2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ay harika.
Canım valla hepimiz sen ne zaman baklava yiyecen diye dört gözle bekliyorduk.

Olmaz mıaman boşver cnm
İnşallah cnm bir sıkıntı çıkmaz bencede

Cnm ben histereakopi de oldum çizik de attırdım ama bir önce ki tüp bebekte yapiisti transferden önce çizik atıldı trransferim oldu ama tutmadı negatif aldım herkes aynı değil denemeden zararı olmaz yapılmasının bence dene derim

Kilya iyi anlattn valla ic camasiri almaya cıkacaktm bastan beri emzirme sütyeni cok mantiklı gelmiyor bana ten tene temas bilmem ne derken her türlü cıkarılır o sütyennormal aliym bari
Emzirme sütyeni bana da şimdilik gereksiz geldi. Tek faydalı yanı, yumuşak kumaştan olduğu için rahatça yukarı sıyrılabiliyor. Ama bebişler kafalarını tutmayı öğrenince memeyi kendi bulup daha rahat kavrayacak ya, o zaman emzirme sütyenlerinin işe yarayacağını düşünüyorum. İnsan içine daha çok çıkacağız ve sütyenlerimizi tamamen sıyıramayacağımız yerler olacak. Ben benimkine şimdiden alıştırma yaptırmaya başladım. Sütyenin o ince kısmından emmeye çalışsın diye. Bir kere başarılı oldum aslında. Hele azıcık büyüsün, daha rahat kavrayacak oradan. Kilya

Merhaba kızlar. 7. günü olması dolayısıyla dün oğluşumuza hayatının 3 ayrı ilkini yaşattık.

İlki, saçını tamamen kesip ağırlığınca altın sadaka verdik. 1 g tuttu.

İkincisi henüz göbek bağı düşmedi ama biz banyosunu yaptırdık. Üstelik sadece eşimle ben yaptık bunu. Annemler perşembe günü döndüler yaşadıkları şehre.

Üçüncüsü oğluşumuzu sünnet ettirdik.
Yapılırken zorlandı, o da sadece sünnet yerine uyuşturucu iğne yapılırken zorlandı, gerisinde acı duymadı. Ama elleri ayakları tutulurken beklemekten çok sıkıldı ve ondan ötürü ağladı.

Uyuşturucunun etkisi geçince çok ağlayacak diye düşünüp eşimle kendimizi sabahlamaya programlamıştık ama inanılmayacak şekilde, oğlumuz sabaha kadar gık bile demeden mışıl mışıl uyudu.

Uyanınca da aynı şekilde, hâlâ ağlamadı.

Allah'ın emri, peygamberin sünneti olan şey nasıl zararlı olabilir ki diye düşünüyor insan. 7. günü sünnet ettirmek özellikle tavsiye edilmiş Peygamber efendimiz tarafından. Zaten bebeklerin yeni doğduklarında daha acı duyma yetenekleri gelişmemiş oluyormuş. O yüzden bebekken sünnet ettirmek doğruymuş. Ya da iyice büyükten sonra ettirmek lazım ya. Ama en güzeli ilk 10 gün. Bebek hiç acı duymuyor. Hâlâ inanamıyorum şahsen ben.

Oğlan anası olacaklara sesleniyorum, hiç çekinmeyin, bebiş 7 günlükken halledin gitsin. 7yi geçtiyseniz bile en azından 20 günü geçmeden yaptırın sünnetini. Şiddetle tavsiye edilir.

Ayy masallah hayirli olsun Allah im dugununde nasip etsin insallah oglusum olsaydi kesinlikle bende sünnet ettirirdim cok iyi yapmıssnız valla ama göbek bagı islandiysa daha zor olur düsmesi o konuyu bilemedim ben düsmeden yaptirmam galiba simdilik herseyden korkuyorm bakalim dogunca napıcam

Evet ilerde daha kullanisli olabilir cok heycanliyiz valla bakslim bizlerde yasayslim tecrube edelim insallah neler görücez

Ohhh masallahhh kuzuma benimm en sagliklisini yapmissiniz olmus bitmis benim de oglum olsaydi hemen yaptirirdim sonra hareketlendikce daha da zorlasio ve narkoz aliniyo bildigim kadariyla, buyukkende travma bence esim hala unutamamis Allahim saglikli uzun omurler versin kocaman adam olsun vatana millete ailesine hayirli olsun insallah

Hayırlı olsun canım, Allah okul mezuniyetlerini, askerliğini, mürüvvetini görmeyi de nasip etsin Bi anne için çok gurur verici bi an

Bazi doktorlarda normal yanlısı aslında bu iyi birsey sahsen ben korktugum icin isime geldi adamin direk sezaryen demesi6 ocaga gün verdi bize insallah
Dr bana 40 a kadar beklemeyelim sonucta tüp bebek riske atmaya gerek yok ve zaten belli ki dönmeyeck dedi. Yani umarım doğru yoldayımdır cnku bir daha normal doğurma şansım olmayacak hayırlısı böyleymiş belki de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…