2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ayy ben ilk üç ay uykuya doydum tavuk gibi sekiz dedin mi ben yatağa giderdim taaaaa kiii 5ci aya girene kadar sonrası hayal oldu uyuduğum günlere sayıyorum şimdi bu gece mesela 2 de uyudum 4 de kalktım kalkış o kalkış bitti zombi ayakta 🤣🤣🤣Allah güç veriyor
Ooo sen iyisin ya gece 1-2 arası ancak dalıyorum uykuya sonra wc nöbetleri dalana canım çıkıyor sonra yine yine gözüm kapalı güya uyuyorum 😅😅

Ayyy ben bu ara çok kaygılı ve heyecanliyim dün kontrolum vardi dr ısrarla sezeryan günü vermek istemiyor sanirim normali bekleyeceğiz nst de bisey çıkmadı 😊ara ara kasıkladra adet sancısı hissediyorum .bana gün vermemesi beni biraz germedi degil ne yapacağım ben yaa🙄
Sezaryene yakın degilse o yüzdendir canim ya sen sorsaydn ne düsünüyorsunuz normal mi sezaryen mi diye benim ki hic normal yaptirmadigi icin direk gün verdi

Kızlar gece gece süt sagarken kontrol edıyroum doguma gıdıyorum dıe yazan var mı dıe 🤣
Bızım gızlar gece de olsa yazınız hee
@angelbabygirl @nurselek minnie minnie ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 @Esrarengizesra daha etıkıetle adını yıne bulamadıgım arkadaslarım 🤣🤭
İnsallahh Rabbımm en kolay hali seklı ıle bebeklerınızı sıze saglıkla kavustursunn 🤲❣️
Insallahh eararengızınde etıketını dogru yapmısımdır suphelıyım 🙈🙈
Yavrum yanlış etiket 🤣🤣
Esra_rengiz1016 Esra_rengiz1016 bizim ki😍

Sezaryene yakın degilse o yüzdendir canim ya sen sorsaydn ne düsünüyorsunuz normal mi sezaryen mi diye benim ki hic normal yaptirmadigi icin direk gün verdi
Canim ben sormadan o bana sordu ben normal dogumun beni biraz korkuttuğunu söyledim normal doğurmak istiyorm demeni beklerdim dedi 😂benim dr biraz normal yanlısı sancini bekleriz acilman normalse yaptirirz degilse sezeryan olursun biraz akışa birakalim dedi🙄haftaya yine kontrol var durum böyle şaşırdım valla dr lar sezeryana yönlendiriyorlar zannediyordum hayirlisi ne diyeyim sana hangi günü verdiler

Ayyy ben bu ara çok kaygılı ve heyecanliyim dün kontrolum vardi dr ısrarla sezeryan günü vermek istemiyor sanirim normali bekleyeceğiz nst de bisey çıkmadı 😊ara ara kasıkladra adet sancısı hissediyorum .bana gün vermemesi beni biraz germedi degil ne yapacağım ben yaa🙄
Gerılme gerılme belkı sen bızım nazar boncuğumuz gıbı tek normal dogıranımız olurusn 😀🧿🥳❣️

Hazırlıklar biten Bi şey mi yavrucum 😅 ben onların bitebileceğine dair olan inancımı kaybettim 🤣🤣

Doğumdan sonra tam tersi olur inşallah kız 🙏🏻 bol bol uyusunlar büyüsünler uslu çocuk olsunlar 🥰 böyle hayallerim var
Ah kuzum 🧚🏻‍♀️ Hayaller vs. Hayatlar
İnşallah uslu olur, annesini sever, geceleri uyur diyorum ama kime anlatsam anne karnında neyse, doğduktan sonrada öyle olur diyolar 🧟‍♀️ Neyse pozitif düşünelim, böyle yatağa koydun mu uyuyan, annesini emen, etrafa gülücükler saçan, gazı olmayan yavrularımız olsun 🙏🏻
Bu arada hazırlıklar demişken hastane çantamızı annemle beraber nihayet hazırladık (36. haftada), kapının arkasına koyduk 🧳 eksik olursa artık hastane çevresinden tamamlarız 🙃

Ayy ben ilk üç ay uykuya doydum tavuk gibi sekiz dedin mi ben yatağa giderdim taaaaa kiii 5ci aya girene kadar sonrası hayal oldu uyuduğum günlere sayıyorum şimdi bu gece mesela 2 de uyudum 4 de kalktım kalkış o kalkış bitti zombi ayakta 🤣🤣🤣Allah güç veriyor

Amanın minik paşalar bezi beklemiyorlar demekki yerim onları😁😁😁Allah sanaa güç versin ins🥰😍😘

Amanın minik paşalar bezi beklemiyorlar demekki yerim onları😁😁😁Allah sanaa güç versin ins🥰😍😘
Bir rahatlama geliyor sanırım 😬

