2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Benim kız ful uyudu sürekli uyandırmaya çalşıyorz emsin diye ben hiç uyumadm ama hala uykum yok cok ilginc annem zombimisin diyor 😅 bu arada kvde kalıyor bizimle eve gitmem dedi 😅😅😅
Annesi, anneannesi, babaannesi yanında, huzurla uyuyodur yavrucak 😇🥰 uyuyan bebeği uyandırmaya ben de kıyamam ama mecburen emmesi lazım 🤱🏻

Merhaba🥰sagol canim bnm biz zaten yuzunu hic gormedik 1 tane fotosu yok elimizde diyebilirim cok sükür az kaldi sancıyı nst den önce usg de gördu bilmiyorm bakti sancin olmus dedi pozisyonundan mi anladi cunku bebek yerlesmeye calisiyor dedi nst de hafif sanci dedi bu cihazin degisikti yuzu bana dönük degildi kagitta da sayi yok onu göremedm ama bnce normaldir yoksa derdi heralde daha gider simdilik dedi
Acele etmesinler yavru kuşlar 🐣 daha var gelmelerine. Bu haftalarda pozisyon değiştirmesi normal zaten.
bi ara ben de nefes alırken çok zorlanıyordum, o zaman diyaframıma da çok baskı yapıyordu, pozisyon değiştirdikten sonra biraz aşağıda indi, nefes alıp vermem kolaylaştı, midem de rahatladı.
USB’den sancının görüldüğünü bilmiyordum, sadece nst’de çıkıyo diye biliyorum. O yüzden sordum. 40’ın altındaki stres normal görülüyo bu zamanda, bebeğin gelişimi de devam ediyorsa verdikleri tarihi bekliyo doktorlar. İnşallah planladığınız gibi olur her şey 🙏🏻
Ben de kefir içiyorum akşamları, gün içinde muz, ceviz yiyorum. Çok şükür yarıyor bebişe 🐣

Acele etmesinler yavru kuşlar 🐣 daha var gelmelerine. Bu haftalarda pozisyon değiştirmesi normal zaten.
bi ara ben de nefes alırken çok zorlanıyordum, o zaman diyaframıma da çok baskı yapıyordu, pozisyon değiştirdikten sonra biraz aşağıda indi, nefes alıp vermem kolaylaştı, midem de rahatladı.
USB’den sancının görüldüğünü bilmiyordum, sadece nst’de çıkıyo diye biliyorum. O yüzden sordum. 40’ın altındaki stres normal görülüyo bu zamanda, bebeğin gelişimi de devam ediyorsa verdikleri tarihi bekliyo doktorlar. İnşallah planladığınız gibi olur her şey 🙏🏻
Ben de kefir içiyorum akşamları, gün içinde muz, ceviz yiyorum. Çok şükür yarıyor bebişe 🐣
Aman yarasin cok sukur su son haftalar zaten ne alsalar o kârdır valla bende bilmiyordm pozisyondan mi dedi sancin olmus birkac gun icinde dedi direk bende sasirdim nst de bence dedigin gibi cok yuksek oldugunu sanmiyorum olsa bisey derdi heralde hafif sancin var dedi sadeve

Benimkilerde sarılıkta var. Yok ağzında geveliyorlar dün emen çocuklar bugün bir huy edindi. İnşallah tutarlar geri. Aç beklettim risk alıp yine emmediler mama verdim az önce. Kaç cc veriyorsun ben de artırayım diyorum mama miktarını gerçi doktor kilosuna göre değişir dedi ama. Hala 30 cc mama veriyorum emzirme sonrası ama saatlerdir emmiyorlar bende mama vermiyorum. Az önce dayanamadım verdim 30 içtiler yine fazlasını almadı. Hangi mamayı kullanıyorsunuz?
Kuzum bizim doktor emzirdiktan sonra muhakkak mama takviyesi yap dedi birine hipp kullanıyorum diğerine evolvia prematüre mama kullanıyorum minimum 30 max 45 veriyorum
Bugün doktor kontrolümüz vardı 60 da verebilirsiniz dedi
Bence emselerde ardından mama ver kuzum mesela biz geçen hafta kontrole gittiğimizde sarılık değeri 9.4 olan 6 ya düşmüştü bugün
Birde kaç saatte bir emziriyosun

Bebeklerde gaz poblemı....

ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 ohh kuzum masallahh sneınde az kalddıı heee saglıkla dogurun haydın kızlarım 🥳
Labellaaa Labellaaa yaa bak korkulacak kadae agrılı degıl bırde ben 1 kere ayaga kalktım daha hıc yatamadım da biliyorsunuz 😕😬 ohh saglıkla evınızede donersınız ınsallah
Kilya Kilya tiny miracle tiny miracle kuzularrr hemenn pess etmekk yokk
Benımde yetmıyordu süt mama takviyesi verdıler BESTLAK kullandım bırde tahin helvası ardından su ohh cok şükür şimdi cok ıyı aman masallahh 🤲☺️🧿
Bırde takıp edın emerken damagında tutuyorsa
Dilini degdırıp bırakıyorsa agzından gerıye cekıyorsa memeyı gazı var demektır sesi cıkmasa bıle dırek yatırın göğsünü ze vurun kuyruk sokum hızasına olmazsa bo muddet 10 dk ya kadar devam edın
Oda olmadı altını acma pozisyonunda bacakları kaldırın bı kac kez bı skeılde o gazlar cıkınca bebeler mıdeyı boa hissedip alıyorlar
Bak bızım YB Hemsırelerı cok guzel uonlendırıyorlardı bısey olunca ben halen onları arıyorum
Bırde benım bebeyı seviyorlardı bana arada getirin bızde görelim premature bebeler uzun kalınca bızde alışıyoruz dıyorlar
Narin kibarcık kız dıe sevıyorlardı ☺️
O yuzden onların bama dedıkleını twkrar edıyroum sıze kendınızı bırakmayın
Bedenınıze guvenın sadece emzırmeye dıgru zaman da sogruu sekılde verırsen verım alırısn etrafa hıc bakmadan devam edın gaz cıksın mama vermeden deneyın cok aglayıp arandıklarındaa bıle gaz yaparmış bısey yemedı gazı yoktur demeyın memeyı almadıklarında once gaz operasyonu yapın kuzular
Çok sağol kuzum dediklerini deneyeyim 🥰

Kuzum bizim doktor emzirdiktan sonra muhakkak mama takviyesi yap dedi birine hipp kullanıyorum diğerine evolvia prematüre mama kullanıyorum minimum 30 max 45 veriyorum
Bugün doktor kontrolümüz vardı 60 da verebilirsiniz dedi
Bence emselerde ardından mama ver kuzum mesela biz geçen hafta kontrole gittiğimizde sarılık değeri 9.4 olan 6 ya düşmüştü bugün
Birde kaç saatte bir emziriyosun
Bize de öyle söyledi canım hep öyle yaptım meme ardına mama ama emmeyi bıraktılar diye bugünü bu şekilde deneyeyim dedim. Belki memeye dönerler diye ama almadılar 😔 bizimkiler 30 dan fazla almıyorlar midelerini bulandırıyorlar hipp i hiç sevmediler hele. Şu an evolvia kullanıyorum arada hipp veriyorum yine ama 30 max. aldıkları mama. Ne yapsam bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

insallahh canımmm darısı sana inşallah sağlıklaa 🥰

İstediler kuzum annem ve eşim yaptırdı. Ama odaya 10 kişi bile girdik pazar günüydü kmse yoktu hemşire akrabamız çıktı vs derken herkes o kdr tatlıydı ki asla odadan cıkın demediler 😅 aksam da odada eşim annem ben kv ve bebek kaldık 🙈🙈🙈
Aminn cnm inşallah🙏🏼

Hafta sonu olması,hemşirenin tanıdık çıkmadı iyi olmuş o zaman 😍
Ohhh ohhh bir de o kadar kişi kaldınız ne güzel herkesin gönlü oldu 😍😍

