2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Hormon ilaçlarında saat aralıkları önemli sanırım canım ilaç olmasa tutulur elbette. Benim transferim gerçekleşti. Ramazan’ı bu şekilde geçirmek üzüyor açıkçası. Maalesef bir şey yapmakta zor 😞 Allah merhameti ile muamele etsin bizlere. Emeklerimizi boşa çıkarmasın. Oruç tutmak çok güzel bir ibadet Ramazan ayının enerjisi çok başka.
Aynen ben de hiç kazaya oruç bırakmamış biri olarak (yani o ayda biriken borçları hiç öteki seneye bırakmadan tuttuğum için) bu sene ilk defa 1 ay boyunca oruç tutamayacağım ve 1 ayı sonraki Ramazan ayına kadar nasıl tutar bitiririm hiç bilmiyorum. Rabbim büyük, niyetimizi biliyor ya gerisi boş 🤗

Prolutex bende yanma ya da şişme yapmıyor. İğne yerleri biraz morarıyor o kadar.
Ben asıl iğneyi batırırken zorlanıyorum. Buz tutup uyguladığımda uyuştuğu için bir nebze daha rahat. Bazen öyle oluyor ki ucu giriyor ama itemediğim için çıkarmak zorunda kalıyorum, ucu değiştirip tekrar uyguluyorum.

Ayyy ağzın bal yesin emi, çok güzel konuşuyorsun. Bana erken menopoz diyen devlet Hastanesi'nde ki doktordu FSH 21 çıkmıştı. Sonra bu Birgül sarıkamış hanım amh falan istedi 0.27 çıkınca eşinin değerleri iyi, senin değerlerinde bize geç kalmayın daha fazla diyor dedi. Allah'ın izniyle çocuk olmaz demiyorum ama yaşına göre şans azalıyor maalesef dedi . Yaşım 36 canım
canım fsh çok değişken bir hormon
önceki değerlerin nasıldı
benim de bir 12 bir 10 bir 15 çıktı
burda bi arkadaşımın sayesinde hayıt tentürüne başladım
baya düşürüyormuş bakalım
bende başlayamadım fsh yüzünden
ayın 21 inde prp olacağım
o da düzenliyormuş hormonları

Prolutex bende yanma ya da şişme yapmıyor. İğne yerleri biraz morarıyor o kadar.
Ben asıl iğneyi batırırken zorlanıyorum. Buz tutup uyguladığımda uyuştuğu için bir nebze daha rahat. Bazen öyle oluyor ki ucu giriyor ama itemediğim için çıkarmak zorunda kalıyorum, ucu değiştirip tekrar uyguluyorum.
bunu bende yaşıyorum ya inatla girmiyor iğne🤦🏻‍♀️

Ben de korkmuştum burda yazılanlardan ötürü. İlk gün uygulamamıştım. Hemşireye sordum, can yakıcı bir iğne buz uygulaması yapın dediği için içim rahat yaptım, işe de yaradı çok şükür. ☺️ İğneyi düz batırmaya çalışın diye de söyledi. Güzel sonuçlar alıp bu acıları unutacağımız günler de gelir inşallah 🌸
Amin canım amiin inşallah ben de deneyeyim buzu o vakit 😉

Aynen ben de hiç kazaya oruç bırakmamış biri olarak (yani o ayda biriken borçları hiç öteki seneye bırakmadan tuttuğum için) bu sene ilk defa 1 ay boyunca oruç tutamayacağım ve 1 ayı sonraki Ramazan ayına kadar nasıl tutar bitiririm hiç bilmiyorum. Rabbim büyük, niyetimizi biliyor ya gerisi boş 🤗
Maşallah kuzum sana keşke bende birikenleri tutmuş olsaydım belki daha rahat ederdi içim. Diğer tüp bebek tedavimde Ramazan a denk geldi o zamanda işim dolayısıyla en uygun zaman o zamandı düşünemedik. Bu sene biraz kızdım kendime ertelenebilirdi diye bilmiyorum kuzum haklısın Rabbim telafi etmeyi nasip etsin sağlıkla bebişli bir şekilde 🙂💕

Ben de amh dusuklugu sebebiyle tup bebege yoneldim. Ben sordugumda doktorum rezervinin ne zaman bitecegini bilemeyiz, bu bir aydan bir aya hemen azalan birsey degil, seneler de surebilir, ama zamanin daraliyor beklemenizi tavsiye etmem demisti. Amh dusuklugunun esas etkisi yumurta kalitesine bence, bir doktor yumurta kaliten 40 yasindaki bir kadinin yumurta kalitesinde demisti( ben 32 yasindayim). Ama yumurta kalitesini arttirici bir cok sey var ve ise de yariyorlar baya. Bir doktor promotil women onermisti, kendi doktorum ari sutu kullanmami tavsiye etti..
Öyle mi bakalım bana neler verilecek yaa çok merak içindeyim. Evet amh direk yumurta kalitesi bencede ...

Arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum dondurulmuş embrıyo transveri olan arkadaşlar transver süresi uzayanlar oldumu acaba kist vs herhangi bir sıkıntı yaşayan oldumu

Doğal tüp bebek nedir, doğal olmayan tüp bebek nedir anlayamadım da 😃
Dogal tup bebek yumurtalarin ilacla uyarilmadan normal seyrinde takip edilip, toplanmasi islemine deniyor.. yumurta rezervi vs gibi problemi olmayan kadinlarda tercih edilebiliyor

Öyle mi bakalım bana neler verilecek yaa çok merak içindeyim. Evet amh direk yumurta kalitesi bencede ...
Vitamin takviyelerinin veya besin desteginin en az 2 ay kullanimda etkili oldugunu soyluyorlar, eger hemen tedaviye baslamayacaksaniz aklinizda bulunsun

Merhaba Kızlar listeye eklememi ister misiniz? Eğer isterseniz bilgilerinizi beni etiketleyerek ya da özelden yazmanız yeterli :) Yasamademek123 Yasamademek123 aysunayy aysunayy bbg bbg Acelyaa0 Acelyaa0

Burada yazan tek bir bilgiyle birisini eklediğimde tablo boş görünüyor. Ya da bazı arkadaşlar aktif olmadan bazı konularda yazmak isteyebiliyor. Bu yüzden sormadan eklemekte istemiyorum. Ama bazen eklemediğimdede kırgınlık oluşabiliyor. Bu yüzden sormak istedim. kafalar karışık:silah:asdgafsg:))))))

X