2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Merhaba kızlar. 7. günü olması dolayısıyla dün oğluşumuza hayatının 3 ayrı ilkini yaşattık. 😁

İlki, saçını tamamen kesip ağırlığınca altın sadaka verdik. 1 g tuttu.

İkincisi henüz göbek bağı düşmedi ama biz banyosunu yaptırdık. Üstelik sadece eşimle ben yaptık bunu. Annemler perşembe günü döndüler yaşadıkları şehre.

Üçüncüsü oğluşumuzu sünnet ettirdik. 😍
Yapılırken zorlandı, o da sadece sünnet yerine uyuşturucu iğne yapılırken zorlandı, gerisinde acı duymadı. Ama elleri ayakları tutulurken beklemekten çok sıkıldı ve ondan ötürü ağladı.

Uyuşturucunun etkisi geçince çok ağlayacak diye düşünüp eşimle kendimizi sabahlamaya programlamıştık ama inanılmayacak şekilde, oğlumuz sabaha kadar gık bile demeden mışıl mışıl uyudu.

Uyanınca da aynı şekilde, hâlâ ağlamadı.

Allah'ın emri, peygamberin sünneti olan şey nasıl zararlı olabilir ki diye düşünüyor insan. 7. günü sünnet ettirmek özellikle tavsiye edilmiş Peygamber efendimiz tarafından. Zaten bebeklerin yeni doğduklarında daha acı duyma yetenekleri gelişmemiş oluyormuş. O yüzden bebekken sünnet ettirmek doğruymuş. Ya da iyice büyükten sonra ettirmek lazım ya. Ama en güzeli ilk 10 gün. Bebek hiç acı duymuyor. Hâlâ inanamıyorum şahsen ben.

Oğlan anası olacaklara sesleniyorum, hiç çekinmeyin, bebiş 7 günlükken halledin gitsin. 7yi geçtiyseniz bile en azından 20 günü geçmeden yaptırın sünnetini. Şiddetle tavsiye edilir. 😻
Maşallah nasipse bizde kızımıza saçını agirligina sadaka vereceğiz sünnet işini yapmanız çok güzel olmuş oğlum olursa aynı fikirdeyim büyük olup travma yaşamaktansa bilmeden sünnet olması daha iyi bahtı kaderi güzel.olsun pasamizin Allah yarabbim size serinlik vermiş 😍🥰🥰🥰

Merhaba kızlar. 7. günü olması dolayısıyla dün oğluşumuza hayatının 3 ayrı ilkini yaşattık. 😁

İkincisi henüz göbek bağı düşmedi ama biz banyosunu yaptırdık. Üstelik sadece eşimle ben yaptık bunu. Annemler perşembe günü döndüler yaşadıkları şehre.

Yapılırken zorlandı, o da sadece sünnet yerine uyuşturucu iğne yapılırken zorlandı, gerisinde acı duymadı. Ama elleri ayakları tutulurken beklemekten çok sıkıldı ve ondan ötürü ağladı.

Uyuşturucunun etkisi geçince çok ağlayacak diye düşünüp eşimle kendimizi sabahlamaya programlamıştık ama inanılmayacak şekilde, oğlumuz sabaha kadar gık bile demeden mışıl mışıl uyudu.

Allah'ın emri, peygamberin sünneti olan şey nasıl zararlı olabilir ki diye düşünüyor insan. 7. günü sünnet ettirmek özellikle tavsiye edilmiş Peygamber efendimiz tarafından. Zaten bebeklerin yeni doğduklarında daha acı duyma yetenekleri gelişmemiş oluyormuş. O yüzden bebekken sünnet ettirmek doğruymuş. Ya da iyice büyükten sonra ettirmek lazım ya. Ama en güzeli ilk 10 gün. Bebek hiç acı duymuyor. Hâlâ inanamıyorum şahsen ben.

Oğlan anası olacaklara sesleniyorum, hiç çekinmeyin, bebiş 7 günlükken halledin gitsin. 7yi geçtiyseniz bile en azından 20 günü geçmeden yaptırın sünnetini. Şiddetle tavsiye edilir. 😻
Ayy hayırlı olsunn canımm en doğrusunu yapmışsın

Ohh ne güzel en büyük işlerden birinizde hallettin☺️Allah damatlığını göstermeyi nasip etsin..
hayırlı bir evlat olsun inşallah.😍

nurselek nurselek kuzum nasilsin iyimisin sesin cikmamis hic ?
Kuzucum. İyiyim yazmadım ever arada girip okudum burayı ama🤗
Yata yuvarlana geçiyp artık günlerim anneler de iş güç görüyo arada onlara bakıyorum. Eşim de işten gelince dedi hadi pasta alalım analara ödüllendirelim diye. Şimdi dışarı çıktık 😊

Ohh maşallah, rabbim damatlığını görmeyi de nasip etsin inşallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Yarın çok muayene var Di mi kızlar? Çıkan hemen yazsın merakta bırakmayın 🙈
Ayy evet biri de ben 🤭 valla öldüm bugün yorgunluktan.
İkeaya gittik ürünlerin stokları yoktu bakalım öğrenelim diye bir anda ne olduysa ne var ne yok aldık. Şimdi sadece kurulum işi kaldı bize. Ama çok kalabalıktı sanki bedava satış yapıyorlar gibiydi.

