2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

ben de ilk defa deneyimledim canım. Normalde taze olacaktı bende hepatit a çıkınca bir gün önce ertelendi. Dondurulmuş transfere döndük. Benim doktorum rutin hepsinde herkese üçüncü gün çatlatma iğnesi veriyor beta hcg salgılıyor ya rahmi tutunmaya özendirmek için sanırım. Durdurmadılar yumurta oluşumunu yeni yumurtalar oldu onları çatlattılar çatlattıktan sonra ilişki yasak oldu çoğul gebelik riskinden dolayı ve öncesi gebe kalmak zaten biyolojik olarak mümkün değildi. Beş gün sonrada embriyo transfer i oldu. Hiç ilaç kullanmadım. Son günler sık sık yumurta takibine gittim. Yani o giden yumurtalar sanki çatladıktan sonra döllenmişler gibi rahmi kandırıp doğal yapısından yararlanmak içindi ama sanki işe yaramadı bilemiyorum tabii inşallah yaramıştır opu işleminde gelişmiş olanların hepsini almıştır sanırım bilemiyorum kuzum. Çünkü rezerv azlığı var bende zaten yumurta az Göründükleri yok gördüğünü atmıştır sepete

Tum yumurtalari almıyorlar ki canim cok minik folikuller kaliyor..o yizden belki geride kalanlar çatlasın diye veriyorlardır.Hos bu benim 5.denemem ama ilk kez catlatma iğnesi yaptim.

Zaman konusunda ayni seyi hissediyorum. Aminn hepimize en tez zamanda en hayirli ve pozitif haliyle bir sonuç diliyorum. Insallah son adet olur canim seninde.

Peki sen opu oncesi hsg cektirmemismiydin?

Hayirli olsun tedaviniz, insalah sorunsuz ilerler, guzel haberlerinizi aliriz. Doktorunuzun uygulayacagi prosedure gore bir sure yumurta gelistirici ignelerinizi yapip yumurta takibine gidersiniz.. tup bebek yapma sebebiniz ne sizin? yumurtalar yeterince buyudugunde catlatma ignesi yapilip toplanir.. sonra yumurtalarin embriyo olup olmayacagini bekliyorsunuz..doktorunuz size uygun sekilde yonetir sureci, sorulariniz olursa burdan da her zaman yardimci oluruz, aramizda baya deneyimliler var

Zaman konusunda ayni seyi hissediyorum. Aminn hepimize en tez zamanda en hayirli ve pozitif haliyle bir sonuç diliyorum. Insallah son adet olur canim seninde.

Peki sen opu oncesi hsg cektirmemismiydin?
Ben hic hsg cektirmedim.. opu’dan sonra histeroskopi oldum, orda rahime cok mudahale ettikleri icin doktor riske atmayalim bi de rahim filmi cekelim dedi bu ay, iyilesip iyilesmedigine bakalim embriyoyu harcamayalim bosuna dedi.. gecen sene normla yolla hamile kalmistim artik onhn icin mi hsg istemediler basindan bilmiyorum Sureci biraz uzatti ama hayirlisi buymus

Anladim ama cok ta iyi olmus aslinda. Ben opu oncesi cektirmistim.

Opu sirasinda bana es zamanli histereskopide yapıldı. O gün bu gün ara ara sizlar gibi agri /acı oluyor alt bölgemde.
Bazen biseymi oldu diye düşünüyorum. Acikcasi doktor transfer öncesi isteseydi bugun gider cektirirdim rahatlamak için..

Canim o agri bende de cok oluyor, bazen uyurken fln aciyla zipliyorum yerimden. Ben de o kadar mi cok mudahale ettiler, acaba hic yapmasalardi daha mi iyiydi diye endiseleniyordum.. hatta bu reglimde inanilmaz agri oldu, 2 gunder beri kivranarak geziyorum. Ama dedigin gibi hsg icimi rahatlatacak, yoksa ben de tedirgin oldum, cok mudahale olunca yapisma vs. riski de olabiliyormus

Bi de mesela yatarken direk dumduz bacaklarimi uzattigimda cektiriyor karin kismim, bi sure sonra rahatsiz olup bacaklarimi karnima cekme ihtiyaci hissediyorum..

Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için. Benim problem amh düşük 0.27 idi. Eşimde hiç sıkıntı yok ama bende ,hem erken menopoza girme başlangıç dediler ,hemde amh düşük dediler.

İnşallah rabbim herkesin gönlüne göre versin. Yarın gideyim inşallah sizleri detayları yazarım. Ona göre sonrası için tecrübelerinizi duymak isterim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…