2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kizlarr mrb son 4gundur cok kotu hallerdeyim idrar yollarimi usutumusum sag tarafimin agrisindan acillik oldum gunlerdir ne uyku ne bisey dun gttik dr a tasim yok ama kum olabilir enfeksiyon varmis kadin dogum dr'um antibiyotik falan baslatti cok kotuyum agrim hala devam ediyor benim gibi olan oldumu hic 😭😭😭😭
Geçmiş olsun allah şifa versin kısa zamanda inşallah 🤲

Kızlar her gun guneşten d vitamını alıyorum artık yaz da geldi.. D vitamini damlasını hala kullanmaya devam etmelı mıyım ? Siz neler yapıyorsunuz?

Evet İstanbul 😊 çok güzel haber hayırlı olsun kızçe sağlıkla gelsin🌸🐣🧿
Çok teşekkür ederim ☺️
Herkese iyi bayramlar 💐 Aşı bekleyenlere müjdem var, enabıza bir girdim aşı çıkmış gözüküyor. Randevu aldım hemen. Tek endişem pzt de alerji aşısı randevum vardı, aynı cumartesiye biontech patlattım randevu. Aşı haftası gibi oldu bebeciğe, dört ayı da doldursa mıydı bilemedim 🙈 Ama ya biterse endişesindeyim.
Doktorumla da yine bir konuşacağım, o muhtemelen ol der.
E-nabızları kontrol edin 🌺

Kizlar oncelikle herkese hayirli bayramlar. Bana dr daha erken ama erkeğe benzediğini söylemişti bizde öyle dusunuyoruz. Ruyamda dr Deniz kim diyor. Nasipse koyacağınız isim yavrumuza. Oglumuuuz diyorum drumda diyor ki e erkek değil ki bu kiz😁 biz sok
Hayirlar olsun bir hafta kaldı kısmetse cinsiyet ogrenmemize
Oglumun adı:)
Bu arada bizim dr erkege benzetti iki kez. Cikinti gosterdi kucuk. Ama niftyde kiz oldugunu ogrendik .
Allah gonlune gore versin..
Bir de biz seninle yasitiz heralde? 84lu musun?

Çok teşekkür ederim ☺️
Herkese iyi bayramlar 💐 Aşı bekleyenlere müjdem var, enabıza bir girdim aşı çıkmış gözüküyor. Randevu aldım hemen. Tek endişem pzt de alerji aşısı randevum vardı, aynı cumartesiye biontech patlattım randevu. Aşı haftası gibi oldu bebeciğe, dört ayı da doldursa mıydı bilemedim 🙈 Ama ya biterse endişesindeyim.
Merhaba bende aralık annesi olacağım inşallah ama sezaryan doğum yapacağım kasım annesi de olabilirim 😀bende aşı olmayı isteyenlerdenim doktorum da destekliyor yaşadığım çevredeki kadın doğum uzmanlarının görüşlerini de aldım hepsi aşı olabilirsin dedi.sormak istediğim aşı onceliginiz mi var yoksa enabizda gebe olduğunuz için mi aşı çıktı acaba
Bende kamu personeliyim oncelik sırasında değilim henuz

Çok teşekkür ederim ☺️
Bana çıkmamış aşı. Ama zaten gebelere önerilmediğini biliyorum ondan dolayı çıksa da çekinirim olmaya sinovac neyse de biontech bilemedim. Sizde öncelik sıralaması ne acaba sağlıkçı eşleri olacak diye duydum eşiniz sağlıkçı mı?

Çok teşekkür ederim ☺️
Ben ciksa da olmam. Hamilelerde yan etkisi henüz bilinmiyor. Ustelik biontech yan etkisi daha fazla. Bazi hastalara önerilmiyor.
Oglumun adı:)
Bu arada bizim dr erkege benzetti iki kez. Cikinti gosterdi kucuk. Ama niftyde kiz oldugunu ogrendik .
Allah gonlune gore versin..
Bir de biz seninle yasitiz heralde? 84lu musun?
Aynen 84 lüyum. Bakalim kiz olursa kizim için iyi olur ona yakin arkadas olur erkek olursa bize değişiklik. Saglimla gelsinde...sizin ilk mi..ikincimi

