2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Herkes benim geldiğim noktaya gelmiş sanırım gaz konusunda 😬 En erken tecrübe eden ben oldum ve çare bulamadık kızlar. Bende alerjiden şüphe ettim senin gibi Ayceeeee Ayceeeee ama üç aydan önce alerji demek pek mümkün değilmiş. Zaten tespiti zor kanlı sümüklü kaka en spesifik belirtisi ya da sivilce değilde egzama gibi döküntüler. Dün yine doktoru aradım amansız ağlıyor benim oğlanlardan biri bitkisel kimyasal ne bulduysan dene dedi 😅 çetrefilli bir konu yapacak bir şey yok dedi açık açık. Perişanım benim ilk haftadan başladı ve ikisi de öyle sadece biri biraz daha fazla. Giderekte arttı öyle olunca beslenmesi de kötü hal aldı kendini kasmaktan mama meme hepsini genzine kaçırıyor ve bir de öyle panik yaşıyoruz nefessiz kalıyor ☹️☹️☹️ Perişan haldeyiz. Sonra yemekten tiksiniyor öyle olunca dik tut yok acıkmadan ver bilmem ne denemediği yol kalmadı illa genzine kaçırıyor ıkınmaktan. Sürekli sancı çekiyor çekmediğinde yorgun düşüp uyuyor uyanıksa ağlama ıkınma seanslarında eee o arada yemek veriyorsun zaten. Kötü durumdayız bizim ki anlatılmaz 🤦🏻‍♀️

Kızlar çıktım kontrolden.
Bugün 17+4.
Bebeğim 18cm 225gr ve bu sefer kesin söyledi, erkek. 🥰
Kanama alanı falan tamamen bitmiş, rahim ağzı kapalı.
20-24 haftalar arası randevu alıp detaylı ultrasona gidicem.
Sonuçları doktora göndericem, gerekirse çağıracakmış.
Birkaç doktor ismi önerdi.
Anadolu yakasında Zeki Şahinoğlu, Melih Atahan Güven,Mehmet Uludoğan.
Avrupa yakasında da Recep Has.
Mehmet Bey en iyisidir dedi.
İlaçlarım Oksapar, Prilam, ReGenesis ve Devit-3.
Haberler bu kadar. 🥰
Detaylı ultrason için başka doktor tavsiyesi olan var mı?
Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim kuzum 🥰 hayırla sağlıkla gelsin kuzu inşallah 🤲🏻
Ben zeki şahinoğluna gitmiştim detaylıda

Aa valla hiç öyle bişe duymadım kuzum, belki de doğrudur bilemem ama.
İlk başta saat de yazardım üzerlerine ama sonra gerek duymadım sonuçta 20 30 poşet koymuyorum 😂
Ama o mümkün olmaz ben sağımlarımda ne çıkarsa onu koyuyorum poşetle illaki birleştirilip besleme ml lerine göre ayarlancak kuzucum.
Ben artık sağacak zamanda bulamıyorum kendimi bi yarım saat yatağa atabilirsem benden iyisi yok 😂

Aa valla hiç öyle bişe duymadım kuzum, belki de doğrudur bilemem ama.
İlk başta saat de yazardım üzerlerine ama sonra gerek duymadım sonuçta 20 30 poşet koymuyorum 😂
Ama o mümkün olmaz ben sağımlarımda ne çıkarsa onu koyuyorum poşetle illaki birleştirilip besleme ml lerine göre ayarlancak kuzucum.
Ben artık sağacak zamanda bulamıyorum kendimi bi yarım saat yatağa atabilirsem benden iyisi yok 😂

Berbat bişe kuzum berbat. Çeşit çeşit yollar deniyoruz. Yüz üstü sırtına pıt pıt 2 sn duruyo sonra başlıyo yine, ayağa kalkıp gezdiuoz yok, kulağına pış pış sırtına pat 3sn sonra yine viyak, olmadı kiraz çekirdeğini getir, ayy yok dur meme tuttur neler neleeer. Ama geçer illaki diyorum. Ama sana bişe diyim mi ben hiç beslenme takibi yapmıyorum. Herşeyi yiyorum yani be gelirse önüme
Aynen dediğin gibi kuzum hiç birşey fayda etmiyor şimdi eşim eczaneden biogaia almış birde gaz oluşumunu önleyici relactax diye bir damla almış inşallah iyi gelir 🤲🏻
Yediğime içtiğimdde çok dikkat ediyorum gaz yapıcı şeylerden elimden geldiğince uzak duruyorum ama yinede oluyo 🤦🏻‍♀️

Size komik bir şey anlatayım gece bebeklerin ikisinide annemin odasında uyuttuk. Bende odamda biraz uyuyayım o ara diye. Neyse gece uyku arasında kalktım emzirme yastığını kucağıma aldım göğsümü çıkardım bekliyorum 🤣😅😅😅 bebek emzireceğim güya motor hareket. Bakındım bebek filan yok ağlama filan da yok yani rüyamda da görmedim. Öyle tamamen bilinçdışı 🤣

