiyorum tutmuyorum kaçmasın diye ama yine de her an kaçacak gibi hissediyorum 🙈
Hah işte bu bendede oluo... Hatta ilk dfa altımada kaçırdım geçen 🙈🙈🙈

Kızlar açılma olsa onu hissedebilir miyiz? Benim belim ve karnım da 3 gündür adet sancısı gibi hafif bir sızı var. Bir de arada vajinama yakın bacağıma bir anda sancı giriyor bıçak gibi. Hiç böyle bir şey yaşayan var mı?
Bu söylediklerin bende de var canım bir haftadir. Benim 2 cm açılmam da var ama ilerlemedi. Yani bildiğim kadarıyla açılmayı hissedemiyorsun.

Ben açılmayı hissetmemiştim canım.aynı ağrılar sancılar bende de var hatta bacaklarıma doğru giren sancılar canımı acıtıyo diyebilirim.önümüzdeki hafta randevum var gidince doktoruma söylicem bakalım

Benimde tup bebek ve gebelik sekerim de var doktor 39 a kadar normal bekliycez dedi eger o zamana kadar gelmezse 39 da duruma gore yatış vereceğiz dedi
Bizimki hep sezaryen dedi hic bir problm yok smdlk ona ragmen ama diretirsem ve bsy olursa diye korktugumdan norml denemek istyorum bile diyemedim..tesekkur ederim cvp icin💕
Benimde tüp bebek ama doktorum normal sezeryan hiç bişi demiyor
Hatta en sın gittiğimde normale göre hesap ysptı anlamadm
Bu gidişimde soracam artk bişry söylesn çatlıacam :KK70:
Bence 1 gnün pek etkisi yk son haftalarda.. Benm arkadaşmda aksine 2 gn erkene çekti sezeryanını dayanamıorm artk felan dedi
Doktruda bişi olmaz demişti
Son gunler beyin gelişimi ciger gelisimi icin onmli dediler de o yuzden takildim biraz sanrm. Cvp icin teşekkürler💕

Insallah en hayrli zamnda,en saglikli ve kolay sekilde olur hepmz icin..

Bu söylediklerin bende de var canım bir haftadir. Benim 2 cm açılmam da var ama ilerlemedi. Yani bildiğim kadarıyla açılmayı hissedemiyorsun.
Yani o zaman vücudum ön hazırlık yapıyor 🤭 az kaldı doğuma ama sorularımız hiç bitmiyor 😅
Ben açılmayı hissetmemiştim canım.aynı ağrılar sancılar bende de var hatta bacaklarıma doğru giren sancılar canımı acıtıyo diyebilirim.önümüzdeki hafta randevum var gidince doktoruma söylicem bakalım
Benim de yarın kontrolüm var Allah’ın izni ile doktora anlatayım ne diyecek bakalım sana da yazarım canım

Kizlaar. 7 de randevum vardi. 10 da eve girdik🥺 yorgunluktan bitap düştüm. 😥Nst çekildi. Sancı çıktı bi kere. Acildeki doktoru bekledim saatlerce. Doktor çatı muayenesi yapılsın dedi, ben korktum istemedim. Bugün 5 ten beri sol kasığım ağrıyor ve alt tarafımda iğne gibi batma hissi oluyor. Sizce açılma olma ihtimali var mıydı. Çatı muayenesine izin vermedigime pişman olur muyum bilemedim. 😐 Nst yi yorumlar mısınız

Eklentiler

• IMG_20210624_202341.jpg
    IMG_20210624_202341.jpg
    143,7 KB · Görüntüleme: 59
Kizlaar. 7 de randevum vardi. 10 da eve girdik🥺 yorgunluktan bitap düştüm. 😥Nst çekildi. Sancı çıktı bi kere. Acildeki doktoru bekledim saatlerce. Doktor çatı muayenesi yapılsın dedi, ben korktum istemedim. Bugün 5 ten beri sol kasığım ağrıyor ve alt tarafımda iğne gibi batma hissi oluyor. Sizce açılma olma ihtimali var mıydı. Çatı muayenesine izin vermedigime pişman olur muyum bilemedim. 😐 Nst yi yorumlar mısınız
Canim herkes bir degil ama bende cok sanci vat ben iki haftadir yaptirmadim nasipse haftaya yaptiririm😊

Canim herkes bir degil ama bende cok sanci vat ben iki haftadir yaptirmadim nasipse haftaya yaptiririm😊
çatı muayenesini mi haftaya yaptiricaksin nst yi mi canim? Bi de tek tarafinda mi sancı oluyor senin de?
Ben anlamadım şimdi bnm nst ye göre düzenli mi düzensiz sancılarim 🤷

