2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canım tam olarak cevap olmayabilir soruna , ablamin bebek ters oldugu icin sezaryen olacagi kesindi ama kendi kendine suyu geldi sezaryen tarihinden önce. Hastaneye gittikten sonra yaklaşık 4 saat beklettiler çünkü yemek yemişti. Bunun disinda daha acil anlarda ne yapiyorlar bilemiyorum ama komple uyutmaları gerekirse kusmugun nefes borusuna kacma ihtimali yuzunden bos mide istediklerini duymustum.

Canım okuduğum doğum hikâyelerinde denk gelmiştim böyle acil sezeryana alınırken lavman ve sonda yapılıyor başka yapılacak bir şey yok malesef. LilaGuller un dedigi gibi bekletme şansları varsa biraz bekletiyorlar tabi aciliyet durumuna göre. Ben dün anestezi uzmanından onay almaya gitmiştim planlı sezeryan olursa 6 saat önceden yemeyi içmeyi kes demişti. Acil bir durum olduğunda bir kaç saat bekliyorlardır belki. Gerisini de lavman ve sondayla hallediyorlar.

Çıktım ben canım evimdeyim Merak edenler için hastaneye gitmeden önce hiç acı yoktu ama kurcalaya kurcalaya acıtmayı başardılar kasıklarımda ağrı var ama paçayı kurtardım Özel hastaneme devam etme kararı aldım bu deneyimden sonra yarın görüşcem doktorumla canım doktorum Doğumu da orda yapcam yarın iyice konuşup. Plasentamın durumunu biliyo sonuçta yapamazsa söyler herhlde

Kızlar bugün pelvis kemiğinde aşırı ağzı ve aşağıda baya baya batmalar var açıklığım artıyor sanırım. Ama hiç sancım yok Eğer böyle hiç sancı olmadan yavaş yavaş güzel güzel açılacaksam ne mutlu bana

Hamilelik ne kadar zor da olsa özleyeceğiz bence ya ama dediğin gibi kucağında olması da paha biçilemez. Sezaryen saati belli mi dua edeyim sana
Mutlaka özleriz çünkü ilk hareketini hissettiğim günden beri bambaşka bir duygu yaşıyorum ama tabi kucağımıza alınca da anneliğimiz tamamlanmış olacak çarşamba sabahı 9 da dedi doktor Allah razı olsun canım Rabbim hepimize evlatlarımızı sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Canım sezaryenle 2 yıl ara diyorlar doktorlar ama benim tüp bebek ondan dedim normal olsaydı ikinciyi hemen yapardım diye dondurulmuş embriyom yok tedaviye sil baştan başlamam lazım

Kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi canım sen de?Doktor ne zaman bırakmanı söyledi?Bu arada ikizler olmaktan direkten dönmüşbugün bende sancılar çıkınca ay dedim 5 gün daha tutun içimde

Hiç deme ya bu ikici kiz beni benden aldi suyum sınırda tansiyon çıkıyor iniyor normal olmak istiyorum illa bakalım ne olacak

Yaa öyle mi diyorsun bak yine kararım değişti

Ben ucundan kıyısından tuvalet iletişimi uyguladım kızıma. Ve 2 yasinda daha konuşamıyordu klozeti gösterdi ve o günden sonra hem çişi hem kakayi tuvalete yaptı. Hic kriz yaşamadık. Kısmetse bu kızımda da daha erken hatta uygulamayı düşünüyorum

merhaba taze anneler..
bornoz, havlu tavsiye edebileceğiniz birşey var mı?
Bir bez var . Mermerşah miydi mermerşahi miydi neydi . Onunla çok güzel kurulaniyor bebekler banyodan sonra. Bornoz yenidoganda olmuyor 1 yasindan sonra ancak . Havlu tarzı kafasına gecirmelik ayrı bir parçası olan havlular iyi oluyor

Kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi canım sen de?Doktor ne zaman bırakmanı söyledi?Bu arada ikizler olmaktan direkten dönmüşbugün bende sancılar çıkınca ay dedim 5 gün daha tutun içimde
Evet canım yengeç olsun diyodum hep yengeç olacak sonunda oksapar kullanıyorum ama bana pıhtılaşma sorunu olduğu için değil de tüp bebek olduğu için verilmişti sonra diğer bebeğimin kalbi durunca rahim damarları direnç gösterdi kan yavaş gidiyor rahime ondan devam ettim doktor doğumdan sonra kullanmama gerek olmadığını söyledi seninki de yengeç mi olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…