2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Canım neye göre erken menopoz bende de amh düşük elbette yaşıtlarımıza göre riskli ve erken menopoza gireceğiz yaşın kaç bilmiyorum ama benim doktorum amh a bakarak menopoz konusu da bir şey diyemem dedi. Ondan merak ettim. Tedavin umarım güzel ilerler. Muayene olacaksın eğer uygunda iğnelere başlanacak anestezi ile yumurtaların toplanacak embriyo oluşunca da sana transfer edilecek sonrasında inşallah pozitifi alacaksın

Merhaba kızlar, 2. denemem için Nisan reglimi bekliyordum. Hastalandım çok şükür. Çarşamba randevumu aldım. Hayırlısıyla bir sorun çıkmazsa sıfırdan yumurta toplama hazırlığına başlayacağız. Herkes için hayırlı güzel haberler diliyorum

Transfer olan arkadaşlar, bir belirtiniz var mı?
Ben hiçbir şey hissetmiyorum.
Maalesef canım bir şey yok birkaç kere kasık sancım oldu fena idi ilk günlerde ki üçüncü gün embriyosu olduğu için tutunma değil de ilaç stres etkisi sanırım. Bir de dün ile bugün progesteron iğne sonrası oldu yine sanırım iğneden oldu. Başka hiç bir şey yok. Hissedemiyorum maalesef .... Göğüs hassasiyeti filan olsun isterdim umut verirdi sanki ama yok kuzum hiç belli olmayan bir durum aynı heyecan ve stres ile beklemeye devam

Ayyy ağzın bal yesin emi, çok güzel konuşuyorsun. Bana erken menopoz diyen devlet Hastanesi'nde ki doktordu FSH 21 çıkmıştı. Sonra bu Birgül sarıkamış hanım amh falan istedi 0.27 çıkınca eşinin değerleri iyi, senin değerlerinde bize geç kalmayın daha fazla diyor dedi. Allah'ın izniyle çocuk olmaz demiyorum ama yaşına göre şans azalıyor maalesef dedi . Yaşım 36 canım

Hayırlı olsun canım

Reactions: bbg
Doktor bilemeyiz dedi canım bende kaç yıllık ömrüm kaldı der gibi amh düşük diyince korkarak sordum. O belli olmaz dedi. Genel anlamda regl düzenli yani dört beş ayda bir olana filan giriyorsun diyorlar. Sen strese girme tedavini aksatma da. Sonuçta zor olacağı da bir gerçek maalesef. Dezavantajlıyız. İnşallah tedavin verimli geçer kuzum. Aynen şans azalsa da henüz bitmiş değil. Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah. Yemene içmene dikkat et. Kesinlikle etki ediyor enerjisini iyileştiriyor vitamin filan doktor önerdi ise muhakkak kullan

Ben de amh dusuklugu sebebiyle tup bebege yoneldim. Ben sordugumda doktorum rezervinin ne zaman bitecegini bilemeyiz, bu bir aydan bir aya hemen azalan birsey degil, seneler de surebilir, ama zamanin daraliyor beklemenizi tavsiye etmem demisti. Amh dusuklugunun esas etkisi yumurta kalitesine bence, bir doktor yumurta kaliten 40 yasindaki bir kadinin yumurta kalitesinde demisti( ben 32 yasindayim). Ama yumurta kalitesini arttirici bir cok sey var ve ise de yariyorlar baya. Bir doktor promotil women onermisti, kendi doktorum ari sutu kullanmami tavsiye etti..

ramazanda nasıl yapacaksınız en azından transfere kadar orucumu tutayım istiyorum ama günde 3kez estrofem saatlerini nasıl ayarlasam bilemedim
Hormon ilaçlarında saat aralıkları önemli sanırım canım ilaç olmasa tutulur elbette. Benim transferim gerçekleşti. Ramazan’ı bu şekilde geçirmek üzüyor açıkçası. Maalesef bir şey yapmakta zor Allah merhameti ile muamele etsin bizlere. Emeklerimizi boşa çıkarmasın. Oruç tutmak çok güzel bir ibadet Ramazan ayının enerjisi çok başka.

Prolutex için enjeksiyondan önce çok az buz, sonrasında da buz uygulaması yapıp birkaç saat sonra da aralıklarla hafifçe ovalayınca durum bir nebze daha iyiye gidiyor sanki ilaç dağılıyor. 3 günlük tecrübemden çıkardığım sonuç bu

Sağ ol canım Ben prolutex için buz hiç uygulamadım bir arkadaş yağlı iğne olduğu için daha çok bezeleşir dediği için denemedim. Oksapar da denedim çok işime yaradı bu yöntem

Sağ ol canım Ben prolutex için buz hiç uygulamadım bir arkadaş yağlı iğne olduğu için daha çok bezeleşir dediği için denemedim. Oksapar da denedim çok işime yaradı bu yöntem
Ben de korkmuştum burda yazılanlardan ötürü. İlk gün uygulamamıştım. Hemşireye sordum, can yakıcı bir iğne buz uygulaması yapın dediği için içim rahat yaptım, işe de yaradı çok şükür. İğneyi düz batırmaya çalışın diye de söyledi. Güzel sonuçlar alıp bu acıları unutacağımız günler de gelir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…