Yani o zaman vücudum ön hazırlık yapıyor 🤭 az kaldı doğuma ama sorularımız hiç bitmiyor 😅

Benim de yarın kontrolüm var Allah’ın izni ile doktora anlatayım ne diyecek bakalım sana da yazarım canım
Tmm canım sor bakalım bi ne dicek.benim bu sancılarım bayadır var ama planlı sezaryen olacağı için çatı muayenesi yapılmadı.baksalar belki açıklık bile vardır 🤷🏻‍♀️

Selam kizlar Sali oglen 12.40’da oglumuz dunyaya geldi. Dua eden, mesaj atan herkese cok tesekkur ederim. Yavrum cok sukur 3500 gram dogdu ve ehamdulillah yogun bakim surecine girmedi, yanima gonderdiler ilk kontrollerinden sonra. 🤲🏼🧿❤️🌸
Suan biraz sut icin ugrasiyoruz, doymuyor galiba uyutamiyorum hic. Yarin oglen taburcu olcaz insAllah evde daha rahat edebiliriz.
Bu arada epidural sezeryan oldum, ilk gun agrim sizim hic olmadi, ama bugun dikislerim agriyor, Rabbim kolaylik versin diyelim, buna da sukur🤲🏼 Oglum saglikli ya masAllah🧿 Hepinize hayirli saglikli rn guzel sekilde dogumlar diliyorum🤲🏼🌸🥰
Gözünüz aydın canım rabbim size bağışlasın maşallah ogluşuna 😍

Canım sadece bir kez sancin çıkmış düzenli değil yani. Benim bugün 3-4 kez 70-80 civarı sancım çıktı nişanım gelip öncesinde 2 cm açıklığım olmasına rağmen alttan muayene etmedi doktorum daha sık sancı çıkmadı gerekiyor demek ki. Ama sen yine de bir ara gidip açıklığına baktır tabi ihmale de gelmez benim pazartesi baktığı için bugün bakmadı. Ama korkma yani sancin var denilemez bu kağıda bakarak.

Kelebekk3404 Kelebekk3404
LilaGuller LilaGuller
@masalkzz
Ya kızlar alıntı birturlu yapamadım ama o elleri ayakları mis kokularını içinize çekin bizim yerimize kurban olurum onları yaradana 😍 Sabırsızlanıyor insan ama görünce nasıl pozitif oldum maşallah sübhanallah yavrularınıza 🧿🧿🧿😇
Allah razı olsun canım rabbim senin be diger arkadaşlarında yavrularını sağlıkla kucagınıza almayı nasip etsin inşallah 😊

Kızlar hepinizin mesajlarını tek tek alıntılayamadım kusura bakmayın dün doğum yapan başka arkadaşlar da varmış galiba o arkadaşlarımızın da bebişleri hayırlı olsun Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah ben dün spinal sezaryen ile doğum yaptım doğum sırasında hiçbir sıkıntı yaşamadım sadece şuan sezaryen dikiş yerinde çok ağrı var o da yakında geçer umarım size birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum öncelikle yanınızda mama için elektrikli cezve bulundurun sezaryenden sonra süt hemen gelmiyor ben hastanede kullanmak için deepend m beden almıştım 64 kiloyla doğuma girdim m beden biraz ucu ucuna oldu diyebilirim keşke L aldaymışım artı ilk gün bebeğinizin ilk kakası çıkacağından uykusuz bir geceye hazır olun çünkü o kakanın çıkması büyük eziyetmiş yavrum sabaha kadar sancı çekti ne o uyudu ne ben ne de refakatçimiz Allah şimdiden hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah
Gözünaydın canım allah analı babalı büyütsün inşallah. 😍 ben bebek olamadıgı halde 3 gün uyuyamadım 3. Gece evimde uyudum 😂

Bu arada 34+3 teyim. Oğlumu resimden de olsa gördüm. ,🥰 Üst dudağı neden öyle çıktı anlamadım. Buzmuş mü dudağını naapmis acaba 😄 Ekrani çevirmedi dr.
2400 dedi kilosuna. Boyunu da ben hesapladim 45 cm. Çıktı.
Alt dudağınımı yutmuş napmış öyle o annesi.üzdünüzmü küçük kuzuyu 😊 maşallah paşaya🧿🥰o hafta banada aynı demişti doktor 2400kg 46-47cm boy diye

X