Dr bana 40 a kadar beklemeyelim sonucta tüp bebek riske atmaya gerek yok ve zaten belli ki dönmeyeck dedi. Yani umarım doğru yoldayımdır cnku bir daha normal doğurma şansım olmayacak hayırlısı böyleymiş belki de
Yaa hayirlisi neyse o olsu hic dusunme normal sezaryen farketmez bizde bebiste saglikli olalim hersey hallolur insallah🥰

Valla biraz iyi biraz sancili geciyor günler artik biseyim yokken pat diye bir agrı giriyor her seferinde doguruyor muyum diye düsünüyorm bavul artk kapinin agzinda😂😂sen nasilsin canim
Yorma kendinii artikk son haftalarr kuzum benim 🥰 gelmio artik annenler kayinvalidenlerrr ?? Ben iyiyim kuzum cok sukur bir hafta dinlendikten sonra ilk kez disari ciktim cok iyi geldi valla artik benimde son 10 hafta Allah izin verirse 😍

İyiyiz çok şükür 🙏🏻 iyi diyelim, iyi olsun 😇
Bu ara oturmakta zorlanıyorum, özellikle göğsümün altına baskı yapıyo. Araba kullanmayı da bıraktım, doktorum da dikkat etmemi söyledi zaten. İç güveysinden halliceyiz 😅
Ayy kiyamam son haftalar artik insallah ☺️ Yaa evet araba isi riskli bende son ana kadar kullanmak istiyorum ama benim koca asla izin vermez 😂 dogurunca daha da iyi oluca hepimiz insallah 🤲🥰

Kuzucum. İyiyim yazmadım ever arada girip okudum burayı ama🤗
Yata yuvarlana geçiyp artık günlerim anneler de iş güç görüyo arada onlara bakıyorum. Eşim de işten gelince dedi hadi pasta alalım analara ödüllendirelim diye. Şimdi dışarı çıktık 😊
Ohh iyi yapmissin tadini cikar son haftalarin, sakinligin sonraaaaasiii terelelliiiii 😂😂 Allah razi olsun gene annelerden yaaaa yapabildiklerini yapiolar evlatlarin gozunun icine bakiyolar 😍🤲🧿

Ohh iyi yapmissin tadini cikar son haftalarin, sakinligin sonraaaaasiii terelelliiiii 😂😂 Allah razi olsun gene annelerden yaaaa yapabildiklerini yapiolar evlatlarin gozunun icine bakiyolar 😍🤲🧿
Hem de ne terelelliiii 🤣🤣
Valla sağolsun lar da sonradan çıkacak acıları Bi cam perde bile yeterdi bana halıları verdim zaten. Tereğimi kapılarımı da silmiş anacım. Sonradan hastalanmaz inşallah

Emzirme sütyeni bana da şimdilik gereksiz geldi. Tek faydalı yanı, yumuşak kumaştan olduğu için rahatça yukarı sıyrılabiliyor. Ama bebişler kafalarını tutmayı öğrenince memeyi kendi bulup daha rahat kavrayacak ya, o zaman emzirme sütyenlerinin işe yarayacağını düşünüyorum. İnsan içine daha çok çıkacağız ve sütyenlerimizi tamamen sıyıramayacağımız yerler olacak. Ben benimkine şimdiden alıştırma yaptırmaya başladım. Sütyenin o ince kısmından emmeye çalışsın diye. Bir kere başarılı oldum aslında. Hele azıcık büyüsün, daha rahat kavrayacak oradan. 😊 Kilya Kilya
Aynen kuzum sadece şimdilik özellikle hastane için gereksiz geldi bana yoksa illa insan içine çıkacağız sağlık oldukça o zaman gayet gerekli. Benimkiler azıcık büyüsün ve inşallah emerler ileride alıştırmaya çalışırım

Dr bana 40 a kadar beklemeyelim sonucta tüp bebek riske atmaya gerek yok ve zaten belli ki dönmeyeck dedi. Yani umarım doğru yoldayımdır cnku bir daha normal doğurma şansım olmayacak hayırlısı böyleymiş belki de
Amaaan ha normal dogum ha sez. Kuzu ya ne farkeder kii onemli olan anne olmak saglikli evlatlara sahip olmak dogum seklinin ne onemi var ki 😍 Allahim ruyalarimizi gerceklestirdi, hepimize nasip etti insallah saglikla zamaninda alalim kucagimiza 🤲 Unutmayalim ki bizim gibi cocuk sahibi olmak isteyen yillarca cabalayan bir suru kisi var dualarimizda onlara da yer verelim 🤲🥰🧿

Hem de ne terelelliiii 🤣🤣
Valla sağolsun lar da sonradan çıkacak acıları Bi cam perde bile yeterdi bana halıları verdim zaten. Tereğimi kapılarımı da silmiş anacım. Sonradan hastalanmaz inşallah
Allah korusun kuzum ya bisi olmasin insallah 🤲 senin doktorun da yarin miydi ne zamandii ???

Ayy evet biri de ben 🤭 valla öldüm bugün yorgunluktan.
İkeaya gittik ürünlerin stokları yoktu bakalım öğrenelim diye bir anda ne olduysa ne var ne yok aldık. Şimdi sadece kurulum işi kaldı bize. Ama çok kalabalıktı sanki bedava satış yapıyorlar gibiydi.
Bekledikçe zamlandığı için 🤦🏻‍♀️ 2 hafta önce fil 160 ₺ idi dün 220 olmuş. İnsanlar alalım da kurtulalım diyolar artık yabancı para kurları yüzünden

X