2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım her şey yolundadır merak etme. Benimki de pek tembel. Ultrasonda dürterek uyandırıyoruz resmen 😂😂
Keşke bnmkide sakin olsa ne zaman gitsem hareketli ultrason cihazı kaliteli galiba el kol elma topluyo sanki maşallah dilimi ısırayım😛 her gittiğimizde video çekiyoz 100kezz izliyom:anneadayı::skandal:

Merhaba arkadaşlar 11+5 te doktor bana ekteki ultrasona göre çok yüksekti ihtimal erkek dedi bir oğlum var 5,5 yaşında bir kızım olması için hamile kalmadan aylar öncesinde 5 vakit namazımda dua ettim geceleri teheccüt, hacet namazları kıldım tesbihler çektim nasıl dualar ettim bir bilseniz :KK43: Ama olmadı Allahın takdiri hala içimde belki yanlış görülmüştür diye bir umut var ama dr emin konuştu. Evladı olmayan kucağı boş kalan annelere haksızlık değil nolur yanlış anlaşılmasın Rabbimin layık gördüğüne itiraz değil asla ama nefis kendinde olmayanı istiyor😔 Birde kız yad birde erkek tatmak istiyor. Önemli olan sağlık digeceksiniz biliyorum haklısınız ama ben kendimi çok şartladım kız olacağına inandım ama kendimi iyi hissedemiyorum yemin ederim elimde değil:KK43:
Yazdıklarınızı okuyunca derin derin düşüncelere daldım... Allah'a dua edip niyaz edebiliriz ama bu pazarlık değildir. Allah ne diyor: istersem sadece kız ya da sadece oğlan veririm, istersem sadece her ikisinden de. İstersem hiç vermem... Allah bir evlat nasip etmiş. Sabah akşam sağlıkla kucağınıza almak için dua edin bence.
Dün 21 haftalık ikizlere hamile kuzenimin açılması oldu suyu boşaldı, apar topar erken doğuma aldılar ama yaşamadı bebekler. Bugün definleri olacak. Dünden beri hepimiz perişanız kaldı ki kuzenim ve eşini düşünemiyorum bile.
Öyle şeyler yaşıyor ki insanlar, önce bir evlat nasip ettiği için sonra da sağlıkla devam ettiği için sabah akşam şükretmeniz lazım.
Acilen bu bakış açısından vazgeçin, sizin hayrınıza olur. Günahtır...

Nasil sabrettiniz yahu biz kızımıza bile giya 12 haftaya kadar beklicektik kalp atışını duyunca söyledik:)

Soyle dusun arkadaşım insanlar ikinci çocuğu niye yapar. Misal ben tam rahata erdim kizim 8 yaşına yaklaşıyor yasim geçiyor ama niye istedim ikinci evladı. Yavrum için bir kardesi olsun istedim. Simdi de aslında erkek olursa bizim için değişiklik olur desem de sanki evladım için kiz mi istiyorum ne...cunku ben bir kiz kardeşe sahibim ve evladımdan sonra benim için o gelir. En yakin arkadaşım dert ortağım herseyim o benim. Seninkide iki erkek birbirlerinin en yakın arkadaşı olacaklar. Bir kiz bir erkek ne kadar dertlesebilir dertleşsede ayni cins gbi olur mu...bence evladın için en hayırlısı olmus...sağlıkla gelsin insallah
Siz de ayrı bir yönden hiç olmadık bir düşünce yazmışsınız kusura bakmayın da. Birincisi benim kardeşim erkek ve benim dert ortağımdır. Hayırlı, duyarlı insan olunca kızı erkeği olmuyor. İkincisi de bu söylediğiniz ile de burada kız ve erkek annesi olan insanları üzmüş olabileceğinizi düşünmüyor musunuz?

Arkadaşlar dostluğun, yakınlığın, hayırlı evlat olmanın cinsiyeti yoktur bu fıtrat ve yetiştirilme tarzı ile alakalıdır. Artık bu cinsiyet konusunda takılıp kalmayın, Allah'tan daha mı iyi bileceksiniz? Kızmış erkekmiş... Şükredin yahu Allah'ın verdiğine. Yapmayın böyle.

Siz de ayrı bir yönden hiç olmadık bir düşünce yazmışsınız kusura bakmayın da. Birincisi benim kardeşim erkek ve benim dert ortağımdır. Hayırlı, duyarlı insan olunca kızı erkeği olmuyor. İkincisi de bu söylediğiniz ile de burada kız ve erkek annesi olan insanları üzmüş olabileceğinizi düşünmüyor musunuz?