kızlar napıyosnuz benm bebek ful uyuyor ya sanırm biraz adapte olana kadar böyle sessiz olcak 🥰 hastaneye alınmaması gerekenler göğüs pedi işime yaramadı diş fırçası macunu asla kullanmadım 😅 makyaj asla cnku dik durmak zor 😅 aslnda bugn foto çekimi yapardım ama kanamam heryere geçiyor beyaz takımlarımı heba etmeyeyim dedim evde çekilcem ve onca olaya fön kalmadı pek gözyaşlarımla saçım bozuldu resmen 😅 kalın hırka kalın olan herşey aşırı gereksiz kısa kolla bile ateş basıyor sürekli terliyorum. emzirirken hele ter boşanıyor resmen. Emzrme atleti gereksiz önüm açık geziyorum memem dışarda ve herkesin yannda açtım Mememi cnku bebeğin tutmasını sağlamak ameliyattan sonra zor asla hareket edemedm ve kollarımın heryeri damar yolu ve serumdu bebeği tutamadm hiç. İlk gun gecelik işime yaradı cunku sürekli altına bakıyolar vs kolay oldu 2 tane olsa iyi olurdu kan oldu cunku hemen. Onun harici önü hızlıca açılan kısa kollu pijamalar en iyisi. Ve kolda damar yolu oldugu için koldan rahat geçen şeyler şart. Gümüş kapak şart e gümüş kapağın durması için emzirme sütyeni şart. Gümüş kapak yapışan bişey olsa asla sütyen takmam. Depend 1 paket bence son bi tane kaldı içinde yarın takıcam. Emzik biberon kullandım mesela cnku emziremedm hemşireler biberon istemiş mama için annem de emzik vermiş mama gelene kdr cok ağlamış cnku. Sütüm gelsin diye süt sağma makinesinin masaj bölümünü kullandm. Komposto aldık yanımıza mesela ilk gün 4-5 küçük kavanoz komposto içtm.
Nescafe en az 3 bardak için demişti anestezi uzmanı. Ben baya kahve içtm baş ağrım olmadı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kızlar

kızlar napıyosnuz benm bebek ful uyuyor ya sanırm biraz adapte olana kadar böyle sessiz olcak 🥰 hastaneye alınmaması gerekenler göğüs pedi işime yaramadı diş fırçası macunu asla kullanmadım 😅 makyaj asla cnku dik durmak zor 😅 aslnda bugn foto çekimi yapardım ama kanamam heryere geçiyor beyaz takımlarımı heba etmeyeyim dedim evde çekilcem ve onca olaya fön kalmadı pek gözyaşlarımla saçım bozuldu resmen 😅 kalın hırka kalın olan herşey aşırı gereksiz kısa kolla bile ateş basıyor sürekli terliyorum. emzirirken hele ter boşanıyor resmen. Emzrme atleti gereksiz önüm açık geziyorum memem dışarda ve herkesin yannda açtım Mememi cnku bebeğin tutmasını sağlamak ameliyattan sonra zor asla hareket edemedm ve kollarımın heryeri damar yolu ve serumdu bebeği tutamadm hiç. İlk gun gecelik işime yaradı cunku sürekli altına bakıyolar vs kolay oldu 2 tane olsa iyi olurdu kan oldu cunku hemen. Onun harici önü hızlıca açılan kısa kollu pijamalar en iyisi. Ve kolda damar yolu oldugu için koldan rahat geçen şeyler şart. Gümüş kapak şart e gümüş kapağın durması için emzirme sütyeni şart. Gümüş kapak yapışan bişey olsa asla sütyen takmam. Depend 1 paket bence son bi tane kaldı içinde yarın takıcam. Emzik biberon kullandım mesela cnku emziremedm hemşireler biberon istemiş mama için annem de emzik vermiş mama gelene kdr cok ağlamış cnku. Sütüm gelsin diye süt sağma makinesinin masaj bölümünü kullandm. Komposto aldık yanımıza mesela ilk gün 4-5 küçük kavanoz komposto içtm.
Nescafe en az 3 bardak için demişti anestezi uzmanı. Ben baya kahve içtm baş ağrım olmadı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar kızlar
Depend hala kullaniyor musun canım kanama cok oluyor mu ilk 2 günden sonra azalmiyor mu normal adet kanamasi gibi mi daha mi fazla hastaneden mesela 2 saat yol gelicem 3.gün pedle mi cıkarm depend le mi yolda kanamadan rahatsiz olunur mu 2 saat idare eder mi sence herkesinki farklidir tabide cok soru sordm ama merak 🤭

Depend hala kullaniyor musun canım kanama cok oluyor mu ilk 2 günden sonra azalmiyor mu normal adet kanamasi gibi mi daha mi fazla hastaneden mesela 2 saat yol gelicem 3.gün pedle mi cıkarm depend le mi yolda kanamadan rahatsiz olunur mu 2 saat idare eder mi sence herkesinki farklidir tabide cok soru sordm ama merak 🤭
Canım benm cok yoğun kanamam oluyor şuan mesela 2. Günde depend bitti ful doldu depend

X