2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Daha doğurmadan stres yapıyorum tecrübelerinizi okuyarak kızlarr yaa amaaan hemen en güzel kısma geçemiyomuyuz 😂 benim koca diyoki sakın beni bırakıp annene gitme orda bakmasın sana Allahım yarabbim nerden çıktı diyorum annem öyle yapmış benim diyo 😂 merak etme dedim ben ne seni ne evimi bırakmam kocacımm 🤷🏻‍♀️😂 herkes kendi derdindee Allahım hepimize sabır versin ☺️

Kuzum benim yaaaa kıyamam sanaaa sağlık sorunuyla mı uğraşcann kv yle mi hğraşcann bebeyle miii iyi sabrediyosun ben delirmiştim şimdiyee herkesle kavga ederdim canımla mı uğraşcam sizlemi diyeee 😡 geçicek ama hepsi inşallah sen çok çok güçlüsünn 🤲
O kadar arada deredeyim ki anlatamam bi yandan kv bi yandan annen eşimle alakalı bişiler söylyor bi yandan eşim annemin laflarına alınıyor hem eşime destek olmaya çalışıyorum hem anneme bişi dememeye çalşıyorm alınmasın diye hem kv hem kendi durumum zaten 30 gündür ben ben değilim. Bir de kv ler ve eşim paniktir hastalık konusnda eşim de diyor sen güçlü dur lütfen senin güçlü olman bizi ayakta tutuyor biz güçlü değiliz diyor. Dedm bi hasta gibi davranamadm yaa mesela kv 1 haftadır yemek yememiş bana üzüntüsünden kv sakinleştrmeye çalşıyolar. Dedmki hasta olan benm ya rol çalmayın 😅 hasta gibi davranmama bile müsade yok çok komik 😅 mesela eşim bana aşırı üzüldü herkes eşimi soruyor o nasıl iyimi uyusun biraz dinlensin diye 🤣 dün gece ateşlendm yine panık oldular. Dedm iyim ameliyathande 2 saat üşüttm baya ve narkozdan böyle oldm diyorm. Artık ağlama geldi orda niye ağlıyosun dlan diyolar ya dedm içimden ağlamak geldi of boğuldum resmen 😅

O kadar arada deredeyim ki anlatamam bi yandan kv bi yandan annen eşimle alakalı bişiler söylyor bi yandan eşim annemin laflarına alınıyor hem eşime destek olmaya çalışıyorum hem anneme bişi dememeye çalşıyorm alınmasın diye hem kv hem kendi durumum zaten 30 gündür ben ben değilim. Bir de kv ler ve eşim paniktir hastalık konusnda eşim de diyor sen güçlü dur lütfen senin güçlü olman bizi ayakta tutuyor biz güçlü değiliz diyor. Dedm bi hasta gibi davranamadm yaa mesela kv 1 haftadır yemek yememiş bana üzüntüsünden kv sakinleştrmeye çalşıyolar. Dedmki hasta olan benm ya rol çalmayın 😅 hasta gibi davranmama bile müsade yok çok komik 😅 mesela eşim bana aşırı üzüldü herkes eşimi soruyor o nasıl iyimş uyusun biraz dinlensin diye 🤣
Ayy canım yaaa Allahım yarabbim insanlar çok çok enteresan yani kendi annen bile dengeyi şaşırıyo bazen 🤣 geçicek inşallah kuzum senin de sınavın buymuş bi sağlıklı olda önce evvelAllah herkesin üstesnden gelir evirir çevirirsin 🥰🙏 üzülmüş kadıncağız seni kızı gibi görüyo napsın da tamam yani show yapma 😅kız biz korona olduk hafif yani ayaktayız çok şükür ama kv komalık evde 🤣 aradım devamlı üzülmeyin iyiyiz diye çok komik ama Allah razı olsun her gün çeşit çeşit yemek yaptı hakkını yemem bizimkiler böyle napalımm idare etcez 🤷🏻‍♀️ Sen düzenin oturt sağlıklı ol kimseye ihtiyacın olmicak zaten bi sevmeye gelirler

