2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Gözün aydin canim ne güzel kavustun sonunda oglusuna 😍❤️

Ay cok sasirdim daha gecen ben dogurmicam galiba diyordun 😃 insallah bir avazda kucagina alirsin bebisini canim. Rabbim yardimcin olsun 🌸

Masallah ya nasil tatli poz vermis 😍 böyle bebisleri gördükce dogurasim geliyor 😂
Evd kavustm en kısa zamanda szlerde kavusursunuz ins

@Kuzusunun annesi canim ne yaptınız? Kavuştun mu bebisine, sağlığınız nasil? ☺️

Yaaa ben şokk 🙈😅😅😅😍😍😍 bugün çok duygusalim heralde, senin yazını görünce gözlerim doldu.. belki de haftamiz yakın oldugundandir. Belki de daha dün işyeri seni deli ediyordu yaa. Oh olsun onlara.. onlarin değil senin dediğin oldu 😅Bu arada Fatma ana eli otu koydunuz mu canım suya, inşallah sağlıcakla kucağına almissindir bebeğini, Allah herkese kolay doğumlar nasip etsin🥰
Canım ya onun duası tam ne acaba int bakıyorum farklı farklı dualar var

Kizlar annelik gercekten cok guzel anlatolmaz yasanir tarzindaymis oglumu kucagima aldgmda daha cok anladm bunu suan oglum yanimda yatyo daha hastanedeyiz yarin cikicaz ins 3565gr dogdu oglusum herseyi simdiye kadar cok ii şükürler olsun bnde cok iim tabi gittikce daha ii olcaz 🥰😍
Ay masallah size darısı bizlere olsun :)

Kızlar bir şey soracağım biliyorsunuz cumartesiden beri parça parça nişanım geldi en son 2 cm de açıklığım vardı sancılarım da dün akşamdan beri gelip duruyor bir gidiyor bir geliyor daha tam oturmadi. Sabahtan baya vardı sancim sonra kesildi. Az önce duşa girip çıktım tekrar başladı arada baya sert vuruyor. Acaba ben Meryem Ana otunu suya koysam mi dualarını okuyup? Bu saatten sonra doğumu durduramam zaten başladı artık amacım kolay bir doğum geçirmek o yüzden yürüyüş yapıyorum üç gündür hurma falan yiyorum. Açılman başladıktan sonra suya koyuluyor açılmayı hızlandırıyor diye biliyorum bu otu. Sizce daha beklemeli miyim yoksa suya koyayım mi 🙄🤔

Kisa ve oz anltyim gzum spinal anestezi ypildi cok gzeldi gercekten bebegini ilk sen goruyon sesini ilk sen duyuyon cok gzel bi duygu dokunmalarini hssedyn ama agri aci hssetmyorsn kesinlikle depend kesinlike cok önemli doğumdan sonra birkac kiloluk su torbasi gibi birsey koydular tabi ara ara agrilarim oluyo ama gerçekten hızlı toparlaniyrsn herşey smdilik gzel dhda gzel olcak dha esimin yrdimiyla kalkiyrum oda çok normal 24saat bile olmadi korkulacak bir şey yok
Çok teşekkür ederim canım bende en geç Cumartesi gününe olucam inşallah herşey güzel olur inşallah her şey gönlümüzce olur

Bana 28+6da 4 doz yapilmisti canim cuma gunu tekrar 4 doz yapilacak. Daha once yapildigi icin biraz daha rahatim acikcasi inşallah o zamana kadar dururlar. Kaç günde etkisi başlıyor dedi doktorun? Nst girdin mi bugün nasıl cıktı?
İnşallah canım Allah razı olsun 😍

Kizlar annelik gercekten cok guzel anlatolmaz yasanir tarzindaymis oglumu kucagima aldgmda daha cok anladm bunu suan oglum yanimda yatyo daha hastanedeyiz yarin cikicaz ins 3565gr dogdu oglusum herseyi simdiye kadar cok ii şükürler olsun bnde cok iim tabi gittikce daha ii olcaz 🥰😍
Maşallah. Bütün sancıları ağrıları yavrunun kucağına alınca unutuyor insan.
Allah olmayanlara da nasip etsin inşallah.