Yaaa şunlara bakar mısın..bezi beklemiyorlar😍
Ay bende ondan utanıyorum yani annem de olsa açmak istemiyorum ya 😅 ama tabi dediğin gibi sezeryanli oldun mu mecbur kalıyorsun.
Annem de dün kardeşimin doğumunda ki sıkıntıları anlattı.kesinlikle iki kişi şart doğumda biri bebeğe bakacak diğeri anneyle ilgilenecek yoksa çok zor diyor..ki sizde iki bebe vardı..
ya ben annemle şimdi çatışıyorum iştahım olmadığı İçin sağlıklı sağlıksız ne varsa önüme Koyuyor anne bunda şu var,bunda bu var yiyemem deyince ağzından birşey geçsin yeter diyor😅😅 bebeğede öyle yapacak eminim 🤪🤪
Ne annesi bir hastane gördü valla 🙈 Hiç mahremiyet kalmıyor 🥴 Yani öyle çatışmalar oluyor herkes bir şey diyor her arayan bir şey diyor. Ama bir yerde de mecbur kalıyorsun. Annem bebeklerle ilgilendi ben çok zorlandım mesela. İndirip kaldıracak kimse yoktu yine annemden yardım alıyordum ama bir yerden sonra onun sürekli koşturmasına sen kendi kendine çabalama ihtiyacı hissediyorsun. Şimdi ben bütüüün şekerli şeylere zorlanıyorum 😅

Canim ben sormadan o bana sordu ben normal dogumun beni biraz korkuttuğunu söyledim normal doğurmak istiyorm demeni beklerdim dedi 😂benim dr biraz normal yanlısı sancini bekleriz acilman normalse yaptirirz degilse sezeryan olursun biraz akışa birakalim dedi🙄haftaya yine kontrol var durum böyle şaşırdım valla dr lar sezeryana yönlendiriyorlar zannediyordum hayirlisi ne diyeyim sana hangi günü verdiler
Bizim aramızda bi gün var tatlım 🥰
bizim iki hafta önceki kontrolde 38. hafta ve sezaryen bahsi geçmişti, dün tekrar konuştuk. Benim doktorum da sezaryene daha sıcak bakıyor, hatta benim eşim normal doğum yapsa daha iyi değil mi diye sordu ama özellikle bebeğin ve benim strese girmememiz için sezaryenin daha rahat olacağını söyledi.
Ben sezaryenden korkmuyorum da, daha sonra iyileşme süreci biraz gözümü korkutuyor 😔
eşimin bel ağrıları oluyor, onun için fizik tedavi gördü. Dün doktorum doğumdan sonra bi kişinin refakatçi kalabileceğini, beni kaldırıp, yatırmaya yardımcı olması gerektiğini söyledi, eşinin beli böyleyken zor olur dedi bi de 😢 bunları düşünüp düşünüp strese giriyorum demek ki 😥

Bazi doktorlarda normal yanlısı aslında bu iyi birsey sahsen ben korktugum icin isime geldi adamin direk sezaryen demesi🤭😅6 ocaga gün verdi bize insallah

Canım günaydın 😘 Ay hastanede yatarken bende göbeğimi tutarak sağa sola dönebiliyordum ancak ve içimde onlarında döndüğünü hissediyordum çok tuhaf bir duygu oluyor. Dediğin gibi sabaha karşı ancak uyuyabiliyorsun. Son evreler artık 🥰
Uyumuyor şekerim, uyutmuyor da 🥱
Sürekli lavaboya kalkıyorum, bu haftalar oldu hala mide yanması devam ediyor, uygun pozisyonu bulana kadar sağa, sola dönüyorum. Derken sabaha karşı içim geçiyo, biraz dalıyorum 😴 Aman yavrular iyi olsun da, sayılı gün çekeriz diyorum 😇
Kızlar çok yazamadım ama şimdi biraz deneyim paylaşayım. Bebekler acayip kirletiyor üzerini acemilik oluyor ya da benimkiler küçük diyedir bezlerini doğru bağlamayı öğrenmek zaman alıyor altını kapamadan yine yapıyor filan gerçekten müslin böyle yarım kundak için başka örtülerde olabilir acayip gerekli ve tabii uzun süre kalacak olanlar için bol kıyafet hem size hem bebişe. İkinci husus gerçekten emzirme atleti sütyeni filan emzirmeye direnen bebeğiniz olursa acayip gereksiz ben şu an bile tamamen soyunup emzirmeye çalışıyorum. Biri çünkü en azından öyle tutuyor. O an sadece onu düşünüyorsunuz. Mememi görmeyen kalmadı 🤦🏻‍♀️ Emzirme örtüsü filan şu aşamada hikaye. Tek bebek için ameliyatınız yoksa rahat bakılır ama öbür türlü bir bardak su verecek biri olsa bile büyük nimet. Hepsine çok ihtiyaç duyuyorsunuz. Ne kadar kişi o kadar karışan orası sinir bozucu ama sizde çok şaşkın oluyorsunuz o an. Böyle çok planlandığı gibi gitmiyor istediğiniz gibi olmayabiliyor ben o an takılmadım yani sizde kafanıza takmayın😬 yeterki sağlık olsun kendi akışı var gerçekten sürecin. Öyle işte kızlar aklıma gelenler şu an için bu kadar 🙂
Canım bebeğin altını sık sık kirletmesi iyi bi gösterge sanırım. Yani yediğini çıkarıyo diyolar. Senin sütün ve mama takviyesi karnını doyuruyor, onları sindiriyo ve atıyorlar.
Özellikle sütüm yetiyo mu, bebeğim yeterince besleniyo mu diye soran annelere, bezlerini takip edin diyolar 🧿🧿🧿