Daha doğurmadan stres yapıyorum tecrübelerinizi okuyarak kızlarr yaa amaaan hemen en güzel kısma geçemiyomuyuz 😂 benim koca diyoki sakın beni bırakıp annene gitme orda bakmasın sana Allahım yarabbim nerden çıktı diyorum annem öyle yapmış benim diyo 😂 merak etme dedim ben ne seni ne evimi bırakmam kocacımm 🤷🏻‍♀️😂 herkes kendi derdindee Allahım hepimize sabır versin ☺️
Ben artık kv tarafının bi işi çıksın istyorum kaynım evlensn artık diyorm salsınlar bizi 😅 annem gitmesn istiyorm mesela ama eşimi de anlıyorm 40 ıma az kaldı gerci annem de gider 2 haftaya. Daha erken gidecekti de ben toparlanamadm ki cocuga zor bakıyorum annemsz hiç olmazdı aç kalırdm. En büyük destek anneler bence kv ler oğullarını daha cok düşünüyor. Ya illaki skıntılar olcak kuzum hazır ol. Ben tüm hamileliği başıma gelcekleri düşünerek geçirdm ve aynılarını yaşıyorum. Herkes hemen gitsin evden diyodm hamileyken. Şuan annem kalsa keşke diyorm yani çnkü vücut kaldırmıyor ben mesela çok halsiizm ayakta 5 dk duramıyorum tansyonm düşük kan kayıplarından muhtemelen. Bunlar basıma gelmeseydi şimdiye toparlanmıstm belki de ama şuan annemsz zorlanırm

Ayy canım yaaa Allahım yarabbim insanlar çok çok enteresan yani kendi annen bile dengeyi şaşırıyo bazen 🤣 geçicek inşallah kuzum senin de sınavın buymuş bi sağlıklı olda önce evvelAllah herkesin üstesnden gelir evirir çevirirsin 🥰🙏 üzülmüş kadıncağız seni kızı gibi görüyo napsın da tamam yani show yapma 😅kız biz korona olduk hafif yani ayaktayız çok şükür ama kv komalık evde 🤣 aradım devamlı üzülmeyin iyiyiz diye çok komik ama Allah razı olsun her gün çeşit çeşit yemek yaptı hakkını yemem bizimkiler böyle napalımm idare etcez 🤷🏻‍♀️ Sen düzenin oturt sağlıklı ol kimseye ihtiyacın olmicak zaten bi sevmeye gelirler
O günleri bi görsem mesela hergün görüşmesek süper olcak ara sıra görüşelm ya boğuldğmu anlasınlar 😅 senim kv de evhamlı mı. Bnmki eşimin başı ağrıyınca elini yuzne koyup yere bakıyor üzüntüden

Ben artık kv tarafının bi işi çıksın istyorum kaynım evlensn artık diyorm salsınlar bizi 😅 annem gitmesn istiyorm mesela ama eşimi de anlıyorm 40 ıma az kaldı gerci annem de gider 2 haftaya. Daha erken gidecekti de ben toparlanamadm ki cocuga zor bakıyorum annemsz hiç olmazdı aç kalırdm. En büyük destek anneler bence kv ler oğullarını daha cok düşünüyor. Ya illaki skıntılar olcak kuzum hazır ol. Ben tüm hamileliği başıma gelcekleri düşünerek geçirdm ve aynılarını yaşıyorum. Herkes hemen gitsin evden diyodm hamileyken. Şuan annem kalsa keşke diyorm yani çnkü vücut kaldırmıyor ben mesela çok halsiizm ayakta 5 dk duramıyorum tansyonm düşük kan kayıplarından muhtemelen. Bunlar basıma gelmeseydi şimdiye toparlanmıstm belki de ama şuan annemsz zorlanırm
Kuzum benim senin yaşadığım olay nprmal bişey değil ki sen doğumdan öte seyler yaşadın iyi ki birileri var yanında ona şükretmek lazım 🤲 biz de kırk gün lohusa bırakılmaz yalnız derler 🤷🏻‍♀️ Kv kalıyomu sizde ?? İdare idare idare hepimiz üni mezunuyuz bir şekilde akıl kullancaz alttan alttan işte anlayana 😂 ben insan severim bu arada gelsinler otursunlar ama sonra evlerine gitsinler tabii hergün olunca nasıl olcak bilmiyorum 😅 kız benim kaynımın işi bozuldu ya çok üzüldük hepimiz şimdi bebiş moral olcak onlara da Allah herkese hayırlı kısmetler nasip etsin 🥰

Kesinlikle, umrumda degil, silerim herkesi beni geren. Destek lazimken yanimda degiller domuz gbi evde oturdular, kocama 2 kelam etmediler. Doğumdan beri ilk kez oglen uyudum 2 saat, ve evde 3 bebisim var. Evde yetiskinler varken uyuyabilmem gerekiyodu ama gönül yapmaya calismaktan telef oldum artik.
Şimdi Bi dinle kafanı kuzu. Yavaş yavaş Bi yemek düzeni de oluşturursun