Artık tek önemli olan oğlun olacak bu hayata cnm 🥰🥰🥰

Bana 28+6da 4 doz yapilmisti canim cuma gunu tekrar 4 doz yapilacak. Daha once yapildigi icin biraz daha rahatim acikcasi inşallah o zamana kadar dururlar. Kaç günde etkisi başlıyor dedi doktorun? Nst girdin mi bugün nasıl cıktı?
Aaa tamam o zaman yapıldıysa sorun yok canım inşallah ikimizde sağlıkla alırız kucağımıza şimdilik nst kalp atışı iyi ciğer geliştici 3 güne tamamen etkisini gösteriyor yani üç gün içinde tamamen etki ediyormuş

Ya deliricem gerçekten dün akşamdan beri sancım var gece iki kez sancidan uykumdan uyandım. Sabah yine vardı bı ara baya arttı hatta. Sonra destek olsun sancılarına diye 45 dk yürüyüş de yaptım o ara da sancım vardı. Sonra bir anda kesildi yine. Gerçekten insan yoruluyor yani böyle sürekli psikolojimi hazırlıyorum tamam geliyor sanırım diye sonra bir anda kesiliyor . Normal doğum istiyorum o yüzden kendimi hazır hissetmem lazım ama artık sıkıldım bu durumdan boşuna hevesleniyorum her seferinde doguramam bu şekilde ben.
Daha gününe var canım son ay olan sancilara gün sancısı çekiyorsun derler eskiler seninkide öyle hazırlık yapıyor rahim.ahududu çayı ananas günde 6 dilim hurma rahim açılmasına yardımcı olan söylermiş yiyebilirsin sende hızlansin istiyorsan

Cok rahatım cnm walla herhalde tecrübeden kaynaklı. Yoksa ben dünden herseyi hazirliyan kişi bunu böyle rahata aliyorum

Yola kız. Bende rahat takılıyorum. Strese girmeye hiç gerek yok.

Nerde yazıyor tam o dediğin şey?
Haftalık ölçümlerin yazdığı yer varya orada kilo tansiyon VS yazan yerde

Kızlar bir şey soracağım biliyorsunuz cumartesiden beri parça parça nişanım geldi en son 2 cm de açıklığım vardı sancılarım da dün akşamdan beri gelip duruyor bir gidiyor bir geliyor daha tam oturmadi. Sabahtan baya vardı sancim sonra kesildi. Az önce duşa girip çıktım tekrar başladı arada baya sert vuruyor. Acaba ben Meryem Ana otunu suya koysam mi dualarını okuyup? Bu saatten sonra doğumu durduramam zaten başladı artık amacım kolay bir doğum geçirmek o yüzden yürüyüş yapıyorum üç gündür hurma falan yiyorum. Açılman başladıktan sonra suya koyuluyor açılmayı hızlandırıyor diye biliyorum bu otu. Sizce daha beklemeli miyim yoksa suya koyayım mi 🙄🤔
Ben suya okudum Meryem suresi uzun çünkü son anda okuyamam diye hastaneye giderken Dr doğum başladı dediğinde koymayı düşünüyorum seninkini bilemedim şimdi aktif açılmayı bekle istersen sonuçta gününe var daha

Ya deliricem gerçekten dün akşamdan beri sancım var gece iki kez sancidan uykumdan uyandım. Sabah yine vardı bı ara baya arttı hatta. Sonra destek olsun sancılarına diye 45 dk yürüyüş de yaptım o ara da sancım vardı. Sonra bir anda kesildi yine. Gerçekten insan yoruluyor yani böyle sürekli psikolojimi hazırlıyorum tamam geliyor sanırım diye sonra bir anda kesiliyor . Normal doğum istiyorum o yüzden kendimi hazır hissetmem lazım ama artık sıkıldım bu durumdan boşuna hevesleniyorum her seferinde doguramam bu şekilde ben.
Anaammmm bu isyan hiç yakışmamış sana :KK20:
Evet zor bi psikoloji anlayabiliyorm ama az daha sık dişini kuzum :KK43:
Senin oğlanı benm kıza alırım merak etme :KK70:

Maşallah... Allah esirgesin ya...
Sağlıkla büyüsün cnm ♥️♥️

Yaaa şöyleki gününe aslında var.. Ama sancılarında cok.. Nişanın geldi..açıklık var..
Bence suya koy cnm

Doğmasa o çocuk doğmaz uğraşma boşuna :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Canım ya onun duası tam ne acaba int bakıyorum farklı farklı dualar var
Ben netten bu yazıyı buldum canim. biz bunu yapmıştık kardesimde..
Doğuma gidecek olan kadın, sancıları başladığı anda ilk olarak Fatma ana otunu bir kavanoz suyun içine koysun ve üzerine Felak, Nas, Elemneşrah, Fatiha ve Ayetel kürsi, surelerini okusun. Bunu kendisi yaparsa iyi olur fakat yapması mümkün değil ise, başka biri de yapabilir.

X