2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
6.ay sebze ve meyve tadımlarıyla geçiyor.ama senin doktor öğün olarak ver dedi sanırım.İnstagramda birlikteanneyiz diye bir sayfa var sabit hikayelerinde 7.ay tarifleri var.çeşitli omletler bebek kekleri falan var.ordan bakabilirsin ya da başka ek gıda sayfalarından

Öğün olarak başlamışsın sanırım direkt, ilk ay tek öğün ve sadece tadımlık degil miydi, bir de kahvaltıda kahvaltılık, aksam yemeginde aksam yemegi gibi dusunme, ne tattirmissak o gune kadar, onlarin turevlerini yiyebilirler, kabak havuç patates tattilarsa 3unden bir corba yapılabilir misal. 6. Ayda pirinc unu, irmik tüketilebiliyor. Onlari da koyabilirsin mesela ama deneme yapmadan aman azcik var nolcak gibi karısim düşünme bence.

Sağol cnm bakayım. Ogun dediği bir tatlı kaşığı başla her gün arttır dedi
Anne sütünün yanında öğün olarak cnm..bugün mesela bir çay kaşığı peynir verdim bir çay kaşığı yumurta şimdi emziriyorum...pirinç unu irmik koymadım daha..kabızlık korkuttu beni..dün armut çok iyi geldi kuzuma

İnsallah canim. İyi bayramlar

Hepimizin bayrami mubarek olsun guzel anneler

Gene burnu tıkandı bu saatte serum sıktım çocuğa. Halıyı bile kaldırdım niye tıkanıyor bu çocuk delircem artik
Bence alerji için degerlendirilmeli
Bayramınız mübarek olsun kasım anneleri meğer çocukla ne zormuş bayramlar dolaşmaktan helak oldu yavrum
Ben şehir değiştirdim valla bayram için neyse ki uyku düzeni bozulmadi
Bizim iki kapımız var Ona rağmen çocuğun düzeni bozuldu.
Evlatlarımızla ailecek nice huzurlu bayramlara arkadaşlar
Bizim düzen aksam için oturdu bence,şehir değiştirdik ona rağmen 8 9 arası mutlaka uyuyor

Kızlar erva kaka yapamadığı için kan ilacına başlayamadık ocean aldım rahatsız oldu sidefer de denedim bir tık daha iyiydi ama o da rahatsız etti yumurta sarısı haşlayıp pekmezle karıştırıp versem az az diye düşünüyorum erken midir sizce yumurta için zaten 1 aydır sıvı şeyler veriyprum yoğurt falan

Ben liste atmıştım yukarı cnm Dr verdi ek gdaya geçtikten yani tadimliklara geçtikten bir hafta sonra yumurta ve peynire başlıyoruz dedi..her gün bir çay kaşığı yada iki çay kaşığı kadar yumurta sarısı veriyorum birde bir çay kaşığı yumuşak beyaz peyniri suda bekletip tuzunu alıyorum kahvaltıda yediriyorum. Pekmezi ayrı ver bir kaşık verebilirsin pekmez dedi..ayrı ayrı ver tadını ogrensin

Ben yumurta sarısı her sabah veriyorum ama kayısı kıvamında ayarlıyorum çok katı olmuyor. İçine zeytinyağı katıyorum, ya da yoğurt mayaladıysam ıslatsın diye yoğurt koyuyorum biraz .hem kaka içinde iyi gelsin diye. Ben ek gıdaya geçince kaka konusunda rahatladım. Sebze verince kaka yapıyor hergün bebem. Eskiden 5-6 gün yapmadığı oluyordu.

Bende tam tersi hergun yapan çocuk iki üç günde bir yapıyo az ek gıda vermeme rağmen....
Bu arada kizlar yrn dsari cikacagim hem sut sagdim hem organik kavanoz maması aldım...vallahi yeni iple çekiyorum arada kafa dinlemek sart

Tamamdır teşekkür ederim
Ben de yoğurt ve sebze meyve sularından veriyorum epeydir doktor zeytinyağı da kat yoğurda öyle ver dedi veriyorum 10 gün oldu ama yine aynı devam ediyo kakası normal ama yapmıyo ben yaptırıyorum halen daha çok nadir kendi yapıyo
1 gün yapmadan duramıyo rahatsız oluyo uyuyamıyo yiyemiyo bakalım püre gibi vermeye başlıcam yavaştan o zaman düzelir inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…