Uyumuyor şekerim, uyutmuyor da 🥱
Sürekli lavaboya kalkıyorum, bu haftalar oldu hala mide yanması devam ediyor, uygun pozisyonu bulana kadar sağa, sola dönüyorum. Derken sabaha karşı içim geçiyo, biraz dalıyorum 😴 Aman yavrular iyi olsun da, sayılı gün çekeriz diyorum 😇

Canım bebeğin altını sık sık kirletmesi iyi bi gösterge sanırım. Yani yediğini çıkarıyo diyolar. Senin sütün ve mama takviyesi karnını doyuruyor, onları sindiriyo ve atıyorlar.
Özellikle sütüm yetiyo mu, bebeğim yeterince besleniyo mu diye soran annelere, bezlerini takip edin diyolar 🧿🧿🧿
Valla tadını çıkarmak gerek sağlık el verdiği müddetçe her anının kuzum. Ayy sizinde az kaldı çok heyecanlı 🤩 anne sütü pek alamıyor yavrular maalesef ama ne bileyim yenidoğan da hep öyle diyorlar bezler su gibi gidiyor diye. İlk kakası pek fena siyah siyah her yerine bulanıyor 🙂😅

Yine ben ve yine sizler için basit bir soru 🤭🤭 kızlar ben hatırlamaya çalışıyorum ama unuttum aranızda histeroskopi olup çizik atılan var mıydı? Şimdi benim Dr çizik attı gebelik ihtimalini yükseltmek için aranizda var mıydı cizikten sonra transfer olan? Onca ağrınız sızınız var biliyorum ama ben sizlere sormazsam kime soracağım annelerim 😁🥰

Ne annesi bir hastane gördü valla 🙈 Hiç mahremiyet kalmıyor 🥴 Yani öyle çatışmalar oluyor herkes bir şey diyor her arayan bir şey diyor. Ama bir yerde de mecbur kalıyorsun. Annem bebeklerle ilgilendi ben çok zorlandım mesela. İndirip kaldıracak kimse yoktu yine annemden yardım alıyordum ama bir yerden sonra onun sürekli koşturmasına sen kendi kendine çabalama ihtiyacı hissediyorsun. Şimdi ben bütüüün şekerli şeylere zorlanıyorum 😅
🤣🤣
arayanlar ikiz olduğunu öğrenince nasıl tepki veriyorlar 😅
Bir ay daha mi dikkat etmek gerekiyor doğumdan sonra şeker için..

🤣🤣
arayanlar ikiz olduğunu öğrenince nasıl tepki veriyorlar 😅
Bir ay daha mi dikkat etmek gerekiyor doğumdan sonra şeker için..
Herkes şok 😬 fark etmediniz mi diyorlar belliydi ama riskli olduğu için söylemek istemedik doğumu bekledik dedik. Çok yakın arkadaşlarım bile bilmiyordu bazıları biraz yakındı filan. İki hafta kadar dikkat etmek gerekirmiş ama etmedim işte kuzum artık inşallah sorun oluşturmaz 🤲🏻

Herkes şok 😬 fark etmediniz mi diyorlar belliydi ama riskli olduğu için söylemek istemedik doğumu bekledik dedik. Çok yakın arkadaşlarım bile bilmiyordu bazıları biraz yakındı filan. İki hafta kadar dikkat etmek gerekirmiş ama etmedim işte kuzum artık inşallah sorun oluşturmaz 🤲🏻
Diyetisyen 1 hafta demişti bana da kuzum çocuklara zararı yok ya artık ben de etmem sanırım 🙈 arayanlar da yakınmasınlar çocuklar benim bacım çok da şeapmamak lazım de onlara 😅

Diyetisyen 1 hafta demişti bana da kuzum çocuklara zararı yok ya artık ben de etmem sanırım 🙈 arayanlar da yakınmasınlar çocuklar benim bacım çok da şeapmamak lazım de onlara 😅
İnsan doğumdan sonra salıyor 😅 Öyle ben olsam asla sorgulamazdım bile. Yakınımsa sevinirdim değilse nötr olurdum heralde 🙄

X