2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
6cok büyük değil mi canım. İstersen biraz gevşek yap benimde 8 civari 4 kullanıyorum elimdekiler bitince geçerim 5e. Lastiklerinide dışarı çıkarıyorum illaki iz oluyo ama çok fazla değil suanlik tam bence

Ben daha avakado vermedim nasıl verdin hasladin mi
Yok kendime salatasini yapacaktim, catalla eziyordum, ona da parmagimin ucuyla verdim, cok fazla hevesliydi, ertesi gunu cay kasigiyla verdim yine kendime yaparken hicbir şey karistirmadan önce, bayıla bayıla yedi, daha ne kadar versem yerdi yani

Sleepy, Prima’ya göre daha küçük bedenleri ama yine de 6 çok büyük olmuyor mu ya? Prima Aktif bebe’de ben 4’e yeni geçtim. Ege’de 5 ay kontrolünde 8 kiloydu.

Ben baby turco 4 numaraya yeni gectim kalibi sleepy gibi. Elimdeki 3 leri bitirmek icin ic lastik varya oraya yirtiklar atarak kullandim oyle yapinca iz yapmiyor. Simdi 4 e gectim yine iz yapiyordu bende ayni sekilde ic lastige yirtik atarak kullaniyorum

Birde simdide 6 kullanirsan bez kaca kadar ki fazla buyuk geliyodur diye dusunuyorum

Sleepy, Prima’ya göre daha küçük bedenleri ama yine de 6 çok büyük olmuyor mu ya? Prima Aktif bebe’de ben 4’e yeni geçtim. Ege’de 5 ay kontrolünde 8 kiloydu.

Birde simdide 6 kullanirsan bez kaca kadar ki fazla buyuk geliyodur diye dusunuyorum

Bacakları tombiş ondan mı öyle benimkini çok iz yapıyor bilmiyorum ki, herkes 4 dediğine göre bizde sorun var

Bizimde az iz yapıyor ama hepsi yapıyor tombiş olduğu için .5 numara 14 kiloya kadar ama kalıbı küçük 11 de 12 de üst numaraya geçilir sen çok çabuk gecmissin büyük kullaniyorsun taşma yapmıyor nu
Bende vereyim bari sert ya ondan dedim hasladinmi dye

Olgunlaşmış halini bekliyorum ben canim kendime yaparken, yumusak oluyor o sebeple. Lezzeti de oyle geliyor bence

Gene üçüncü gün oldu tuvaletini yapmadı kabak çorbası yaptım yaptı ama ağladı sert yaptı üzüldüm çok ..ek gıdayı çok az veriyorum niye böyle oldu ki..kendi yaptığım bebe bisküvisi yarım verdim ıhlamurla eriterek artık vermeyeyim bari. Bir çay kaşığı kadar peynir verdim. Öğlen elma cam rendeden geçirdim bir yemek kaşığı kadar verdim .dün yoğurt vermedim kalmamıştı...buna rağmen kakasını rahat yapamadı canım sıkıldı

Merhabalar 2 gün önce aşı oldu kızım aşı yerinde birinde kızarıklık diğerin de hafif morar ma var normal kızlar bunllar çok ağrıyır herhalde bacağı

Ben henüz geçmedim ek gıdaya ama siz kaç gündür veriyorsunuz? Bisküvi, ıhlamur vs okuyunca çok ilerlemiş gibi gördüm sizi yani biraz hızlı ilerlendi diye olabilir sanki kabızlık, dilerseniz azaltınca bir bakın ve zeytinyağı ekleyin bir katı öğünde

5 5 aylıkken tadimlara başladım ama sanırım bebe bisküvisi ne erken geçtim. Zeytinyağı ekliyorum corbalarina

Havuç tattırınca sevmiş gibiydi onunla başlarım.patates kabak diye gider.yarasın minnoşlara uyku da yakın da düzelir umarım
Bacaklarda iki lastik var.bezi kapattıktan sonra parmağımı sokup esnetiyorum.dış lastiğin tırtıklı kısmını dışarı çıkarıyorum.zaten sızmayı engelleyen iç lastik.
Bebe bisküvisinde zeytinyağ yoksa yapmış olabilir belki.gerçi elma da olabilir

Bacakları tombiştir bizim de öyle 4 numara kullanıyorum bel iyi de bacakları şimdi hafiften iz yapmaya başladı şuan 7 buçuk kilo civarlarında

Zeytinyağı yoktu tarifte tereyağı vardı ..vermiycem bı sure...ama kahvaltıda ne verebilirim ki başka ..peyniri suda bekletip az veriyorum bazen yumurta sarısı da veriyorum çok çok az. Bebek peksimetleri oluyormuş onlardan mi versem az gene kabız olur muji

Neden illa bisküvi , peksimet gibi unlu gıdalarI vermek istiyorsunuz ?? Onlar kesin kabız yapar bu aylarda. Daha yeni başlandığı İçin ek gıdaya ünlü ürünler için erken sanki ..(bebeğin kabız olmaması İçin kesin sebze tarzı şeyler vermelisiniz.) kvaltıda yarım yumurta sarışına biraz ıhlamur katıp veriyorum ben. Bazen yoğurda avakado katıp ıyumurta sarısı da ekliyorum.bazen yoğurduna elma haşlayıp ekliyorum ya da başka meyve. zaten çok az miktarda yemeleri lazım.. 2. Öğünede yine sıvı forma yakın zeytinyağlı hafif pütürlü sebze püresi ya da çorbası şeklinde tadım yapıyorum ben.ve hiç kabız olmadı ki bizim kabızlık sorunumuz eskiden vardı .

Gene burnu tıkandı bu saatte serum sıktım çocuğa. Halıyı bile kaldırdım niye tıkanıyor bu çocuk delircem artik

AZ gbi geliyor kahvaltı için. Kızımda dr tavsiyesiyle bebe bisküvisi peynir yumurta ceviz başlamıştık...gerçi o dru degistirdm şu anki aklımla birçok şeyi yanlış geliyor ama bu konuya takılı kaldım gbi geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…