Size komik bir şey anlatayım gece bebeklerin ikisinide annemin odasında uyuttuk. Bende odamda biraz uyuyayım o ara diye. Neyse gece uyku arasında kalktım emzirme yastığını kucağıma aldım göğsümü çıkardım bekliyorum 🤣😅😅😅 bebek emzireceğim güya motor hareket. Bakındım bebek filan yok ağlama filan da yok yani rüyamda da görmedim. Öyle tamamen bilinçdışı 🤣
Ya kilyaaaaaaa 😂😂😂

Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim kuzum 🥰 hayırla sağlıkla gelsin kuzu inşallah 🤲🏻
Ben zeki şahinoğluna gitmiştim detaylıda
Amin inşallah canım 🙏 çok teşekkür ederim 😊
Memnun muydun Zeki Bey’den?
Çok uzun sürüyor mu muayene?
Bir de karından bakıyor di mi?
Hep kadın doktor araştırıyordum, doktor bunları önerince vajinal bakıyor mu diye soramadım. 🙈

Herkes benim geldiğim noktaya gelmiş sanırım gaz konusunda 😬 En erken tecrübe eden ben oldum ve çare bulamadık kızlar. Bende alerjiden şüphe ettim senin gibi Ayceeeee Ayceeeee ama üç aydan önce alerji demek pek mümkün değilmiş. Zaten tespiti zor kanlı sümüklü kaka en spesifik belirtisi ya da sivilce değilde egzama gibi döküntüler. Dün yine doktoru aradım amansız ağlıyor benim oğlanlardan biri bitkisel kimyasal ne bulduysan dene dedi 😅 çetrefilli bir konu yapacak bir şey yok dedi açık açık. Perişanım benim ilk haftadan başladı ve ikisi de öyle sadece biri biraz daha fazla. Giderekte arttı öyle olunca beslenmesi de kötü hal aldı kendini kasmaktan mama meme hepsini genzine kaçırıyor ve bir de öyle panik yaşıyoruz nefessiz kalıyor ☹️☹️☹️ Perişan haldeyiz. Sonra yemekten tiksiniyor öyle olunca dik tut yok acıkmadan ver bilmem ne denemediği yol kalmadı illa genzine kaçırıyor ıkınmaktan. Sürekli sancı çekiyor çekmediğinde yorgun düşüp uyuyor uyanıksa ağlama ıkınma seanslarında eee o arada yemek veriyorsun zaten. Kötü durumdayız bizim ki anlatılmaz 🤦🏻‍♀️
Aynı şeyler kuzum birde uykuda inleme olayı var içim gidiyo 😔

Evet canım bizimki de öle sivilcenin ucu beyaz, sadece yüzünde çıktı
Benm kızmda da var doktor cok giydirmeyin ve öpmeyin dedi. Bir de mustelanın yüz kremini önerdi onu aldm bazen sürüyorum. Ve her gün siliyorm yüzünü ılık suya şampuan sıkıyorum pamukla siliyorm sonra ılık temiz suyla duruluyorum.

Okuyunca sesli güldümm 😂😂 artıl ne haldeysek 😂 bende geceleri yatarken sanki bebekler üstğmde onlarınğstğmden almaya çalışıyorum sonra bakıyorum yok döne döne kontrol ediyorum ki düşürmeyeyim eğer üstümdeyse 😂

Amin inşallah canım 🙏 çok teşekkür ederim 😊
Memnun muydun Zeki Bey’den?
Çok uzun sürüyor mu muayene?
Bir de karından bakıyor di mi?
Hep kadın doktor araştırıyordum, doktor bunları önerince vajinal bakıyor mu diye soramadım. 🙈
Ben memnun kaldım canım herşeyi detaylı bir şekilde anlattı benim muayene ikiz olduğu için bir saat falan sürdü
Karından bakıyor kuzum birde eğer gideceksen randevu için birkaç hafta önceden ara yer bulmak bayağı zor oluyo ben zor buldum gittiğim dönem öyle söyleyeyim

Ben memnun kaldım canım herşeyi detaylı bir şekilde anlattı benim muayene ikiz olduğu için bir saat falan sürdü
Karından bakıyor kuzum birde eğer gideceksen randevu için birkaç hafta önceden ara yer bulmak bayağı zor oluyo ben zor buldum gittiğim dönem öyle söyleyeyim
1 saat mi? 😳 yani benim en az yarım saat sürer.
Tamam canım, karar verip hemen alayım randevu.

Okuyunca sesli güldümm 😂😂 artıl ne haldeysek 😂 bende geceleri yatarken sanki bebekler üstğmde onlarınğstğmden almaya çalışıyorum sonra bakıyorum yok döne döne kontrol ediyorum ki düşürmeyeyim eğer üstümdeyse 😂
Bende bazen ayağımda sallıyorum zannediyorum 😬 tükenmiş haldeyim ya görseniz halimi annemde o şekilde 😅 iki kişiyi pert ettiler 🙂

Aynı şeyler kuzum birde uykuda inleme olayı var içim gidiyo 😔
Aynen uykuda inleme dudak büzme ağlar gibi çenesini titrete titrete ağlama ip gibi olma kasılmaktan kızarma beni ittirme başını ellerinin arasına sıkıştırma elini ağzına hırsla sokma. İnsan zaten üzüntüden çöküyor öyle görünce ve çaresiz kalınca inan sadece ağlama uyumama filan değil acı çekmeleri mahvediyor insanı

X