Annem biraz dolduruyo beni sanırm😅 ne güzel gelmiyordu kızmıstı bana öpme dedm diye. Şimdi bu kanama muhabbeti olnca hemen geldiler ilk gün pek konusmadm da sonra konustm yavas yavas bişi sorunca. Hep trip at git hem de hastalk muhbbaeti olnca gelip konusmanın ugramanın manası ne. Hoş kızması işime geliyor çnkü cocuga istmediğim şeyler yapıyor deli oluyorum. Ellerini tutup kaldırıyo, ayaklarının üstüne batırıyor hadi bas kızım diyo, eline oturtur şekilde tutuyo, sürekli sallıyor çocuk dursa bile, gecen gün cocuk kucagına telefonunu bbeğin üstüne bırakmıs anlık snaırm ama aşırı sinir oldm, dün gece mama vermıs ve sıcakmış aldığı an çığlık atarak ağlamıs annem koşmuş bi baktm mama sıcaktı bileğime döktm yandı diyo cocugumn ağzı yanmıs yaaa bi de aa ne ara ısınmıs o su demiş 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬 böyle böyle şeyler sürekli sinirlerim tepemde onlar gelince. Bir de sürekli karnını ovalıyolar en sevdikleri şeymiş herşeyleri batar halde şuan. Daha saymadıfm bir sürü şey var. Emziği çeşme suyunda yıkayıp vermesi mesela 🤧🤧🤧
Ayy kuzu içinde neler varmış bak. Ben susuyorsun anlatmıyosun derken haklıymışım. Bunların hepsi ufak görünen ama i sanı rahatsız eden şeyler. Hepsi bizim okuduğumuz öğrendiğimiz kadarıyla da yanlış
Ama onlar herşeyi bilirler herşeyi. Cahil cahil şeyler ya

Kızlarr bana bi akıl verin nolur sütüm geliyor cocuga da bence yetiyor emiyor ucu yok diye silikon takmistm simdi ona alıstı hadi neyse dedim ama artk memeyi almak istemiyor silikonun ucuna toplaniyor ya süt onu cekiyor emme yok biberona koyup verince gayet guzel iciyor dr avebt kullan dedi sarilik var mamayla araya gir dedi enjektor damagina yara yapiyodu kullandm ama ona mi alisti anlamadm emmiyor cocuk sut akip gidiyor sizce napmaliyim ben zaten oyle bi tutuldu ki sirtim cocugu kaldirsmiyorum kucagims veriyorlar

Kızlarr bana bi akıl verin nolur sütüm geliyor cocuga da bence yetiyor emiyor ucu yok diye silikon takmistm simdi ona alıstı hadi neyse dedim ama artk memeyi almak istemiyor silikonun ucuna toplaniyor ya süt onu cekiyor emme yok biberona koyup verince gayet guzel iciyor dr avebt kullan dedi sarilik var mamayla araya gir dedi enjektor damagina yara yapiyodu kullandm ama ona mi alisti anlamadm emmiyor cocuk sut akip gidiyor sizce napmaliyim ben zaten oyle bi tutuldu ki sirtim cocugu kaldirsmiyorum kucagims veriyorlar
Emmiyor mu kuzum memeyi anlamadım ben

Resmen benim annemi anlatmissin, hamileyken donatiyordu masayi. Anneannem geldi tuvaletten cikinca elini yikamadigini fark ettim sabrettim uc bes gun ama cildirdim, neyse en son dedim rota virusu denen bisey var elleriniz temiz olsun cocukalra dokunurken gel kolonya dokeyim dedim, evden oyle bi gitti ki hemen otobus bileti ayirtti, domuz gbi suratiyla oturdu, giderken ne beni optu ne bebeleri, o gittiginden beri de ben terbiyesizlik yapmisim gbi annem babam burnumdan getirdi bizs de gidek dediler anneannene hata yaptin dediler tamam gidin dedim bugun 4te yolcular. Asla da unutmam bunu. Bu olaydan beri annem yemek ya makarna yapti ya pilav, evde et var kiyma var yapsana biseyler sut olsun kizima de, tam tersi sutumu kesmek icin elinden geleni yapiolar. Hayir bi de oz anne babam. Seytan gorsun yuzlerini artik iki elim darda olsa cagirmam
Şimdi mi yaşandı kuzum bunlar

