2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ay evet ya. Kilosu ve iştahı fazla olan oğlana göre kızdı bir de benim. 30 cc eksik alıyor. Genelde kaka yaparken put gibi dururdu o an almayı reddederdi bekliyorum Bi süre acaba ondan mı yok, gazını çukarıp devam ediyim diyorum yok, ağzında pamukçuk mu var yok bütün alternatif sebepleri eledim. Ya sonra diyorum aç olsa ağlar yer. Ama çok kulak arkası da yapmak istemiyorum. Doktora gittiğimde yine de sorarım kuzum ben

Ben de aynı şeyi yaptım valla... Gücümüz yettiğince evde devam, yetmediğini ne yaparız bilmem

nurselek yavrum benimkinde de hem emme aralarını çok açtı hem de emdikten sonra yarım saat içinde hepsini geri çıkarıyor (özellikle kaka için ıkınırken daha çok kusuyor) 3 gündür her gün makina açıyorum. Onun kusmasına canı yanıyorsa diye ayrı üzülüyorum, gelişemicek diye ayrı üzülüyorum. Memeye tutunca dövmüşüm gibi çığlık kıyamet ağlıyor emmiyor da kendine göre Bi zaman belirlemiş 2. Ay kontrolünü bekliyorum ben de Dr a sorcam bu kadar kusulur mu

benimde her emmede kusuyor bu 3 gündür ya özellikle gazını alırken hepsini geri kusuyor bende gazını almadan yan yatırıyorum bazen öyle daha az kusuyor bide böyle deneyelim dedik napacağımızı şaşırdık sanki hemen yüzü küçüldü gibi geliyo insan üzülüyo

Sorma gece emip yatrınca kusmuyor arada ne fark var anlamadım dikte tutuyorum uzun süre nerden baksan yarım saat

Valla bu zamanda tek maas cok ama cok zor bizim mama bez 2000 lirayi buluyor sadece faturalarin hali icler acisi zaten imkani yok yetisemeyizinsallah iyi bir bakici buluruz ne deyim
Allah herkese kolaylık versin bez çok gidiyor zaten primadan sleepye geçtim. Faturaları saymıyorum bile hepsi coşmuş durumda anneme bile 590 gelmiş ki her zaman yakmaz. Bizimkini düşünemiyorum. Mecbur çalışmaya devam. Bakım konusuna gelince normalde kayınvalidem bakacaktı görümcemi bahsetmiştim size hamile diye hemde ikiz bebek bekliyor tam işe başlama zamanında doğum yapacak şimdi mecbur annem bakacak çok zorlanırsa bakıcı buluruz.

Allah yardimcimiz olsun valla ne deyim ssimdiden basladim ben arastirmaya bakalim insaah helal süt emmis birisini buluruz

Aynen kızlar ben kız da hem az mama alıyor mama yerken de kaka yapıyor birde bu çıktı mamayı uarida bırakıyor asla bir daha almıyor hemde memede uzun kalmıyor artık birde meme de ağlıyor anlamadım süt varsa bile almiyor bende 2 ci ay kontrolünü bekliyorum gidince sorucam kilo almıyor mu korkusu bende de var kucuck kaldı sanki sürati diyorum bende umarım çabucak geçer

gerçekten o diyet olayı sıkıntılı oluyor deneyerek bulmaya çalışmak falan..
Sıkıntısını bulduysa çok şükür cnm

Kucagında uyutup yatagına mı bırakıyosun kuzum mesela. Ben yatagında uyutuyorum orda kalıyo. Bi video izledm. Uyku eğitim videosu. Kadın diyorki kucagınzda uyuttugunuzda beşiğe bırakırsanız kendni terkedilmiş hissedermiş ve hemen uyanırmıs. Yataga gittiğinde aklına uyku gelmesi için önce kucagınızzda müziklerle sakinleştirin gidin perdeyi kapatın iyi geceler diyin etraftaki nesnelere vs sonra sakinleyince yatagına bırakın ve orada ninni söyleyin diyor. Sonra mıkırdanırsa elinizi koyun ve sırtına biraz pış pış yapın elinizi çekin ve göz teması kurmayın diyor. Böyle böyle ger gece yaparsnaız bir daha uzun yıllar rahat edrsnz diyor ben denedm bunu cok kriz anları hariç uyguluyor bebiş. Ama 4 aydan sonra ancsk başlayabilirsnz dedi gaz sancıları vs varsa sakinleneyebilir dedi. Bu aralar benm sıcaklıgım olmadan uyumuyor mesela yanıma alıyorum hemen dalıyor uykuya

Kızlarım kızlarım
Dün azalan sütümden bahsetmiş ve ılkkez mama aldıgımı söylemiştim
Dün 2 kerre
Bugun de dısarı cıkmak zorunda kaldıgım için 1 kere buyuk kızım verdı
Baska mama vermedım
İncir suyu ve bestlak uygulamam vok şükür bana karsılıgını verdi
Sıkıntı yasayan annelerım tavsıye ederım
Üzülmeyın herseyın caresı var
Yeeterkı saglık olsun
Süt olmasa yıne caresı var mamalar
Ama biz sonuna kadar mucadeleye devam son damalsına kadar ınsallah Rabbım izin verdıgı müddetce süt vermeye devam

Bem her turlu yapıyorum kuzu sıra ıle deneyerek
Mesela bu aksam da hemen 1 dk fön actım daldı
Anne sıcaklıgı daha onemlı ben acıl e gıdınce kakadan bayan dr a denk geldım al kucagına baska zaman alamayacaksın ki
Şimdş almazsan ne zaman alırısn dıo
Ama uykuya gecıste ewet dedıgın dogru
Ne bıleyım ya koklaya koklaya o senı sen onu daha guzel degıl mı
Ama tabii yeronde uyumaası daha saglıklı

40günü geçenler kanamanız bitti mi bittikten sonra adet oldunuzmu benim bugün 44.gün halen leke şeklinde devam ediyo normalmidir acaba dr da doğumdan 2 hafta sonra gttm daha gitmedim
Benim 60 gün dolana kadar devam etti.75 gündeyim ve daha yeni yeni rahata erdim anlayacağın.

Benim de bebeğim bugün çok kustu. Her emmeden sonra kustu. Sonra tekrar acıktı, yine emdi ve yine kustu. Sabahtan beri de hiç olmadığı kadar huysuzdu. Gündüz uykuları toplamda 3 saati geçmedi. Gece de zor uyudu. Belli ki midesini üşütmüş dedik. Sabah eşim çocuk doktoru arkadaşına soracak, bakalım ne tavsiye edecek doktor.

Geçen hafta çok kusmali günler gecirdik hemde baya baya kusuyordu oğlum. herkes fazlasini çıkarır normal dedi ama ben endiselendim dr normal bebek reflüsü ,kilosu takip edilmeli kilo kaybi yoksa müdaheleye gerek yok dedi bu hafta baya baya azaldi kusma sebebini bilemiyorum

söyleyince dr un tavsiyesini bizimlede paylaşırsan sevinirim canım

inşallah bizimde azalır banada herkes normal diyo ama rahat edemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…