Arkadaşlar dostluğun, yakınlığın, hayırlı evlat olmanın cinsiyeti yoktur bu fıtrat ve yetiştirilme tarzı ile alakalıdır. Artık bu cinsiyet konusunda takılıp kalmayın, Allah'tan daha mı iyi bileceksiniz? Kızmış erkekmiş... Şükredin yahu Allah'ın verdiğine. Yapmayın böyle.
Çok geçmiş olsun ailenize çok üzüldüm gerçekten rabbim kimseye evlat acısı göstermesin Allah herkesin evladını korusun çok üzüldüm 🙏

Çok geçmiş olsun ailenize çok üzüldüm gerçekten rabbim kimseye evlat acısı göstermesin Allah herkesin evladını korusun çok üzüldüm 🙏
Çok teşekkür ederim, amin Allah kimselere yaşatmasın çok zor bir imtihan.
Aslında sonra mesajların devamını okuyunca sanırım konuyu yeniden hortlatmış olduğumu gördüm.
Arkadaşımız arens arens de sonradan zaten bu duygu ve düşüncesinden sıyrılmış. Ben mesajların devamını okumadan yanıt yazmıştım yoksa konuyu uzatmak istemem.
Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin inşallah bu hayatta herşey için.

Yazdıklarınızı okuyunca derin derin düşüncelere daldım... Allah'a dua edip niyaz edebiliriz ama bu pazarlık değildir. Allah ne diyor: istersem sadece kız ya da sadece oğlan veririm, istersem sadece her ikisinden de. İstersem hiç vermem... Allah bir evlat nasip etmiş. Sabah akşam sağlıkla kucağınıza almak için dua edin bence.
Dün 21 haftalık ikizlere hamile kuzenimin açılması oldu suyu boşaldı, apar topar erken doğuma aldılar ama yaşamadı bebekler. Bugün definleri olacak. Dünden beri hepimiz perişanız kaldı ki kuzenim ve eşini düşünemiyorum bile.
Öyle şeyler yaşıyor ki insanlar, önce bir evlat nasip ettiği için sonra da sağlıkla devam ettiği için sabah akşam şükretmeniz lazım.
Siz bu platformda ya yenisiniz sadece yazmak için yazıyorsunuz ya da benim tüm mesajlarımı okmadınız. Bakın ben sizi tanımam siz de beni. Doltorsan çıktığımın hemen akabinde gaflete düşerek üzüntümü paylaştığım ve birkaç satırlık bir yazı ile beni yargılama yönüne gidiyorsunuz. Bir de başka yazılara da ismimi etiketlemişsiniz! Siz benşm Allahla aramda olanı, ona nasıl yöneldiğimi, yanlışta duamı Doğru da duamı nasıl tevekkül ettiğimi yada etmediğimde yazılan günahımı bilemezsiniz!! Şükretmemiz lazım demişsiniz ne biliyorsunuz benim yanımda mısınız? Allah duaları kabul eden değil dualara cevap verendir. Ben istedim önce hayırlısı dedim sonra kız olsun istedim. Allah benden isteyin demiş!!! Olmadıysa vardır bir hayır deyip yine el açtım sizin amacınızı anlamaya çalışıyorum. Herşey biz kullar için. Bakalım ben neler yaşayacağım yada siz neler yaşayacaksınız bilemeyiz. Ama tanımadığınız insanlara yüzünü bile görmeden yargı dağıtmayı seviyor bizim insanımız Malesef

Başınız sağolsun Rabbim kuzeninize ve eşine sabırların en büyüğünü versin.Nasıl bi acıdır çok iyi bilirim ama geçiyor Allah’ın izniyle inşallah evlatlarının acısını bir nebze alıcak yeni sağlıklı bebekler nasip eder Allah ne diyelim 😔😔

Günaydın kızlar ❤️erkenden uyandım sabahın 5inde heyecandan Dr kontrolüm var çok heyecanlıyım 🙏

Ooooo büyük gün yani.. Hadi bakalım gör bebişini ve güzel haberlerle gel..

Aaaah çok üzüldüm 😪 Empati bile yaptırtmayan, düşününce nefesim kesilen bi acı. Başınız sağolsun. Allah sabırların en büyüğünü versin. İnşallah en kısa sürede kavuşurlar tekrardan sağlıklı bir bebeğe 🤲🏻

Başınız sağ olsun. Allah kuzeninize ve eşine sabır versin. Çok üzüldüm.

Bende unutmazsam dr sorayım oraya gidince nutkum tutuluyo mal gibi oluyom sorcak çok şey var sormadan dönüyom🤣
Aynen çok unutuyoruz heyecandan😆
Çin, rus, maya, japon, ramzi, yüzük..
Bütüüüüüün teorilerde kız çıkıyordu benim oysa 😁
Benim de çoğunluk testler kız ama ikilemdeyim hayırlısı bakalım 2 saat e yazarım buraya neymiş diye 😁
Günaydın kızlar ❤️erkenden uyandım sabahın 5inde heyecandan Dr kontrolüm var çok heyecanlıyım 🙏
Günaydııınn ben de heyecanliyim inşallah güzel haberler alırız bugün ❤😊

X