Kuzum deneyimim yok biliyosun ama bugün seminere katıldım emzirme pozisyonunuzu değiştirin diyo böyle şeylerde, dümdüz şekilde emziriyosan tutmuyosa memeyi, biraz daha eğimli durduğu bir pozisyonda emzir diyo kafasından tutarak bastırmadan destek olabilirsin dio 🤷🏻‍♀ Panik yapma sakin ol kuzum benim öğreniyosunuz ikinize de fırsat ver 🥰

Evet ay kaç defa telefonu elime aldım yazacağım yazamadım bebeler fena. Bugün rota aşısının ilk dozunu oldular bağırsakları hareketlendirdi zaten sorunlu idik. Kilo alımları normal dedi doktorumuz. Ekstra vitamin önermedi sadece d vitamini devam gaz için her şeyi deniyoruz zaten o ayrı. Bunlar dışında her zaman yanınızda olması gereken ilaçlar diye ateş düşürücü şurup sancı için fitil verdi. Burun spreyi verdi ama üç ay olmadan kullanmamalı çoook darda kalırsanız bir kere filan olabilir dedi. Bizim burun tıkanıklığı sorunu serumla çözülmüyor. Yarın kalça ultrasonu ve göz muayenesi olacak. Mama olarak prematüre mamayı bırakıyoruz hipp öncelikle ama onu sevmeyebilirler dedi evet sevmiyorlar dedim golden goat bebelac gold ve aptamil şeklinde sıralama ile mama önerdi. Kakalarının fotoğrafını gönderdik yeşil çünkü. Anormal görünmüyor ama sürekli böyle olmasını beklemeyiz mama kaynaklı olabilir değişince bakalım dedi.

Evet ay kaç defa telefonu elime aldım yazacağım yazamadım bebeler fena. Bugün rota aşısının ilk dozunu oldular bağırsakları hareketlendirdi zaten sorunlu idik. Kilo alımları normal dedi doktorumuz. Ekstra vitamin önermedi sadece d vitamini devam gaz için her şeyi deniyoruz zaten o ayrı. Bunlar dışında her zaman yanınızda olması gereken ilaçlar diye ateş düşürücü şurup sancı için fitil verdi. Burun spreyi verdi ama üç ay olmadan kullanmamalı çoook darda kalırsanız bir kere filan olabilir dedi. Bizim burun tıkanıklığı sorunu serumla çözülmüyor. Yarın kalça ultrasonu ve göz muayenesi olacak. Mama olarak prematüre mamayı bırakıyoruz hipp öncelikle ama onu sevmeyebilirler dedi evet sevmiyorlar dedim golden goat bebelac gold ve aptamil şeklinde sıralama ile mama önerdi. Kakalarının fotoğrafını gönderdik yeşil çünkü. Anormal görünmüyor ama sürekli böyle olmasını beklemeyiz mama kaynaklı olabilir değişince bakalım dedi.
Maşallah kuzularıma 🤲 inşallah güzel bir rutininiz olcak kuzum bebelerleee onlarda büyüdükçe inşallah daha adapte olcaklar 🥰 sağlıklı olsunlar da sen de güçlü ol herşey güzel olucak alışıyosunuz birbirlerinize 🥰

Ay kızlar kot pantolonlarımı giydim kapanmıyorlar canım sıkıldı 😐 sizde durumlar nasıl tiny miracle tiny miracle nurselek nurselek gerçi Nurselek daha kırkı çıkmadı. Göbek kalça kısmı genişlemiş demek ki düzelir mi yaa. Kilo aynı ama vücut salmış göbek kısmı olunca düğmeler kavuşmuyor 😬
Kız ben geçen çocukları kontrole götürdüğümde dur Jean giyeyim özledim dedim deneyeyim. Oldu🤭
Ama ligralıydı onu da göze al yani göbeğim biraz sıkıştı ama öyle hatekrtimi kısıtlycak Bi durumda değildim😁
Ben bugün gene Bi göbek muhabbeti açacaktım burda napcaz diye de, sonra amaaan dedim tek derdimiz o kalsın Bi yerimizden soluyoz🤭😂

Kızlarr bu nasıl olmuşşş hediyelik kolonyaaa ?

Eklentiler

• 9581ED25-E7B8-4D2B-B150-6DAC6DAB9060.jpeg
    9581ED25-E7B8-4D2B-B150-6DAC6DAB9060.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 29
X