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz benim mesleğimden dolayı çıkıyo ama ben emin olamıyorum
Tabiiki de kaç doktorla konuştum, oğlumun doktoru, kadın doğumcu, dahiliye.. zaten özellikle geleneksel inaktif aşıda hiç risk görmüyorum inaktif virüs veriliyor.. hamileyken aynı tip grip tetanoz aşısı da oluyorsunuz, hiçbir farkı yok.. belki mrna aşıları için soru işaretleri olbilir bu konudaki çekincelerde haklı olunabilir ama bu aşı teknolojisi de yaklaşık 12 senedir kullanılıyor ve hamileler üzerinde güvenli olduğuna dair bilimsel makaleler yayınlanmaya başladı.. eşim pilot ve mesleği dolayısı ile aşı oldu ama ben yine de risk altındayım sıra gelirse ben de olacağım

Tabiiki de kaç doktorla konuştum, oğlumun doktoru, kadın doğumcu, dahiliye.. zaten özellikle geleneksel inaktif aşıda hiç risk görmüyorum inaktif virüs veriliyor.. hamileyken aynı tip grip tetanoz aşısı da oluyorsunuz, hiçbir farkı yok.. belki mrna aşıları için soru işaretleri olbilir bu konudaki çekincelerde haklı olunabilir ama bu aşı teknolojisi de yaklaşık 12 senedir kullanılıyor ve hamileler üzerinde güvenli olduğuna dair bilimsel makaleler yayınlanmaya başladı.. eşim pilot ve mesleği dolayısı ile aşı oldu ama ben yine de risk altındayım sıra gelirse ben de olacağım
Benim danistigim doktorlar da aynı şeyleri söylediler aşı konusunda.

Merhaba bende aralık annesi olacağım inşallah ama sezaryan doğum yapacağım kasım annesi de olabilirim 😀bende aşı olmayı isteyenlerdenim doktorum da destekliyor yaşadığım çevredeki kadın doğum uzmanlarının görüşlerini de aldım hepsi aşı olabilirsin dedi.sormak istediğim aşı onceliginiz mi var yoksa enabizda gebe olduğunuz için mi aşı çıktı acaba
Bende kamu personeliyim oncelik sırasında değilim henuz
Ben de kamu personeliyim ama öncelikten değil de gebelikten çıkmış gibi anladım. Benim astımım da var, belki ikili risk olduğu için çıkmış olabilir. Enabıza şans eseri girip baktığımda gördüm covid 19 yazan kutucukta🤔 Aile hekimine haber verdiğim için gebelik bilgisi enabıza geçmiş sanırım.

Bana çıkmamış aşı. Ama zaten gebelere önerilmediğini biliyorum ondan dolayı çıksa da çekinirim olmaya sinovac neyse de biontech bilemedim. Sizde öncelik sıralaması ne acaba sağlıkçı eşleri olacak diye duydum eşiniz sağlıkçı mı?
Yok eşim sağlıkçı değil hatta ona çıkmadı 😞 Biontech şu etapta bir tık daha güvenilir. Çünkü henüz sinovacın gebelerle çalışması bulunmuyor benim bildiğim. Randevu alırken sağlık bakanlığı sayfasında da uyarı yazdı hatta, zayıflatılmış virüs içeren aşıların gebelikte kullanımı ile ilgili bilgi bulunmamaktadır gibi bir yazı veriyordu.
Ama biontechin gebelerle ilk çalışmalarının sonuçları gelmeye başladı. Tabi sadece birincil bulgular ama normal popülasyondan farklı bir komplikasyon görülmemiş. Şuradan

Ve şuradan
haberlere bakabilirsiniz ☺️
Ben de sinovactan çekiniyorum nedense 🙈biontech teknik olarak covid virüsü içermedği için daha sıcak bakıyorum ona. Ama biontech hamilelerde daha çok kol ağrısı yapıyormuş, ona da alışkınım alerji aşısı bile kolumu ağrıtıyor bir süre. Sonrasında astımdan ve gebelik dolayısıyla düşen bağışıklıktan allah korusun daha kötü şeyler olacağına aşılanmak daha güvenli geliyor 😞

X